Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Mánesovky začne v květnu. Kompletní uzavírka potrvá pět měsíců

 
pátek, 5. dubna 2019, 08:51

Začátkem května by měla být pravděpodobně zahájena oprava Mánesovy ulice. Původní předpokládaný termín se tak o měsíc posouvá. Kromě inženýrských sítí se budou modernizovat křižovatky a přibude také jeden přechod pro chodce. Řidiči se musí připravit na pětiměsíční úplnou uzavírku části ulice.

Po dobu rekonstrukce, která by měla začít 5. května, musí řidiči počítat s mnohými omezeními. „Od mostu Kosmonautů před Čechovu ulici nás čeká pětiměsíční úplná uzavírka. Další část rekonstrukce, která je i včetně křižovatky s Novohradskou ulicí bude realizována za částečné uzavírky, a to po dobu celkové uzavírky,“ uvedl za kraj mluvčí Radek Šíma s tím, že Jihočeský kraj předpokládá dokončení zakázky v říjnu.

Radek Terber ze společnosti Swarco Traffic, která má v Budějcích na starost světelnou signalizaci, pro Mladou frontu na konci února uvedl, že při takto ztížené dopravní situaci počítají na semaforech v dotčených místech kolem Mánesovky s úpravou světelné signalizace. „Máme k dispozici matematické modely. Je ovšem nutné si uvědomit, že každá křižovatka má svou kapacitu, a když je naplněná, tak už pak nepomohou ani semafory,“ řekl Mladé frontě Terber. 

Opravovat se bude kanalizace, povrch a přibude přechod pro chodce

Práce se rozdělí mezi město a kraj. „Součástí oprav bude rekonstrukce vodohospodářských inženýrských sítí v úseku od pravého břehu Mlýnské stoky po most Kosmonautů, modernizaci křižovatek s ulicemi Čechova a Novohradská včetně kompletní rekonstrukce přilehlé části ulice Vrchlického nábřeží k ulici Čechova,“ popsala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Město vyjde akce na necelých 32 milionů korun bez DPH.

ČTĚTE TAKÉ: Budějckou dopravu čeká další zkouška. Mánesovka bude až čtyři měsíce kompletně uzavřená 

Jihočeský kraj v rámci celé akce vybuduje nový přechod pro chodce s ostrůvkem u Vrchlického nábřeží a upraví přechod u Dukelské ulice. Zároveň provede rekonstrukci povrchu a části chodníků. Vše za necelých 11 a půl milionu korun bez DPH. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

ŘSD nemůže dostavět D3 u Ševětína, majitel pozemku podal žalobu

čtvrtek, 4. dubna 2019, 13:38

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit 50 metrů dálnice D3 v úseku Ševětín-Borek. Majitel pozemku podal žalobu proti...

Za dva týdny začne stavba obchvatu z Úsilného do Hodějovic

čtvrtek, 4. dubna 2019, 07:07

Ředitelství silnic a dálnic začne stavět druhou část obchvatu Úsilné – Hodějovice. Práce by měly začít 17. dubna. Víc než sedm...

Zítra začne modernizace křižovatky Rudolfovské a Dobrovodské, řidiči...

středa, 3. dubna 2019, 19:02

Křižovatka Rudolfovské a Dobrovodské se dočká modernizace. Práce, které začnou zítra, potrvají do května. Součástí modernizace...

Jihočeští policisté se zapojí do celoevropské akce Speed Marathon....

úterý, 2. dubna 2019, 23:04

Jihočeští policisté se ve středu připojí k celoevropské akci s názvem Speed Maraton. Kontrolovat budou hlavně dodržování...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Arch Enemy, Amon Amarth, Powerwolf… Metalfest Open Air vsadil na ověřená jména a hlásí: Vyprodáno!

Na konci května zažije Plzeň invazi metalových fanoušků ze všech možný koutů Evropy. V pátek 31. května odstartuje na Lochotíně tradiční třídenní Metalfest Open Air a už nyní je jisté, že atmosféra bude opět elektrizující. Je vyprodáno, a tak kapely mohou počítat s maximální možnou podporou.

KOMENTÁŘ: Vyberte si 21 volených

Dvojí kvalita potravin. Nelegální migrace. Bezpečnost. Zdanění velkých nadnárodních firem. Čtyři věci, jejichž řešení považují Češi za klíčové. Ale také záležitosti, se kterými Česká republika sama nepohne. Premiér těžko přijde za Markem Zuckerbergem a neoznámí mu, že odteď bude Facebook platit vyšší daně. Stejně tak zcela určitě sám holýma rukama nevyřeší nelegální migraci. Vždycky k tomu budeme potřebovat ostatní státy, se kterými můžeme společně prosadit to, na co sami nemáme.

Život v Česku se za posledních sto let protáhl o tři desetiletí

Život v Česku se za poslední století výrazně prodloužil. Muži mají šanci žít o 29 let déle než jejich předci, ženy o 32 let. V roce 1920 naděje dožití Čechů činila 47 let a Češek 49,8 roku, předloni u mužů byla na 76 letech a u žen na 81,8 roku. Vyplývá to z údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ). Na proměny stáří a stárnutí se zaměřuje dvoudenní konference, která dnes začala v Praze. Podle expertů přístup institucí a politiků ke stáří výrazně zaostává za demografickými změnami a v Česku by opatření k aktivnímu stárnutí měla cílit hlavně na početnou generaci 70. let, takzvané Husákovy děti.