Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za dva týdny začne stavba obchvatu z Úsilného do Hodějovic

 
čtvrtek, 4. dubna 2019, 07:07

Ředitelství silnic a dálnic začne stavět druhou část obchvatu Úsilné – Hodějovice. Práce by měly začít 17. dubna. Víc než sedm kilometrů dlouhý úsek postaví firmy Hochtief, Colas a M-Silnice.

Druhá část obchvatu spojí úsek Hodějovice – Třebonín. Stavbu tohoto úseku silničáři zahájili minulý pátek. Oba úseky chce Ředitelství silnic a dálnic otevřít v září 2022. ŘSD smlouvy s vítěznými firmami uzavřelo minulý týden. Ti ho nabídli postavit za zhruba o miliardu a půl míň, než se předpokládalo.

ČTĚTE TAKÉ: Slavnostním poklepáním dnes začala stavba obchvatu Budějc. O zpoplatnění bude ministerstvo jednat

Zahájení stavby úseku Úsilné – Hodějovice blokovala stížnost italsko-tureckého sdružení firem, které si od podzimu loňského roku stěžovalo na netransparentní změny provedené v zadávací dokumentaci. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže ale jejich stížnost v polovině března zamítl.

ČTĚTE TAKÉ: ŘSD podepsalo smlouvu na úsek Úsilné – Hodějovice. Stavět se začne v polovině dubna 

Součástí téměř sedmikilometrového úseku Úsilné – Hodějovice bude více než pět kilometrů protihlukových stěn a kilometrový tunel Pohůrka, který je projektovaný na rychlost 100 kilometrů za hodinu. Dnes je maximální povolená rychlost v dálničních tunelech v Česku 80 kilometrů za hodinu.

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky obchvat, stavba, D3, ŘSD

 


 

Kam dál?

Zítra začne modernizace křižovatky Rudolfovské a Dobrovodské, řidiči...

středa, 3. dubna 2019, 19:02

Křižovatka Rudolfovské a Dobrovodské se dočká modernizace. Práce, které začnou zítra, potrvají do května. Součástí modernizace...

Jihočeští policisté se zapojí do celoevropské akce Speed Marathon....

úterý, 2. dubna 2019, 23:04

Jihočeští policisté se ve středu připojí k celoevropské akci s názvem Speed Maraton. Kontrolovat budou hlavně dodržování...

Starostové některých obcí protestují proti mýtnému na části silnice...

sobota, 30. března 2019, 15:14

Starostové měst a obcí kolem silnice I/22 na trase Klatovy - Horažďovice - Strakonice - Vodňany podepsali prohlášení, aby stát na...

Záleží hlavně na rodičích, říká Liběna Flachsová. Získala ocenění za...

sobota, 30. března 2019, 11:03

Liběna Flachsová pracuje jako vedoucí Automotoklubu Malý Jordán Tábor. Věnuje se žákům čtvrtých tříd a učí je jízdu na kole,...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nicholas Winton byl velmi skromný, říká o něm jedna z jeho „dcer“ Zuzana Marešová

Asi není nutné připomínat neskutečný čin Nicholase Wintona, muže, který zachránil 669 židovských dětí před smrtí v koncentračních táborech. Česká mincovna nyní nechala vytvořit zlatý dukát s vyobrazením právě tohoto hrdiny.

Šikana ve školách zůstává, dvě třetiny případů jsou v ZŠ

Šikana ve školách je stále problém, počty telefonátů dětí, které se kvůli ní obrací na Linku bezpečí, se v posledních letech pohybují mezi 1800 a 2300 ročně. Za posledních devět let vzrostl zejména počet případů, kdy si děti stěžují na šikanu v počítačovém světě. Vyplývá to z údajů Linky bezpečí, které sdělila její mluvčí Regina Jandová. Podle ministerstva školství se zhruba dvě třetiny případů šikany týkají základních škol, třetina škol středních.

Zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Rakušan Niki Lauda

Ve věku 70 let v pondělí zemřel trojnásobný mistr světa formule 1 Niki Lauda. S odvoláním na rodinu legendárního rakouského jezdce o tom dnes informovala agentura APA. Laudu, který se věnoval také podnikání v leteckém průmyslu, v poslední době trápily vážné zdravotní problémy. Loni v srpnu se podrobil transplantaci plic. Titul mistra světa Lauda získal v letech 1975, 1977 a 1984.