Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší průjezdy městem

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému inteligentní dopravy.

Modernizovány budou tyto křižovatky:
Pekárenská – Jírovcova
L. B. Schneidera – Boženy Němcové
Mánesova – Čechova
Rudolfovská – Dobrovodská
Na Sadech – Krajinská
Husova – Branišovská
Husova – Oskara Nedbala
Pražská – Strakonická

U všech čtrnácti křižovatek se bude upravovat signalizace, na několika z nich proběhnou stavební úpravy. „Po modernizaci budou křižovatky schopné aktuálně reagovat na změnu dopravní poptávky ve špičce,“ vysvětluje náměstek primátora.

Nový systém by měl umožnit dynamické řízení dopravy. „Když nikde nikdo neprojíždí, přestože je z jednoho směru zelená vlna, křižovatka vás pustí, a pak se zase přepne na zelenou vlnu,“ popisuje nový systém náměstek.

O to se bude starat nové řídící centrum dopravy ve městě, které momentálně magistrát projektuje. Na modernizaci křižovatek poskytlo městu dotaci ministerstvo dopravy.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Budějcká Drbna
 


 

Kam dál?

VIDEO: Já se snad ještě obleču sám nebo zavolám Dvořákovi na Floridu,...

středa, 28. listopadu 2018, 09:15

Po pondělním prohraném zápase s Frýdkem Místkem nešetřil trenér Motoru kritikou. Velkým problémem jsou podle něj vstupy do...

Město chce pomocí vyhlášky omezit otevírací dobu non stop podniků

středa, 28. listopadu 2018, 07:05

České Budějovice plánují omezit otevírací dobu non stop provozoven ve městě. V příštím roce proto hodlají vydat obecní vyhlášku,...

Budějcký magistrát otevře první osadní výbor, chce tak zlepšit...

úterý, 27. listopadu 2018, 20:12

Budějcký magistrát otevřel první osadní výbor pro Kaliště a Třebotovice. Jedná se o pilotní projekt pro větší zapojování lidí do...

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

 

Komentáře

Zipe Pezi

K plynulému průjezdu aut by přispěla zásadním způsobem jedna věc: Kraj, který v minulosti decimoval systém veřejné dopravy se zvláštním zaměřením ke zničení sítě linek osobních vlaků (kterým jaksi z principu silniční zácpy příliš nevadí) musí pohřbít doktrínu řízeného vytlačování veřejné dopravy z povědomí Jihočechů, stejně jako pohřbili jejího tvůrce - Zdeňka Žemličku - Zimolova poradce pro vyvedení peněz z baliku na dopravní obslužnost. Až si tedy posypou krajské papalášské hlavy popelem, přehodnotí hloupé "koncepty", ODStřihnou od prachů majitele jihotranzů a jiných přeléváren peněz pro Zimolou vytvořenou mocenskou kliku, postačí zajet do Středočeského kraje a okopírovat jejich systém přestupních míst bus/vlak, záchytných parkovišť mimo velká města s vazbou na vlaky, provázanost a hustotu spojů, pak bude líp.

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 11:15
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Evropská komise nebude vyplácet dotace do vyřešení Babišova případu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od začátku srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny.

Pátrání po čtyřleté Marušce pokračuje. Matka se brání proti nařčení otce, redakce získala znalecký posudek

Policisté od pátku 7. prosince pátrají po čtyřleté Marii Žiškové. Podle jejich informací se dívenka nachází neznámo kde s otcem Vladimírem Žiškou. Ten v současné době rozesílá prostřednictvím organizace Family for Liberty tiskové prohlášení, ve kterém napadá matku mimo jiné ze sexuálního zneužívání a týrání dcery. Ve vyjádření matky Marušky, které redakce Olomoucké Drbny získala, však její máma popírá, že by k něčemu takovému docházelo. Navíc redakce získala znalecký posudek, ze kterého vyplývá, že Vladimír Žiška nemá předpoklady k výchově dítěte.

Psychiatři: Syndromem vyhoření trpí každý pátý Čech

Syndromem vyhoření trpí podle odborníků každý pátý Čech. Nejohroženější jsou vrcholoví manažeři, lékaři, zdravotníci, učitelé, policisté a soudci. Informace dnes zazněly na tiskové konferenci Psychiatrické kliniky 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Všeobecné fakultní nemocnice v Praze. Takzvaný syndrom vyhoření je reakcí na dlouhodobý stres, který se projevuje především únavou a ztrátou pocitu ze smyslu vykonávané práce.