Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krumlováci mají radost, v neděli začne fungovat zrekonstruované autobusové nádraží

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:51

Krumlováci se dočkali nového autobusového nádraží, které na původním místě po dvouměsíční rekonstrukci nahradilo předchozí. Na cestující čeká terminál s novým povrchem, zastřešeným peronem, devíti zastávkami a informačním systémem.

Nové nádraží bude na původní adrese v Nemocniční ulici u Objížďkové silnice v provozu od neděle 9. prosince. Spolu s ním začnou platit i nové jízdní řády.

Kromě hlavního krytého peronu s devíti autobusovými zastávkami budou v provozu i nové chodníky směrem do centra města i k nemocnici. Dokončené je i prostranství kolem nádražní budovy. Cestující budou mít k dispozici funkční informační systém centrálních tabulí, panely na jednotlivých zastávkách a wifi.

V celém areálu nádraží se kompletně rekonstruovaly inženýrské sítě, elektrorozvody a vodovod. Byla vybudována dešťová kanalizace s navazujícím závlahovým systémem a systém opěrných zdí, který zajišťuje stabilitu jednotlivých etáží celého terminálu.

„Velká část ploch pro autobusy je z původních kamenných kostek, chodníky jsou z částečně z nové kamenné mozaiky doplněné rovněž starými kamennými kostkami. Vše rámují nové nebo původní kamenné obruby,“ uvádí Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu (ČKRF), který rekonstrukci terminálu zajišťuje.

Práce na nádraží budou nadále pokračovat až do jara. Především se jedná o vybudování parkoviště aut a motorek, přechodů a instalace technologií pro automatické řízení vjezdů i výjezdů. Dále se bude dokončovat nové schodiště – přístup na terminál od Objížďkové silnice. Velká část stavebních prací se bude týkat terénních úprav, místo osvěží nová zeleň a trávníky.

Souběžně probíhají i opravy nádražní budovy. Koncem roku už by se cestující měli těšit z kompletně opravené nádražní haly s novou čekárnou a informační službou. Budou mít k dispozici nápojové i jídelní automaty a rekonstruované toalety.

„Původní harmonogram celého projektu počítal s dokončením do konce roku 2018. V průběhu prací spojených s vybudováním parkoviště se ale objevily nepředpokládané problémy s geologickou situací. Důsledkem toho se práce zpozdily o několik týdnů, je však možné je dokončit až v jarních měsících - např. železobetonové konstrukce, betonové zdi jižního svahu nebo asfaltové povrchy parkoviště,“ vysvětluje zpoždění stavby rumlovská mluvčí Petra Nestávalová.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Klára Sváčková
 


 

Kam dál?

ŘSD nezaplatilo včas za vyvlastněný pozemek. Nemůže tak dostavět D3 u...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 12:52

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Majitel jednoho pozemku se poslední den lhůty...

SJÍZDNOST: Silnice na Prachaticku a Českokrumlovsku namrzají, je...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:03

Silnice v okresech Český Krumlov a Prachatice dnes namrzají, místy se tvoří náledí. V obou regionech vyjížděli silničáři s...

Při tragické nehodě u Loučovic uhořel v autě člověk

sobota, 1. prosince 2018, 22:16

Jeden lidský život si vyžádala tragická dopravní nehoda u Loučovic na Českokrumlovsku. V havarovaném autě zůstala zaklíněna jedna...

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do...

pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Nedaleko Prahy hoří les ve skalách nad Vltavou, nejezdily vlaky

Nedaleko Libčic nad Vltavou u Prahy hoří les v těžko přístupném terénu. Hasiči vyhlásili třetí stupeň poplachu ze čtyř možných, kvůli ohni nejezdily asi šest hodin vlaky na trati Praha-Děčín. S plameny bojoval i vrtulník, který kolem 17:30 odletěl, řekl ČTK mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. Po 16:30 se podařilo dostat požár pod kontrolou.

Velký pátek: Křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Zažíváme nejtišší den v roce

Dnes je Velký pátek a křesťané si připomínají ukřižování Ježíše Krista. Den přísného půstu je vzpomínáním na Kristovo utrpení a jeho vykupitelskou smrt. V katolických kostelech jsou obřady na památku jeho umučení a bohoslužby se konají také v evangelických sborech. Velký pátek je v Česku zároveň státním svátkem, lidé tak mají do Velikonočního pondělí čtyři dny volna v řadě.

FOTO: V Česku se objevily plyšové hračky, které jsou pro děti nebezpečné

Plyšoví pejsci, kteří dovedou i štěkat, mohou okouzlit nejedno dítě. Podle České obchodní inspekce (ČOI) jsou ale tyto dva konkrétní typy pro nejmenší děti nebezpečné. A to hned z několika důvodů.