Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nájezdy a sjezdy na dálnici D3 budou podle náměstka Knota hotové do roku 2022

 
úterý, 19. února 2019, 19:48

Náměstek hejtmanky Josef Knot představil krajským zastupitelům harmonogram prací kolem dálnice D3. Podle něj budou nájezdy a sjezdy na dálnici hotové nejdéle do roku 2022. Ve stejné lhůtě by měl být dokončen také dálniční obchvat z Úsilného do Dolního Třebonína. Některé jeho části se ale stále nemohou stavět.

Nejzásadnější stavbou je obchvat Budějc z Úsilného přes Staré Hodějovice až do Dolního Třebonína. Podle plánu by měl být skoro dvacetikilometrový úsek hotový v srpnu 2022. První zmiňovaný úsek se ale zatím stavět nemůže. Italsko-turecké sdružení firem Astaldi a IC Ictas napadlo výběrové řízení na zhotovitele u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Z Hodějovic do Dolního Třebonína se podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého začne stavět v březnu nebo v dubnu. Součástí stavby bude 17 dálničních mostů, přeložka železnice i tři mimoúrovňové křižovatky. 

Hotová bude Severní spojka, další etapa zanádražní komunikace a první část Jižní tangenty

Do roku 2022 by měla být podle harmonogramu hotová 2,5 kilometru dlouhá Severní spojka vedoucí z kruhové křižovatky u Globusu do Pražské ulice. Počítá se také se zanádražní komunikací z okružní křižovatky v Novohradské ulici nad nákupním centrem Penny v Nových Hodějovicích a na ni navazující přivaděč k dálnici v místě mimoúrovňové křižovatky Pohůrka s celkovou délkou 395 metrů se zprovozněním v září 2021. Hotová by měla být i 4,8 kilometru dlouhá část propojující křižovatku s obchvatem Srubce.

Další stavbou bude první část Jižní tangenty propojující silnici I/3 mezi Budějcemi a Krumlovem v Plané a na Včelné s napojením na mimoúrovňové křižovatky v Roudném. „Pro tunel pod nádražím mezi Mánesovou ulicí a Pětidomím se zatím zpracovává dokumentace pro územní rozhodnutí,“ dodal Knot. 

Knot na zasedání zastupitelstva připomněl, že na uvedených stavbách se bude kraj podílet částkou necelých 1,5 miliardy korun. „Na Jižní tangentu půjde 791,8 milionu, na obchvat Srubce 500 milionů, na propojku dálnice s obchvatem Srubce 100 milionů, na propojku od Penny včetně přivaděče k dálnici v Pohůrce 74,8 milionu korun,“ upřesnil Knot.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky D3, dálnice, stavba,

 


 

Kam dál?

Na konci roku budeme moct platit v městské hromadné dopravě...

pátek, 15. února 2019, 07:03

Na konci letošního roku bychom mohli v městské hromadné dopravě platit za jízdné bezkontaktně. Náklady na zprovoznění budou podle...

Smlouvu na stavbu dálnice D3 od Hodějovic k Třebonínu mají Italové

čtvrtek, 14. února 2019, 13:07

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu s firmami, které postaví třináctikilometrový úsek dálnice D3 od Hodějovic k...

SJÍZDNOST: Na některých jihočeských silnicích se tvoří sněhové jazyky

úterý, 12. února 2019, 06:57

Většina silnic v jižních Čechách je sjízdná se zvýšenou opatrností. Okolo Kunžaku na Jindřichohradecku se tvoří sněhové jazyky....

Silnice kolem Lipna či na Prachaticku namrzají

pondělí, 11. února 2019, 08:30

Silnice kolem jezera Lipno na Českokrumlovsku, vozovky na Prachaticku i Jindřihochradecku dnes ráno namrzají. Jsou sjízdné se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

VIDEO: Na Sibiři hasiči dál bojují s plameny, většinu však nechávají být

Ruští hasiči během posledních čtyřiadvaceti hodin uhasili lesní požáry na ploše téměř 27 tisíc hektarů. Současně se pokouší uhasit desítky dalších požárů na ploše 85 396 hektarů, zejména na Sibiři a na Čukotce. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na údaje od specializované státní agentury Avialesoochrana, zabývající se leteckou ochranou lesů.

ČSSD trvá na Šmardovi, kandidáta na ministra měnit nehodlá

Premiér Andrej Babiš (ANO) dnes vicepremiérovi Janu Hamáčkovi (ČSSD) zopakoval, že stojí o to, aby sociální demokracie vyměnila svého kandidáta na ministra kultury Michala Šmardu (ČSSD) za někoho jiného. Hamáček po schůzce s ministerským předsedou novinářům řekl, že ČSSD trvá na dodržování ústavy a koaliční smlouvy a kandidáta nemá důvod měnit. Nechtěl upřesnit, dokdy by mohla ČSSD vyčkávat.

Limit doplatků na léky pro invalidní důchodce bude 500 korun

Ochranný limit doplatků na léky na recept bude od roku 2020 pro invalidní důchodce 3. stupně 500 korun stejně jako pro seniory nad 70 let. Dosud dostávali zpět až částku nad 5000 korun jako ostatní zdraví dospělí. Na twitteru to uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Národní rada osob se zdravotním postižením snížení ochranného limitu žádala už loni v květnu loňského roku.