Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nájezdy a sjezdy na dálnici D3 budou podle náměstka Knota hotové do roku 2022

 
úterý, 19. února 2019, 19:48

Náměstek hejtmanky Josef Knot představil krajským zastupitelům harmonogram prací kolem dálnice D3. Podle něj budou nájezdy a sjezdy na dálnici hotové nejdéle do roku 2022. Ve stejné lhůtě by měl být dokončen také dálniční obchvat z Úsilného do Dolního Třebonína. Některé jeho části se ale stále nemohou stavět.

Nejzásadnější stavbou je obchvat Budějc z Úsilného přes Staré Hodějovice až do Dolního Třebonína. Podle plánu by měl být skoro dvacetikilometrový úsek hotový v srpnu 2022. První zmiňovaný úsek se ale zatím stavět nemůže. Italsko-turecké sdružení firem Astaldi a IC Ictas napadlo výběrové řízení na zhotovitele u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Z Hodějovic do Dolního Třebonína se podle mluvčího Ředitelství silnic a dálnic Jana Studeckého začne stavět v březnu nebo v dubnu. Součástí stavby bude 17 dálničních mostů, přeložka železnice i tři mimoúrovňové křižovatky. 

Hotová bude Severní spojka, další etapa zanádražní komunikace a první část Jižní tangenty

Do roku 2022 by měla být podle harmonogramu hotová 2,5 kilometru dlouhá Severní spojka vedoucí z kruhové křižovatky u Globusu do Pražské ulice. Počítá se také se zanádražní komunikací z okružní křižovatky v Novohradské ulici nad nákupním centrem Penny v Nových Hodějovicích a na ni navazující přivaděč k dálnici v místě mimoúrovňové křižovatky Pohůrka s celkovou délkou 395 metrů se zprovozněním v září 2021. Hotová by měla být i 4,8 kilometru dlouhá část propojující křižovatku s obchvatem Srubce.

Další stavbou bude první část Jižní tangenty propojující silnici I/3 mezi Budějcemi a Krumlovem v Plané a na Včelné s napojením na mimoúrovňové křižovatky v Roudném. „Pro tunel pod nádražím mezi Mánesovou ulicí a Pětidomím se zatím zpracovává dokumentace pro územní rozhodnutí,“ dodal Knot. 

Knot na zasedání zastupitelstva připomněl, že na uvedených stavbách se bude kraj podílet částkou necelých 1,5 miliardy korun. „Na Jižní tangentu půjde 791,8 milionu, na obchvat Srubce 500 milionů, na propojku dálnice s obchvatem Srubce 100 milionů, na propojku od Penny včetně přivaděče k dálnici v Pohůrce 74,8 milionu korun,“ upřesnil Knot.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 

Štítky D3, dálnice, stavba,

 


 

Kam dál?

Na konci roku budeme moct platit v městské hromadné dopravě...

pátek, 15. února 2019, 07:03

Na konci letošního roku bychom mohli v městské hromadné dopravě platit za jízdné bezkontaktně. Náklady na zprovoznění budou podle...

Smlouvu na stavbu dálnice D3 od Hodějovic k Třebonínu mají Italové

čtvrtek, 14. února 2019, 13:07

Ředitelství silnic a dálnic podepsalo smlouvu s firmami, které postaví třináctikilometrový úsek dálnice D3 od Hodějovic k...

SJÍZDNOST: Na některých jihočeských silnicích se tvoří sněhové jazyky

úterý, 12. února 2019, 06:57

Většina silnic v jižních Čechách je sjízdná se zvýšenou opatrností. Okolo Kunžaku na Jindřichohradecku se tvoří sněhové jazyky....

Silnice kolem Lipna či na Prachaticku namrzají

pondělí, 11. února 2019, 08:30

Silnice kolem jezera Lipno na Českokrumlovsku, vozovky na Prachaticku i Jindřihochradecku dnes ráno namrzají. Jsou sjízdné se...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

ČSSR tlakem na řešení emigrace z NDR uspíšila pád berlínské zdi

Československá vláda na podzim 1989 tlačila na Německou demokratickou republiku, aby vyřešila krizi na západoněmecké ambasádě v Praze, přes níž se od jara pokoušely dostat na Západ tisíce východních Němců. Podle historika Oldřicha Tůmy z Ústavu pro soudobé dějiny tím uspíšila pád berlínské zdi. Praha a východní Berlín byly přitom do poslední chvíle blízcí spojenci, kteří si přáli udržení statu quo.

PRŮZKUM: Češi nadále hodnotí kvalitu vzdělávání kladně

Více než polovina Čechů je nadále přesvědčena o tom, že kvalita výuky na českých školách je dobrá. Nejlépe z hodnocení vycházejí stejně jako v předchozích letech gymnázia a základní školy. Na opačném konci žebříčku jsou odborné školy, přesto se jejich hodnocení od loňského roku mírně zlepšilo. Vyplynulo to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM), které jeho výsledky poskytlo.

Podvodné e-maily lákaly ze stovek lidí čísla platebních karet

Nejméně stovky lidí v Česku dostaly v tomto týdnu podvodné textové zprávy, které informují o výhrách u obchodníků nebo nabízejí výhodnou koupi zboží a od zákazníků se snaží vylákat čísla platebních karet a následně peníze. Novináře o tom dnes informovala mluvčí internetového prodejce Alza.cz Patricie Šedivá. Útok se podle ní týkal i dalších prodejců, třeba dm drogerie. Český rozhlas Radiožurnál uvedl, že podvodníci se vydávali také za zástupce řetězců Penny Market a Tesco.