Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V jihočeském Boršově bude nový viadukt za 21 milionů korun

 
neděle, 16. září 2018, 15:53

Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) začala stavět železniční viadukt v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Stavba, na kterou obec čekala desítky let, by měla být hotová 30. listopadu a vyjde na 21,4 milionu korun.

Hlavní práce začnou 24. září na trati a 27. září na silnici pod mostem. Vlaky na trati nepojedou od 24. září do 23. listopadu, dopravce je nahradí autobusy.

Původní most SŽDC zbourá a postaví nový. „Zvětší se průjezdná šířka pod mostem, což byl hlavní požadavek obce,“ řekla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Silniční doprava pod mostem skončí 27. září, poté projedou ve všední den jen hasiči a vozy městské hromadné dopravy. Ve svátky a o víkendech bude uzavírka úplná.

Provoz chce SŽDC obnovit v listopadu, až bude stavba hotová. Na rozšíření viaduktu, který má za sebou několik oprav, čekala obec desítky let. Pilíře viaduktu jsou původní z roku 1891. „Úzké hrdlo se stávalo více a více nebezpečné. Z jedné strany viaduktu máme školu a z druhé strany je sokolovna. Jediná možnost, jak se tam dostat, bylo jít pod viaduktem, kde není chodník, po silnici. V létě tady máme vodáky, těch jde během třech měsíců na vlak okolo 30 tisíc a musí od řeky projít pod viaduktem. Jde o to, že tam jezdí auta a mezi auty se motali chodci a nebyl tam chodník,“ řekl starosta Boršova Jan Zeman.

Pro obec je klíčové, že pod viaduktem bude dva metry široký chodník krytý zábradlím. Silnice bude široká šest metrů a po každé straně bude metr široké ochranné pásmo. Chodník a práce na silnici budou podle starosty hotové v dubnu 2019. „Problém byl i s průjezdy autobusů, které mají na střeše klimatizaci, viadukt byl nízký,“ řekl Zeman.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK

Štítky viadukt, Boršov, vlak, novinka,

 


 

Kam dál?

Lidickou čeká poslední kompletní uzavírka

pátek, 14. září 2018, 19:02

Poslední kompletní uzavírka čeká tento víkend Lidickou třídu v Českých Budějovicích. Pokládat se bude poslední vrstva asfaltu....

VIDEO/FOTO: Soutěž o nejlepšího českého regulovčíka zamotala některým...

čtvrtek, 13. září 2018, 19:40

Dopravní policisté se dnes dopoledne vystřídali na jedné z nejrušnějších křižovatek Českých Budějovic, aby se popasovali o titul...

Budějcké silnice budou osazeny čidly. Mají zlepšit řízení dopravy ve...

středa, 12. září 2018, 06:41

Na konci září bude třiadvacet vozovek v Českých Budějovicích osazeno speciálními čidly, která přispějí k efektivnějšímu řízení...

Spor o čtyřiadvacítku nekončí. Porušovala dopravní předpisy, tvrdí...

pátek, 7. září 2018, 06:48

Budějckou čtyřiadvacítku v Krajinské ulici zastavilo před pár týdny rozhodnutí krajského soudu. Ten dal za pravdu námitkám...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Janek Rubeš: Města se nemají přizpůsobovat turismu. Místní nepotřebují trdelník ani absint

Společně s Honzou Mikulkou natáčí turistický průvodce ,,Honest Guide", který na platformě YouTube sledují statisíce turistů, kteří míří do Prahy. Neukazují jen krásná zákoutí hlavního města, ale i temnější stránku Prahy, kdy vás může kdokoliv okrást. Drbna nyní ve svém rozhovoru vyzpovídala Janka Rubeše.

Pokuta za přechod k jinému mobilnímu operátorovi zřejmě klesne

Snížení pokuty za přechod k jinému mobilnímu operátorovi a zkrácení lhůty pro převod telefonního čísla předpokládá vládní novela o elektronických komunikacích, kterou v úvodním kole podpořila Sněmovna. Změny by měly vést k větší konkurenci mezi operátory a v konečném důsledku k poklesu cen. Předloha nyní zamíří k posouzení do hospodářského výboru. Bude na to mít měsíc místo obvyklých dvou.

Orloj v Brně chrlí od úterý speciální edici kuliček. Město slaví století od vzniku Velkého Brna

Městem křižuje speciální šalina, v Lužánkách stojí čerstvě vysazená lípa a časostroj na Svoboďáku vydává speciální edici kuliček. Brno si připomíná 100 let od chvíle, kdy se začalo stávat městem, jakým je dnes. 23. dubna 1919 totiž vzniklo tzv. Velké Brno.