Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Krumlováci mají radost, v neděli začne fungovat zrekonstruované autobusové nádraží

 
čtvrtek, 6. prosince 2018, 15:51

Krumlováci se dočkali nového autobusového nádraží, které na původním místě po dvouměsíční rekonstrukci nahradilo předchozí. Na cestující čeká terminál s novým povrchem, zastřešeným peronem, devíti zastávkami a informačním systémem.

Nové nádraží bude na původní adrese v Nemocniční ulici u Objížďkové silnice v provozu od neděle 9. prosince. Spolu s ním začnou platit i nové jízdní řády.

Kromě hlavního krytého peronu s devíti autobusovými zastávkami budou v provozu i nové chodníky směrem do centra města i k nemocnici. Dokončené je i prostranství kolem nádražní budovy. Cestující budou mít k dispozici funkční informační systém centrálních tabulí, panely na jednotlivých zastávkách a wifi.

V celém areálu nádraží se kompletně rekonstruovaly inženýrské sítě, elektrorozvody a vodovod. Byla vybudována dešťová kanalizace s navazujícím závlahovým systémem a systém opěrných zdí, který zajišťuje stabilitu jednotlivých etáží celého terminálu.

„Velká část ploch pro autobusy je z původních kamenných kostek, chodníky jsou z částečně z nové kamenné mozaiky doplněné rovněž starými kamennými kostkami. Vše rámují nové nebo původní kamenné obruby,“ uvádí Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu (ČKRF), který rekonstrukci terminálu zajišťuje.

Práce na nádraží budou nadále pokračovat až do jara. Především se jedná o vybudování parkoviště aut a motorek, přechodů a instalace technologií pro automatické řízení vjezdů i výjezdů. Dále se bude dokončovat nové schodiště – přístup na terminál od Objížďkové silnice. Velká část stavebních prací se bude týkat terénních úprav, místo osvěží nová zeleň a trávníky.

Souběžně probíhají i opravy nádražní budovy. Koncem roku už by se cestující měli těšit z kompletně opravené nádražní haly s novou čekárnou a informační službou. Budou mít k dispozici nápojové i jídelní automaty a rekonstruované toalety.

„Původní harmonogram celého projektu počítal s dokončením do konce roku 2018. V průběhu prací spojených s vybudováním parkoviště se ale objevily nepředpokládané problémy s geologickou situací. Důsledkem toho se práce zpozdily o několik týdnů, je však možné je dokončit až v jarních měsících - např. železobetonové konstrukce, betonové zdi jižního svahu nebo asfaltové povrchy parkoviště,“ vysvětluje zpoždění stavby rumlovská mluvčí Petra Nestávalová.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Klára Sváčková
 


 

Kam dál?

ŘSD nezaplatilo včas za vyvlastněný pozemek. Nemůže tak dostavět D3 u...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 12:52

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) nemůže dokončit úsek dálnice D3 Ševětín - Borek. Majitel jednoho pozemku se poslední den lhůty...

SJÍZDNOST: Silnice na Prachaticku a Českokrumlovsku namrzají, je...

čtvrtek, 6. prosince 2018, 07:03

Silnice v okresech Český Krumlov a Prachatice dnes namrzají, místy se tvoří náledí. V obou regionech vyjížděli silničáři s...

Při tragické nehodě u Loučovic uhořel v autě člověk

sobota, 1. prosince 2018, 22:16

Jeden lidský život si vyžádala tragická dopravní nehoda u Loučovic na Českokrumlovsku. V havarovaném autě zůstala zaklíněna jedna...

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do...

pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V tuzemsku padlo 77 teplotních rekordů, v Neumětelích bylo 17,3 stupně

Rekordní teploty pro 17. únor v neděli zaznamenalo 77 z celkových 151 stanic, které měří alespoň 30 let. Další dvě rekord vyrovnaly. Nejtepleji bylo v obci Neumětely na Berounsku, kde naměřili 17,3 stupně Celsia. Překonán tam byl dosavadní rekord 14,5 stupně Celsia z roku 1974. Na svém informačním webu to uvedl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

VIDEO: Inspirací mi byl kouzelník, který mi vzal pozornost před spolužáky, vzpomíná Radek Bakalář

Pokud se řekne kouzelník, většina z vás si nejspíš vybaví Radka Bakaláře. Mladý rodák z Budějc na sebe upozornil poprvé v roce 2010 v talentové soutěži Česko Slovensko má talent. Od té doby se zapsal do povědomí široké veřejnosti především internetovým pořadem Revolution Of Magic, se kterým obráží celebrity. Začátkem letošního roku navíc vyráží na tour, při které navštíví s kouzly šest českých a slovenských divadel a kulturních center.

Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO

Premiér Andrej Babiš podle očekávání obhájil pozici předsedy hnutí ANO. Získal hlasy 206 z 238 delegátů přítomných na celostátním sněmu, tedy 86,5 procenta. Proti hlasovalo 13 delegátů a 19 se zdrželo. Ve volbě neměl Babiš protikandidáta. Před dvěma lety získal hlasy 195 z 210 delegátů, v roce 2015 dostal všechny platné hlasy.