Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do něj další dotaci

 
pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v Plané, jehož start do ostrého provozu se už několikrát odložil. Aktuální datum plného zprovoznění stanovila rada města na květen 2020.

Město poskytne letišti další, pětimilionovou dotaci. Celkově tak do něj vloží šestadvacet milionů. Menší část dotace půjde na investice, větší na provoz. „Provoz letiště v současné fázi jeho vývoje vyžaduje zvýšené náklady zejména na personál včetně jeho nutného proškolení. To směřuje k naplnění přísných požadavků leteckého provozu,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Z jihu Čech se bude do světa létat v roce 2020. Kraj koupil poslední část kasáren

Zvyšují se i finanční požadavky na marketing. „Je potřeba oslovit budoucí cestující, tour operátory a dopravce, kteří se budou podílet na rozlétání letiště,“ vysvětluje Holický. Podle jeho názoru si bez aktivního marketingového přístupu nelze provoz letiště představit.

„Letiště bude dokončeno v květnu 2020. Kromě stavebních prací zde bude probíhat certifikace, která není jednoduchá. V květnu 2020 bude zajištěno i řízení letového provozu. Letiště tak bude fungovat na mezinárodní veřejné úrovni,“ upřesňuje náměstek. V létě kraj koupil i zbytek kasáren v areálu, v budoucnu by je mohl přetvořit na cargo letiště.

 

Souhlasíte s letištěm v Plané?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 703 čtenářů
 
Napsal Jiří Kadlec | Foto Facebook Letiště České Budějovice - Budweis Airport
 


 

Kam dál?

Nerudovku čeká rekonstrukce, bude mít nové inženýrské sítě a upraví...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 13:07

Magistrát vypsal výběrové řízení na rekonstrukci Nerudovy ulice v úseku od Pražské k Jírovcově ulici. Pokud vše dobře poběží,...

Po půl roce začne opět provoz na železnici Vimperk - Lipka

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 08:34

V neděli 9. prosince začnou po půl roce opět jezdit vlaky mezi stanicemi Vimperk a Lipka na Prachaticku. Důvodem uzavírky bylo...

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému...

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.