Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Po půl roce začne opět provoz na železnici Vimperk - Lipka

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 08:34

V neděli 9. prosince začnou po půl roce opět jezdit vlaky mezi stanicemi Vimperk a Lipka na Prachaticku. Důvodem uzavírky bylo zpevnění svahu, v němž trať vedla. Úprava přibližně 200 metrů dlouhého úseku stála 117 milionů korun bez daně.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Marek Illiaš uvedl, že jde o specifický úsek železnice, který z části vede v zářezu svahu a z části po náspu. V květnu SŽDC díky měřicím sondám zjistila, že koleje se pohybují, a proto provoz v daném úseku zastavila. „Bylo nutné vypracovat projekt pro zajišťovací práce a pro úpravu celého železničního spodku. Zároveň začala jednání s Vojenskými lesy jako majitelem pozemků kolem trati o vykácení cca 60 vzrostlých stromů a o vybudování provizorní cesty v úpatí svahu pro přístup těžké techniky," uvedl Illiaš.

Jednokolejná železniční trať je ve sledovaném úseku ve výšce zhruba 10 metrů. Násyp je umístěný na strmém svahu v údolí řeky Volyňky, kde je sklon až 30 stupňů. Pracovníci trať zpevnili železobetonovou zdí. Vzhledem k velmi těžké dostupnosti stavby pro techniku, pro dělníky i materiál šlo o náročnou stavbu.

Železniční trať slouží hlavně turistům, kteří cestují na Šumavu nebo do okolí lipenské nádrže.

Foto pixabay.com | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší...

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému...

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

Silnice budou tento týden klouzat, meteorologové vyhlásili vysoký...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:30

Na jihu Čech bude třeba v následujících dnech jezdit obzvlášť opatrně, ledovky budou zákeřné hlavně v první polovině týdne....

Lidé často chodí mimo přechody a nenosí reflexní prvky, vysvětluje...

pátek, 23. listopadu 2018, 07:22

V posledních týdnech dochází k více srážkám aut s chodci. Většina nehod je bohužel pro chodce smrtelná. Nejčastější příčiny nehod...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.