Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

ŘSD zprovozní jeden úsek dálnice D3 u Ševětína. Nezaplacenému pozemku se provoz vyhne

 
úterý, 18. prosince 2018, 06:47

Přesně v 10 hodin dnes zprovozní Ředitelství silnic a dálnic jeden směr úseku dálnice D3 mezi Borkem a Ševětínem. Přes pozemek, za který ŘSD nezaplatilo včas, se ale jezdit nebude. V daném místě se provoz vrátí na silnici I/3. Celý úsek by měl být zprovozněn v roce 2020.

Po zprovozněném úseku se bude jezdit dvěma směry namísto jízdy po dosavadní silnici I/3, kde bude ŘSD stavět druhou část dálnice. Povolená rychlost bude v této části 80 kilometrů v hodině.

Povolená rychlost 80 kilometrů v hodině je o deset kilometrů vyšší, než se nyní jezdí po I/3, kde je rychlost omezená právě kvůli stavbě dálnice. Šířka jízdního pruhu bude v zimě 4,5 metru, v létě ji silničáři sníží na 3,5 metru. V zimě bude širší, aby se tam vešel pluh silničářů.

Pro server Zdopravy.cz uvedl mluvčí zhotovitelské firmy Eurovia Iveta Stočková, že získali povolení k předčasnému užívání stavby, které by právě dnes mělo nabýt právní moci. Kvůli chybě ŘSD při vyvlastňování jednoho z pozemků se ale provoz musí danému úseku vyhnout.

ČTĚTE TAKÉ: ŘSD nezaplatilo včas za vyvlastněný pozemek. Nemůže tak dostavět D3 u Ševětína 

„Pozemku, na kterém zatím nemůže stavba probíhat, protože není ve vlastnictví investora, se provoz vyhne. V daném místě bude převeden na stávajicí silnici I/3 a zpět,“ uvedla Stočková. Práce podle nich budou pokračovat i v zimě tak, aby byl celý úsek zprovozněn na jaře 2020.

Na původní silnici I/3, která bude pravou polovinou dálnice, bude provedena rekonstrukce vozovky na úroveň aktivní zóny. „V případě nesplnění požadavků bude provedena i úprava aktivní zóny, budou demolovány stávající mosty na I/3 a nahrazeny novými. Demoliční práce na mostech budou zahájeny v lednu 2019,“ doplnila pro Zdopravy.cz mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

 

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Taxify v Budějcích končí. Od pondělí bude jen v Praze

pondělí, 17. prosince 2018, 20:30

Estonská alternativní přepravní služba Taxify ukončuje provoz ve všech krajských městech v tuzemsku. Společnost o tom v pondělí...

U Globusu ode dneška funguje první dobíječka pro elektromobily v...

pátek, 14. prosince 2018, 14:36

Parkoviště před Globusem se dnes stalo svědkem historické události. Zástupkyně E.ONu Hana Kořínková tam spolu s ředitelem...

V Plané zkoušeli osvětlení letiště, přiletělo speciální letadlo

čtvrtek, 13. prosince 2018, 10:40

Letiště v Plané má být zprovozněno až v květnu roku 2020, přesto tam bylo živo už začátkem tohoto týdne. Experti testovali...

Magistrát odmítá postavit přechod u hřiště, kromě bezpečnosti dětí...

čtvrtek, 13. prosince 2018, 09:08

V Nemanicích je fotbalové hřiště, které využívají místní děti. Ty sem často přebíhají přes silnici v ulici U Čertíka, kde se...

 

Komentáře

Zipe Pezi

Sláva. Občané se konečně rychleji, lépe a radostněji dostanou z města, jehož parkovací místa jsou stále ucpány automobily bíže k městu, u kterého jsou permanentní zácpy. Zimola Vám rozvrtal veřejnou dopravu k nepoužitelnosti (druhá nejvyšší krajská rozpočtová položka, panečku, to je chat), "tumáte dálnici, co chcete víc, hezky bolševicky budete čumákovat v zácpách, platit parkovné, žádné vyjímky, my Vám tu socku (bez front, blbého parkování) zkrátka sebereme, protože v Rakousku je to taky tak!"

úterý, 18. prosince 2018, 08:22
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Slovácký rok v Kyjově trhal návštěvnické rekordy. Příští ročník se bude konat už za dva roky

Více než 30 tisíc lidí dorazilo o víkendu na jubilejní dvacátý ročník folklorních slavností Slovácký rok do jihomoravského Kyjova. Neopakovatelná atmosféra, skvělý program i organizace, takové byly bezprostřední reakce návštěvníků na místě i na sociálních sítích. Organizátoři si však největší překvapení připravili až na závěr - na další ročník nemusí návštěvníci čekat čtyři roky, ale poprvé v historii pouhé dva.

Vládní protidrogová koordinátorka čelí podezření z plagiátorství

Vládní protidrogová koordinátorka Jarmila Vedralová čelí podezření, že opsala část své bakalářské a diplomové práce. Podnět k prověření jejích prací z roku 2001 a 2005 podali Piráti. Třetina jich údajně obsahuje shodné pasáže s jinými zdroji. Vedralová to odmítla komentovat. Informoval o tom dnes server Seznam Zprávy. I kdyby se plagiátorství potvrdilo, o titul Vedralová přijít nemůže, protože řízení o vyslovení neplatnosti vysokoškolského diplomu lze podle zákona zahájit do tří let.

Po letech na útěku v českém vězení. Muž se skrýval ve Francii

Díky intenzivní mezinárodní policejní spolupráci byl muž vypátrán a na základě evropského zatýkacího rozkazu zatčen ve Francii. Po splnění všech formalit byl odsouzený koncem minulého týdne eskortován do České republiky.