Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rada města určila nový datum zprovoznění letiště v Plané, vloží do něj další dotaci

 
pátek, 30. listopadu 2018, 06:49

Jedněm je trnem v oku, druzí ho vítají, třetí skupina si už na něj zvykla. Řeč je o budějckém mezinárodním dopravním letišti v Plané, jehož start do ostrého provozu se už několikrát odložil. Aktuální datum plného zprovoznění stanovila rada města na květen 2020.

Město poskytne letišti další, pětimilionovou dotaci. Celkově tak do něj vloží šestadvacet milionů. Menší část dotace půjde na investice, větší na provoz. „Provoz letiště v současné fázi jeho vývoje vyžaduje zvýšené náklady zejména na personál včetně jeho nutného proškolení. To směřuje k naplnění přísných požadavků leteckého provozu,“ říká náměstek primátora Petr Holický.

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Z jihu Čech se bude do světa létat v roce 2020. Kraj koupil poslední část kasáren

Zvyšují se i finanční požadavky na marketing. „Je potřeba oslovit budoucí cestující, tour operátory a dopravce, kteří se budou podílet na rozlétání letiště,“ vysvětluje Holický. Podle jeho názoru si bez aktivního marketingového přístupu nelze provoz letiště představit.

„Letiště bude dokončeno v květnu 2020. Kromě stavebních prací zde bude probíhat certifikace, která není jednoduchá. V květnu 2020 bude zajištěno i řízení letového provozu. Letiště tak bude fungovat na mezinárodní veřejné úrovni,“ upřesňuje náměstek. V létě kraj koupil i zbytek kasáren v areálu, v budoucnu by je mohl přetvořit na cargo letiště.

 

Souhlasíte s letištěm v Plané?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Celkem hlasovalo 697 čtenářů
 
Napsal Jiří Kadlec | Foto Facebook Letiště České Budějovice - Budweis Airport
 


 

Kam dál?

DRBNA HISTORIČKA: Markgraf byl nejstarší závod svého druhu ve městě

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 20:09

V dnešním díle Drbny historičky se Jan Schinko podíval na dům číslo 4 v Krajinské ulici. Oficiálně to byl Kožešinový dům, továrna...

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému...

VIDEO: Já se snad ještě obleču sám nebo zavolám Dvořákovi na Floridu,...

středa, 28. listopadu 2018, 09:15

Po pondělním prohraném zápase s Frýdkem Místkem nešetřil trenér Motoru kritikou. Velkým problémem jsou podle něj vstupy do...

Město chce pomocí vyhlášky omezit otevírací dobu non stop podniků

středa, 28. listopadu 2018, 07:05

České Budějovice plánují omezit otevírací dobu non stop provozoven ve městě. V příštím roce proto hodlají vydat obecní vyhlášku,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.