Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krumlováci mají radost, v neděli začne fungovat zrekonstruované autobusové nádraží

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:51

Krumlováci se dočkali nového autobusového nádraží, které na původním místě po dvouměsíční rekonstrukci nahradilo předchozí. Na cestující čeká terminál s novým povrchem, zastřešeným peronem, devíti zastávkami a informačním systémem.

Nové nádraží bude na původní adrese v Nemocniční ulici u Objížďkové silnice v provozu od neděle 9. prosince. Spolu s ním začnou platit i nové jízdní řády.

Kromě hlavního krytého peronu s devíti autobusovými zastávkami budou v provozu i nové chodníky směrem do centra města i k nemocnici. Dokončené je i prostranství kolem nádražní budovy. Cestující budou mít k dispozici funkční informační systém centrálních tabulí, panely na jednotlivých zastávkách a wifi.

V celém areálu nádraží se kompletně rekonstruovaly inženýrské sítě, elektrorozvody a vodovod. Byla vybudována dešťová kanalizace s navazujícím závlahovým systémem a systém opěrných zdí, který zajišťuje stabilitu jednotlivých etáží celého terminálu.

„Velká část ploch pro autobusy je z původních kamenných kostek, chodníky jsou z částečně z nové kamenné mozaiky doplněné rovněž starými kamennými kostkami. Vše rámují nové nebo původní kamenné obruby,“ uvádí Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu (ČKRF), který rekonstrukci terminálu zajišťuje.

Práce na nádraží budou nadále pokračovat až do jara. Především se jedná o vybudování parkoviště aut a motorek, přechodů a instalace technologií pro automatické řízení vjezdů i výjezdů. Dále se bude dokončovat nové schodiště – přístup na terminál od Objížďkové silnice. Velká část stavebních prací se bude týkat terénních úprav, místo osvěží nová zeleň a trávníky.

Souběžně probíhají i opravy nádražní budovy. Koncem roku už by se cestující měli těšit z kompletně opravené nádražní haly s novou čekárnou a informační službou. Budou mít k dispozici nápojové i jídelní automaty a rekonstruované toalety.

„Původní harmonogram celého projektu počítal s dokončením do konce roku 2018. V průběhu prací spojených s vybudováním parkoviště se ale objevily nepředpokládané problémy s geologickou situací. Důsledkem toho se práce zpozdily o několik týdnů, je však možné je dokončit až v jarních měsících - např. železobetonové konstrukce, betonové zdi jižního svahu nebo asfaltové povrchy parkoviště,“ vysvětluje zpoždění stavby rumlovská mluvčí Petra Nestávalová.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Klára Sváčková
 


 

Kam dál?

ŘSD nezaplatilo včas za vyvlastněný pozemek. Nemůže tak dostavět D3 u...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 12:52

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Majitel jednoho pozemku se poslední den lhůty...

SJÍZDNOST: Silnice na Prachaticku a Českokrumlovsku namrzají, je...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:03

Silnice v okresech Český Krumlov a Prachatice dnes namrzají, místy se tvoří náledí. V obou regionech vyjížděli silničáři s...

Strakonice mají nový autobusový terminál

úterý, 4. prosince 2018, 09:12

Pouhý rok trvala výstavba nového autobusového terminálu ve Strakonicích. Novou plochu tvoří deset autobusových stání , 12...

Dopravní podnik zvýhodnil válečné veterány a účastníky odboje a...

neděle, 2. prosince 2018, 15:58

Účastníci odboje a odporu proti komunismu a váleční veteráni jezdí od prosince za zvýhodněné jízdné. V platnost totiž vstoupil...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fond životního prostředí pozastavil Agrofertu národní dotaci

Kvůli možnému střetu zájmů bývalého vlastníka Agrofertu premiéra Andreje Babiše (ANO) pozastavil náměstek Státního fondu životního prostředí Leo Steiner národní dotace pro podnik holdingu Agrofert - lihovar v Kutné Hoře. Píšou o tom dnešní Hospodářské noviny. Rozhodnutí se netýká evropských dotací, ale těch českých. Mluvčí Agrofertu Karel Hanzelka sdělil, že o pozastavení proplacení společnost nemá informace.

Nezlomní. Obecní dům v Praze zahájil jedinečnou výstavu, která představuje možný průřez českým uměním minulého století

Ojedinělou výstavu připravili k třicátému výročí Sametové revoluce Zuzana a Eugen Brikciusovi ve spolupráci s Alšovou jihočeskou galerií v Hluboké nad Vltavou a Památníkem národního písemnictví. Má název Nezlomní: Od Franze Kafky po sametovou revoluci a zajít si na ni můžete až do 6. října do Obecního domu v Praze.

Lidské siluety varují Pražany před vstupem do tramvajové trati

Lidské siluety na tramvajových kolejích v Praze varují chodce před neuváženým vstupem do trati. Dopravní podnik nechal obrysy těl nastříkat na frekventovaných místech, kde lidé často bez uvážení koleje přebíhají. Pokračuje tak v letos zahájené kampani Neskákej mi pod kola, která vznikla ve spolupráci s BESIP, Policií ČR a organizací Ropid zajišťující pražskou MHD. Dopravní podnik o tom dnes informoval v tiskové zprávě.