Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký magistrát zmodernizuje křižovatky, slibuje plynulejší průjezdy městem

 
čtvrtek, 29. listopadu 2018, 06:55

Budějce jsou proslulé hustotou dopravního značení a křižovatek. Čtrnáct z nich město zmodernizuje a zapojí do systému inteligentní dopravy.

Modernizovány budou tyto křižovatky:
Pekárenská – Jírovcova
L. B. Schneidera – Boženy Němcové
Mánesova – Čechova
Rudolfovská – Dobrovodská
Na Sadech – Krajinská
Husova – Branišovská
Husova – Oskara Nedbala
Pražská – Strakonická

U všech čtrnácti křižovatek se bude upravovat signalizace, na několika z nich proběhnou stavební úpravy. „Po modernizaci budou křižovatky schopné aktuálně reagovat na změnu dopravní poptávky ve špičce,“ vysvětluje náměstek primátora.

Nový systém by měl umožnit dynamické řízení dopravy. „Když nikde nikdo neprojíždí, přestože je z jednoho směru zelená vlna, křižovatka vás pustí, a pak se zase přepne na zelenou vlnu,“ popisuje nový systém náměstek.

O to se bude starat nové řídící centrum dopravy ve městě, které momentálně magistrát projektuje. Na modernizaci křižovatek poskytlo městu dotaci ministerstvo dopravy.

Napsal Jiří Kadlec | Foto Budějcká Drbna
 


 

Kam dál?

Jak moc je adekvátní způsob zadržování cestujícího, je otázkou...

úterý, 27. listopadu 2018, 07:02

Spousta Budějčáků si stěžuje na chování revizorů městského dopravního podniku a na pokuty udělené neprávem. MHD žádná pravidla...

Silnice budou tento týden klouzat, meteorologové vyhlásili vysoký...

pondělí, 26. listopadu 2018, 11:30

Na jihu Čech bude třeba v následujících dnech jezdit obzvlášť opatrně, ledovky budou zákeřné hlavně v první polovině týdne....

Lidé často chodí mimo přechody a nenosí reflexní prvky, vysvětluje...

pátek, 23. listopadu 2018, 07:22

V posledních týdnech dochází k více srážkám aut s chodci. Většina nehod je bohužel pro chodce smrtelná. Nejčastější příčiny nehod...

Tým silniční bezpečnosti: Kvalitní zimní obutí se opravdu vyplatí

čtvrtek, 22. listopadu 2018, 08:43

Zima se již projevila v plné síle. Většinu republiky zasypal sníh. Na silnicích musíme také počítat s námrazou. Jezdit i v tomto...

 

Komentáře

Zipe Pezi

K plynulému průjezdu aut by přispěla zásadním způsobem jedna věc: Kraj, který v minulosti decimoval systém veřejné dopravy se zvláštním zaměřením ke zničení sítě linek osobních vlaků (kterým jaksi z principu silniční zácpy příliš nevadí) musí pohřbít doktrínu řízeného vytlačování veřejné dopravy z povědomí Jihočechů, stejně jako pohřbili jejího tvůrce - Zdeňka Žemličku - Zimolova poradce pro vyvedení peněz z baliku na dopravní obslužnost. Až si tedy posypou krajské papalášské hlavy popelem, přehodnotí hloupé "koncepty", ODStřihnou od prachů majitele jihotranzů a jiných přeléváren peněz pro Zimolou vytvořenou mocenskou kliku, postačí zajet do Středočeského kraje a okopírovat jejich systém přestupních míst bus/vlak, záchytných parkovišť mimo velká města s vazbou na vlaky, provázanost a hustotu spojů, pak bude líp.

čtvrtek, 29. listopadu 2018, 11:15
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Na webu Mirošovic byl zveřejněný výsledek eurovoleb,už byl stažen

Na webu Mirošovic byl včera odpoledne krátce zveřejněný výsledek eurovoleb v této středočeské obci. Výsledky hlasování o Evropském parlamentu lze přitom v celé EU, tedy i v České republice zveřejňovat až v neděli před půlnocí, kdy už odhlasují voliči ve všech členských státech. Podle kraje šlo o chybu volební komise. Výsledky z webu po upozornění krajského úřadu zmizely, řekla vedoucí oddělení správních agend Středočeského kraje Eva Jůzová.

Reklamace v kadeřnictví? Lépe jí předcházet

Nepovedená úprava vlasů je něco, co se řada spotřebitelů a spotřebitelek bojí reklamovat. Zákazník si nemusí nechat líbit to, co mu kadeřník na hlavě napáchal. Nápravu může žádat za křivý sestřih, špatně obarvené vlasy nebo tehdy, když prodloužené vlasy vypadávají. Nespokojenost s výsledkem je třeba oznámit kadeřníkovi co nejdříve.

Před půlnocí budou zveřejněny výsledky českých eurovoleb

Hodinu před půlnocí by dnes měly být zveřejněny výsledky letošních voleb českých europoslanců. I když hlasování v ČR skončilo už v sobotu, Český statistický úřad může výsledky zveřejnit až po 23:00. Důvodem je to, že ve většině států unie si budou voliči své europoslance vybírat až v tento den, jako poslední skončí hlasování v Itálii.