Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Část dálnice D3 z Hodějovic do Třebonína se může začít stavět. ŘSD předalo staveniště

 
středa, 20. února 2019, 16:13

Stavbě dalšího úseku dálnice D3 už nic nebrání. Ředitelství silnic a dálnic dnes předalo staveniště úseku z Hodějovic do Třebonína zhotovitelským firmám. Se slavnostním předáním ale počká až na březen. Na událost upozornil server Zdopravy.cz.

Informaci dnes na Twitteru potvrdil mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl„Dnes jsme jako investor proti podpisu předali staveniště D3 mezi Hodějovicemi a Třebonínem italsko-slovenskému sdružení stavebních firem. Postaví 12,5 kilometrů na takzvaném obchvatu Českých Budějovic za 5,8 miliardy korun,“ napsal mluvčí.

Server Zdopravy.cz upozornil, že ačkoliv by se předání staveniště mohlo zdát jako formalita, s ohledem na nedávné události kolem dálnice D11 u Hradce Králové, jde o důležitý krok. Tam totiž došlo k poklepání na základní kámen, ale zhotovitelské firmy nepodepsaly předávací protokol a na výzvy ŘSD nereagovaly. K dohodě došlo až letos na přelomu ledna a února.

ČTĚTE TAKÉ: Nájezdy a sjezdy na dálnici D3 budou podle náměstka Knota hotové do roku 2022

Na úseku Hodějovice – Třebonín se ředitelství poučilo a před slavnostním aktem zajistilo všechny potřebné dokumenty. Během března se tak začne stavět třináctikilometrový úsek obchvatu Budějc. Součástí stavby bude 17 dálničních mostů, přeložka železnice i tři mimoúrovňové křižovatky.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky D3, dálnice, stavba,

 


 

Kam dál?

Nájezdy a sjezdy na dálnici D3 budou podle náměstka Knota hotové do...

úterý, 19. února 2019, 19:48

Náměstek hejtmanky Josef Knot představil krajským zastupitelům harmonogram prací kolem dálnice D3. Podle něj budou nájezdy a...

Na konci roku budeme moct platit v městské hromadné dopravě...

pátek, 15. února 2019, 07:03

Na konci letošního roku bychom mohli v městské hromadné dopravě platit za jízdné bezkontaktně. Náklady na zprovoznění budou podle...

Smlouvu na stavbu dálnice D3 od Hodějovic k Třebonínu mají Italové

čtvrtek, 14. února 2019, 13:07

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu s firmami, které postaví třináctikilometrový úsek dálnice D3 od Hodějovic k...

SJÍZDNOST: Na některých jihočeských silnicích se tvoří sněhové jazyky

úterý, 12. února 2019, 06:57

Většina silnic v jižních Čechách je sjízdná se zvýšenou opatrností. Okolo Kunžaku na Jindřichohradecku se tvoří sněhové jazyky....

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Jak bydlí Češi v regionech? Nejspokojenější jsou v obcích do tisíc obyvatel

Rozdíly mezi kraji panují především s ohledem na typ bydlení. Zatímco ve Středočeském nebo Zlínském kraji (46 %) převažuje bydlení ve vlastním rodinném domě, pronájmy vedou naopak v Praze (35 %), v Královehradecku žije téměř pětina obyvatel v bytě či domě u příbuzných nebo známých (17 %). Z hlediska spokojenosti s bydlením se rozdíly projevují spíše v souvislosti s velikostí obce. Nejvíce spokojení jsou se svým bydlením lidé žijící mimo Prahu, zejména ti z malých obcí. To a mnohé další vyplývá z výzkumu společnosti Ekonomické stavby, kterého se zúčastnilo více než tisíc respondentů.

DRBNA NA CESTÁCH: 3500 tun křišťálu, zlatem protkaný závěs a 1100 místností. Takhle si žil rumunský diktátor

Tří miliony tun mramoru, 3500 tun křišťálu na 480 lustrech a 1400 stropních světlech a mnoha zrcadlech a také 5500 tisíce tun betonu. To je jen krátký výčet materiálu, který byl použit při stavbě paláce pro bývalého rumunského diktátora Ceaușesca. Dnes druhá největší administrativní stavba na světě slouží jako budova parlamentu. A právě na honosný palác, který najdete v centru Bukurešti, se zaměříme v dnešním dílem Drbny na cestách.

Den s terénními pracovnicemi: Je výhodnější vyměnit jehlu, než léčit žloutenku

Den jsem strávil s terénními pracovnicemi Helenou a Ilonou ze Společnosti Podané ruce. Nejen u sbírání použitých injekčních stříkaček jsme si povídali třeba o tom, které nelegální drogy jsou v Olomouci nejrozšířenější, kde se v Olomouci nachází nejvíc použitých stříkaček a proč je dobré uživatelům drog jehly měnit.