Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší průjezdy městem

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému inteligentní dopravy.

Modernizovány budou tyto křižovatky:
Pekárenská – Jírovcova
L. B. Schneidera – Boženy Němcové
Mánesova – Čechova
Rudolfovská – Dobrovodská
Na Sadech – Krajinská
Husova – Branišovská
Husova – Oskara Nedbala
Pražská – Strakonická

U všech čtrnácti křižovatek se bude upravovat signalizace, na několika z nich proběhnou stavební úpravy. „Po modernizaci budou křižovatky schopné aktuálně reagovat na změnu dopravní poptávky ve špičce,“ vysvětluje náměstek primátora.

Nový systém by měl umožnit dynamické řízení dopravy. „Když nikde nikdo neprojíždí, přestože je z jednoho směru zelená vlna, křižovatka vás pustí, a pak se zase přepne na zelenou vlnu,“ popisuje nový systém náměstek.

O to se bude starat nové řídící centrum dopravy ve městě, které momentálně magistrát projektuje. Na modernizaci křižovatek poskytlo městu dotaci ministerstvo dopravy.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Budějcká Drbna
 


 

Kam dál?

VIDEO: Já se snad ještě obleču sám nebo zavolám Dvořákovi na Floridu,...

středa, 28. listopadu 2018, 09:15

Po pondělním prohraném zápase s Frýdkem Místkem nešetřil trenér Motoru kritikou. Velkým problémem jsou podle něj vstupy do...

Město chce pomocí vyhlášky omezit otevírací dobu non stop podniků

středa, 28. listopadu 2018, 07:05

České Budějovice plánují omezit otevírací dobu non stop provozoven ve městě. V příštím roce proto hodlají vydat obecní vyhlášku,...

Budějcký magistrát otevře první osadní výbor, chce tak zlepšit...

úterý, 27. listopadu 2018, 20:12

Budějcký magistrát otevřel první osadní výbor pro Kaliště a Třebotovice. Jedná se o pilotní projekt pro větší zapojování lidí do...

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

 

Komentáře

Zipe Pezi

K plynulému průjezdu aut by přispěla zásadním způsobem jedna věc: Kraj, který v minulosti decimoval systém veřejné dopravy se zvláštním zaměřením ke zničení sítě linek osobních vlaků (kterým jaksi z principu silniční zácpy příliš nevadí) musí pohřbít doktrínu řízeného vytlačování veřejné dopravy z povědomí Jihočechů, stejně jako pohřbili jejího tvůrce - Zdeňka Žemličku - Zimolova poradce pro vyvedení peněz z baliku na dopravní obslužnost. Až si tedy posypou krajské papalášské hlavy popelem, přehodnotí hloupé "koncepty", ODStřihnou od prachů majitele jihotranzů a jiných přeléváren peněz pro Zimolou vytvořenou mocenskou kliku, postačí zajet do Středočeského kraje a okopírovat jejich systém přestupních míst bus/vlak, záchytných parkovišť mimo velká města s vazbou na vlaky, provázanost a hustotu spojů, pak bude líp.

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 11:15
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.