Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do něj další dotaci

 
pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v Plané, jehož start do ostrého provozu se už několikrát odložil. Aktuální datum plného zprovoznění stanovila rada města na květen 2020.

Město poskytne letišti další, pětimilionovou dotaci. Celkově tak do něj vloží šestadvacet milionů. Menší část dotace půjde na investice, větší na provoz. „Provoz letiště v současné fázi jeho vývoje vyžaduje zvýšené náklady zejména na personál včetně jeho nutného proškolení. To směřuje k naplnění přísných požadavků leteckého provozu,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Z jihu Čech se bude do světa létat v roce 2020. Kraj koupil poslední část kasáren

Zvyšují se i finanční požadavky na marketing. „Je potřeba oslovit budoucí cestující, tour operátory a dopravce, kteří se budou podílet na rozlétání letiště,“ vysvětluje Holický. Podle jeho názoru si bez aktivního marketingového přístupu nelze provoz letiště představit.

„Letiště bude dokončeno v květnu 2020. Kromě stavebních prací zde bude probíhat certifikace, která není jednoduchá. V květnu 2020 bude zajištěno i řízení letového provozu. Letiště tak bude fungovat na mezinárodní veřejné úrovni,“ upřesňuje náměstek. V létě kraj koupil i zbytek kasáren v areálu, v budoucnu by je mohl přetvořit na cargo letiště.

 

Souhlasíte s letištěm v Plané?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 679 čtenářů
 
Napsal Jiří Kadlec | Foto Facebook Letiště České Budějovice - Budweis Airport
 


 

Kam dál?

DRBNA HISTORIČKA: Markgraf byl nejstarší závod svého druhu ve městě

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 20:09

V dnešním díle Drbny historičky se Jan Schinko podíval na dům číslo 4 v Krajinské ulici. Oficiálně to byl Kožešinový dům, továrna...

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému...

VIDEO: Já se snad ještě obleču sám nebo zavolám Dvořákovi na Floridu,...

středa, 28. listopadu 2018, 09:15

Po pondělním prohraném zápase s Frýdkem Místkem nešetřil trenér Motoru kritikou. Velkým problémem jsou podle něj vstupy do...

Město chce pomocí vyhlášky omezit otevírací dobu non stop podniků

středa, 28. listopadu 2018, 07:05

České Budějovice plánují omezit otevírací dobu non stop provozoven ve městě. V příštím roce proto hodlají vydat obecní vyhlášku,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.