Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Ulice Budějc křižují sdílená auta. Za málo peněz hodně muziky

 
úterý, 18. prosince 2018, 19:10

„Prostě jeď. Kdykoliv.“ Tímhle sloganem se na svých internetových stránkách pyšní první a zatím jediný carsharing v Budějcích. Opravdu je to tak jednoduché a skutečně seženete volný automobil kdykoliv? Redakce Budějcké Drbny se proto rozhodla, že sdílená auta v krajském městě vyzkouší.

V Budějcích je zatím k dispozici pět identických škodovek CitiGo, které snadno poznáte podle jednotného polepu v barvách společnosti. Dvě městská vozítka najdete na sídlišti Vltava, jedno u Jihočeské univerzity a další dvě v centru.

K tomu, abyste si sdílený automobil mohli půjčit, je nejprve zapotřebí stáhnout si do mobilu aplikaci GoDrive, která je k dispozici pro telefony s Androidem i iOSem.

K samotnému registrování do systému není potřeba vyplňovat formuláře. Celá registrace trvá zhruba čtvrt hodiny zvládne ji na mobilu i průměrný uživatel. Po vyplnění základních údajů o řidiči, platební kartě a ofocení občanského a řidičského průkazu můžete směle vyrazit do ulic města za volantem sdílené škodovky.

Volná auta najdete v mapě v aplikaci. A co je podstatné, kdykoliv jsme vůz potřebovali, vždy se nějaký volný našel. Pokud si vyberete, stačí kliknout na daný vůz, potvrdit rezervaci a mobilním telefonem automobil odemknout. Aplikace je přehledná a ke každému kroku uživatele navádí.

Potřebujete si odskočit na nákup? Stačí jediné kliknutí a auto zamknete. Potřebujete prodloužit dobu, na kterou jste si vůz půjčili? I tahle aktivita vám zabere jen pár sekund. Vše funguje překvapivě jednoduše a okamžitou odezvou.

CitiGo jsme v redakčním testu protáhli nejen Budějcemi, ale také jsme na otočku vyrazili do Českého Krumlova. Necelých 60 najetých kilometrů vyšlo na zhruba 350 korun. Uživatelé totiž platí 34 korun za hodinu provozu a k tomu necelou pětikorunu za každý kilometr.

Slabší stránkou budějického sdílení aut je fakt, že škodovku musíte vrátit do stejné zóny, o velikosti několika stovek metrů čtverečných, ve které jste si vůz půjčili. Není tak možné automobil půjčený například u IGY vrátit na sídlišti Vltava, kde bydlíte.

Nutno dodat, že provozovatel služby, která zatím ve městě chyběla, už na začátku upozornil, že hodlá rozšiřovat nejen vozový park, ale také zóny, kde bude možné zaparkovat.

Dětské nemoci, které každý start něčeho nového provázejí, se tak pomalu daří odstraňovat a Budějčáci si pomalu zvykají na službu, která je alternativou pro cestování MHD nebo taxi. GoDrive se i v redakčním testu osvědčilo a bezpochyby si najde v městě pravidelnou klientelu.

Napsal(a) Michael Daněk | Foto GoDrive
 


 

Kam dál?

ŘSD zprovozní jeden úsek dálnice D3 u Ševětína. Nezaplacenému pozemku...

úterý, 18. prosince 2018, 06:47

Přesně v 10 hodin dnes zprovozní Ředitelství silnic a dálnic jeden směr úseku dálnice D3 mezi Borkem a Ševětínem. Přes pozemek,...

Taxify v Budějcích končí. Od pondělí bude jen v Praze

pondělí, 17. prosince 2018, 20:30

Estonská alternativní přepravní služba Taxify ukončuje provoz ve všech krajských městech v tuzemsku. Společnost o tom v pondělí...

U Globusu ode dneška funguje první dobíječka pro elektromobily v...

pátek, 14. prosince 2018, 14:36

Parkoviště před Globusem se dnes stalo svědkem historické události. Zástupkyně E.ONu Hana Kořínková tam spolu s ředitelem...

V Plané zkoušeli osvětlení letiště, přiletělo speciální letadlo

čtvrtek, 13. prosince 2018, 10:40

Letiště v Plané má být zprovozněno až v květnu roku 2020, přesto tam bylo živo už začátkem tohoto týdne. Experti testovali...

 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.