Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Kde nejčastěji bouráme a proč? Nebezpečné křižovatky pod drobnohledem Drbny

 
úterý, 12. března 2019, 07:07

Časté dopravní nehody na křižovatkách v Budějcích jsou stále dokola opakovaným tématem. I když většina řidičů nadává na nepřehlednost v těchto místech, za nehody si mohou sami. Kde tedy nejvíce bouráme a proč?

Největší nehodovost je podle dopravních policistů na křižovatkách: Lidická – Mánesova, Nádražní – Jírovcova a Na Sadech – Krajinská směrem na 28. října. Právě na této křižovatce šetřili policisté za poslední tři roky deset dopravních nehod, z nichž devět bylo s lehkým zraněním. Hlavním problémem je nedání přednosti v jízdě při odbočování vlevo a hustý provoz v křižovatce, která navazuje na další velmi frekventovanou křižovatku ulic Pražská, Na Sadech a Husova.

Nejvíce zmačkaných plechů řeší dopraváci na křižovatce ulic Lidická a Mánesova, kde se za poslední tři roky stalo dvacet pět dopravních nehod. Dvacet z nich bylo s těžkým či lehkým zraněním. I tam je hlavní příčinou nedání přednosti v jízdě protijedoucímu vozidlu při odbočování vlevo. Pravděpodobně se na situaci podepisuje i hustota provozu.

Třetím místem v Budějcích, kde se bourá více než na jinde ve městě, je křižovatka ulic Nádražní a Jírovcova. Policisté tam za poslední tři roky vyjížděli k dvanácti nehodám.


Křižovatka Nádražní a Jírovcova.

Na nebezpečné křižovatky jsem se zeptali i Budějčáků. Ti většinou zastávají názor, že jsou nebezpeční hlavně někteří řidiči. Problémovými místy jsou podle nich křižovatky: Lidická a Mánesovka, Výstaviště nebo křižovatka mezi Májem a Vltavou.

Statistiky ale neuvádějí přesný počet. Některé drobnější ťukance řidiči vyřeší vyplněním euro formuláře. „Nápravě velmi často pomůže stavební úprava křižovatek, včetně případné úpravy semaforů, pokud již není křižovatka zatížena natolik, že veškeré úpravy se již míjí účinkem,“ uvedl tiskový mluvčí policie Jiří Matzner a dodává: „Podstatná a málo zdůrazňovaná je vzájemná ohleduplnost řidičů, která významným způsobem ovlivňuje situaci v provozu, a tudíž i vznik rizikových situací. Současný často viděný princip, „já projedu za každou cenu, bez ohledu na ostatní,“ k nehodám jen přispívá," uzavírá mluvčí.

 

Která budějcká křižovatka je podle vás nejnebezpečnější?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 630 čtenářů
 

Vizitka autora

 

Adéla Cinklová

Redaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: cinklova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
Foto Dominik Svoboda
 


 

Kam dál?

Na Dlouhé louce začne s ročním zpožděním stavba autobusových zastávek

středa, 6. března 2019, 07:03

Stavba dvou nových zastávek městské hromadné dopravy na Dlouhé louce, poblíž Kauflandu a lesoparku Stromovka, bude zahájena v...

Řidiče v Písku omezí uzavírka. Oprava mostu uzavře hlavní tah na...

úterý, 5. března 2019, 18:28

Kvůli opravě mostu v Písku se od středy 6. března uzavře silnice I/20 u sjezdu z mostu v Burketově ulici. Další úplná uzavírka je...

Na konci března se začne stavět první část obchvatu. D3 bude...

pondělí, 4. března 2019, 18:14

Dálnice D3 bude letos nejrozestavěnější dálnicí v Česku. Na konci března bude oficiálně zahájena stavba první části obchvatu...

Jihočeský kraj připravuje opravu několika mostů

pondělí, 4. března 2019, 16:47

Jihočeský kraj připravuje na následující měsíce opravu několika mostů na silnicích druhé a třetí třídy. Týkají se například mostu...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Nejstarší MHD v Česku slaví 150 let. Česká pošta vydala k výročí městské dopravy v Brně speciální známku

Město Brno si letos připomíná 150. let koněspřežné tramvaje v Brně. K výročí vytvořila Česká pošta ve spolupráci s Klubem filatelistů Alfonse Muchy novou poštovní známku. Hlavním motivem se stala právě tramvaj zvaná koňka. Zájemci si mohou známku zakoupit na kterékoli přepážce, a to až do vyprodání zásob.

Babišova vláda po 17 hodinách jednání ustála hlasování o nedůvěře

Vláda ANO a ČSSD ustála i druhé hlasování o nedůvěře. Opozici, která schůzi iniciovala kvůli unijním auditům na téma střetu zájmů premiéra Andreje Babiše (ANO), se podobně jako před půl rokem nepodařilo sehnat ve Sněmovně potřebných 101 hlasů proti kabinetu. Kromě poslanců ANO a ČSSD podpořili vládu také poslanci KSČM, kteří se zdrželi hlasování. Pro vládu i proti ní hlasovalo 85 zákonodárců. Zasedání začalo ve středu dopoledne a skončilo ve čtvrtek v ranních hodinách, trvalo zhruba 17 hodin.

FOTO: Greenpeace vtrhlo na valnou hromadu ČEZ. Jedna z aktivistek přišla v převleku za uhlí

Dnešní valnou hromadu energetické společnosti ČEZ přerušil na 45 minut protest aktivistů ekologické organizace Greenpeace. Do sálu kongresového centra Cubex, kde se akce koná, vniklo ve 12:45 šest aktivistů. Další dvacítka zůstala stát v přísálí nad schodištěm. Protestovali proti možnému prodeji hnědouhelné elektrárny Počerady. Na výzvu policie budovu v poklidu opustili.