Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Italové a Turci nepochodili. Ředitelství silnic a dálnic může začít stavět část obchvatu Budějc

 
úterý, 12. března 2019, 17:39

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zamítl návrh firem Astaldi enterprise S.p.A. a IC Ictas, že zadání stavby severní části obchvatu Českých Budějovic bylo nezákonné. ŘSD tak může zahájit stavbu části obchvatu z Úsilného do Hodějovic.

Společnost Astaldi enterprise S.p.A., IC Ictas upozorňovala na netransparentní změny zadávací dokumentace ohledně úseku Úsilné - Hodějovice. „Mohu potvrdit, že ve druhém stupni bylo potvrzeno prvostupňové rozhodnutí, pravomocně (ÚOHS) zamítl návrh proti údajnému nezákonnému postupu zadavatele. Stěžovali si, že v zadávací dokumentaci bylo uděláno mnoho změn a že zadavatel pak měl udělat úplné znění zadávací dokumentace. V prvním stupni jsme řekli, že to neznamená netransparentnost v postupu zadavatele a teď to bylo potvrzeno," řekl mluvčí ÚOHS Martin Švanda.

 

 

Firmy ještě mohou podat k soudu žalobu proti tomuto pravomocnému rozhodnutí předsedy ÚOHS. Společnosti Astaldi a IC Ictas nebyly ve výsledkové listině tendru na úsek Úsilné - Hodějovice mezi účastníky uvedeny, ale nabídly nejnižší cenu na stavbu úseku Hodějovice - Třebonín.

Nejnižší cenu za stavbu 7,2 kilometru dlouhého úseku Úsilné - Hodějovice včetně téměř kilometr dlouhého tunelu nabídlo sdružení Hochtief, Colas, M-Silnice. Nabídlo, že úsek postaví za 5,28 miliardy korun, což bylo o 23 procent méně, než ŘSD původně předpokládalo.

Rozhodnutí ÚOHS podle mluvčího ŘSD znamená, že lze podepsat smlouvu a začít úsek Úsilné - Hodějovice stavět. „Jsme rádi, že ÚOHS dokonce nadvakrát prověřil, že výběrové řízení proběhlo v pořádku, korektně a podle zákona. Ještě bych zmínil, že výběrové řízení napadl někdo, kdo se ho neúčastnil," uvedl mluvčí ŘSD Jan Rýdl.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Kde nejčastěji bouráme a proč? Nebezpečné křižovatky pod drobnohledem...

úterý, 12. března 2019, 07:07

Časté dopravní nehody na křižovatkách v Budějcích jsou stále dokola opakovaným tématem. I když většina řidičů nadává na...

Na Dlouhé louce začne s ročním zpožděním stavba autobusových zastávek

středa, 6. března 2019, 07:03

Stavba dvou nových zastávek městské hromadné dopravy na Dlouhé louce, poblíž Kauflandu a lesoparku Stromovka, bude zahájena v...

Řidiče v Písku omezí uzavírka. Oprava mostu uzavře hlavní tah na...

úterý, 5. března 2019, 18:28

Kvůli opravě mostu v Písku se od středy 6. března uzavře silnice I/20 u sjezdu z mostu v Burketově ulici. Další úplná uzavírka je...

Na konci března se začne stavět první část obchvatu. D3 bude...

pondělí, 4. března 2019, 18:14

Dálnice D3 bude letos nejrozestavěnější dálnicí v Česku. Na konci března bude oficiálně zahájena stavba první části obchvatu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.