Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rekonstrukce Mánesovky začne v květnu. Kompletní uzavírka potrvá pět měsíců

 
pátek, 5. dubna 2019, 08:51

Začátkem května by měla být pravděpodobně zahájena oprava Mánesovy ulice. Původní předpokládaný termín se tak o měsíc posouvá. Kromě inženýrských sítí se budou modernizovat křižovatky a přibude také jeden přechod pro chodce. Řidiči se musí připravit na pětiměsíční úplnou uzavírku části ulice.

Po dobu rekonstrukce, která by měla začít 5. května, musí řidiči počítat s mnohými omezeními. „Od mostu Kosmonautů před Čechovu ulici nás čeká pětiměsíční úplná uzavírka. Další část rekonstrukce, která je i včetně křižovatky s Novohradskou ulicí bude realizována za částečné uzavírky, a to po dobu celkové uzavírky,“ uvedl za kraj mluvčí Radek Šíma s tím, že Jihočeský kraj předpokládá dokončení zakázky v říjnu.

Radek Terber ze společnosti Swarco Traffic, která má v Budějcích na starost světelnou signalizaci, pro Mladou frontu na konci února uvedl, že při takto ztížené dopravní situaci počítají na semaforech v dotčených místech kolem Mánesovky s úpravou světelné signalizace. „Máme k dispozici matematické modely. Je ovšem nutné si uvědomit, že každá křižovatka má svou kapacitu, a když je naplněná, tak už pak nepomohou ani semafory,“ řekl Mladé frontě Terber. 

Opravovat se bude kanalizace, povrch a přibude přechod pro chodce

Práce se rozdělí mezi město a kraj. „Součástí oprav bude rekonstrukce vodohospodářských inženýrských sítí v úseku od pravého břehu Mlýnské stoky po most Kosmonautů, modernizaci křižovatek s ulicemi Čechova a Novohradská včetně kompletní rekonstrukce přilehlé části ulice Vrchlického nábřeží k ulici Čechova,“ popsala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová. Město vyjde akce na necelých 32 milionů korun bez DPH.

ČTĚTE TAKÉ: Budějckou dopravu čeká další zkouška. Mánesovka bude až čtyři měsíce kompletně uzavřená 

Jihočeský kraj v rámci celé akce vybuduje nový přechod pro chodce s ostrůvkem u Vrchlického nábřeží a upraví přechod u Dukelské ulice. Zároveň provede rekonstrukci povrchu a části chodníků. Vše za necelých 11 a půl milionu korun bez DPH. 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

ŘSD nemůže dostavět D3 u Ševětína, majitel pozemku podal žalobu

čtvrtek, 4. dubna 2019, 13:38

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit 50 metrů dálnice D3 v úseku Ševětín-Borek. Majitel pozemku podal žalobu proti...

Za dva týdny začne stavba obchvatu z Úsilného do Hodějovic

čtvrtek, 4. dubna 2019, 07:07

Ředitelství silnic a dálnic začne stavět druhou část obchvatu Úsilné – Hodějovice. Práce by měly začít 17. dubna. Víc než sedm...

Zítra začne modernizace křižovatky Rudolfovské a Dobrovodské, řidiči...

středa, 3. dubna 2019, 19:02

Křižovatka Rudolfovské a Dobrovodské se dočká modernizace. Práce, které začnou zítra, potrvají do května. Součástí modernizace...

Jihočeští policisté se zapojí do celoevropské akce Speed Marathon....

úterý, 2. dubna 2019, 23:04

Jihočeští policisté se ve středu připojí k celoevropské akci s názvem Speed Maraton. Kontrolovat budou hlavně dodržování...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.