Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V jihočeském Boršově bude nový viadukt za 21 milionů korun

 
neděle, 16. září 2018, 15:53

Správa železniční a dopravní cesty (SŽDC) začala stavět železniční viadukt v Boršově nad Vltavou na Českobudějovicku. Stavba, na kterou obec čekala desítky let, by měla být hotová 30. listopadu a vyjde na 21,4 milionu korun.

Hlavní práce začnou 24. září na trati a 27. září na silnici pod mostem. Vlaky na trati nepojedou od 24. září do 23. listopadu, dopravce je nahradí autobusy.

Původní most SŽDC zbourá a postaví nový. „Zvětší se průjezdná šířka pod mostem, což byl hlavní požadavek obce,“ řekla mluvčí SŽDC Radka Pistoriusová. Silniční doprava pod mostem skončí 27. září, poté projedou ve všední den jen hasiči a vozy městské hromadné dopravy. Ve svátky a o víkendech bude uzavírka úplná.

Provoz chce SŽDC obnovit v listopadu, až bude stavba hotová. Na rozšíření viaduktu, který má za sebou několik oprav, čekala obec desítky let. Pilíře viaduktu jsou původní z roku 1891. „Úzké hrdlo se stávalo více a více nebezpečné. Z jedné strany viaduktu máme školu a z druhé strany je sokolovna. Jediná možnost, jak se tam dostat, bylo jít pod viaduktem, kde není chodník, po silnici. V létě tady máme vodáky, těch jde během třech měsíců na vlak okolo 30 tisíc a musí od řeky projít pod viaduktem. Jde o to, že tam jezdí auta a mezi auty se motali chodci a nebyl tam chodník,“ řekl starosta Boršova Jan Zeman.

Pro obec je klíčové, že pod viaduktem bude dva metry široký chodník krytý zábradlím. Silnice bude široká šest metrů a po každé straně bude metr široké ochranné pásmo. Chodník a práce na silnici budou podle starosty hotové v dubnu 2019. „Problém byl i s průjezdy autobusů, které mají na střeše klimatizaci, viadukt byl nízký,“ řekl Zeman.

Foto Jan Luxík | Zdroj ČTK

Štítky viadukt, Boršov, vlak, novinka,

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 20. září 2018, 13:00

Juraj Thoma odpovídal čtenářům Budějcké Drbny

čtvrtek, 13. září 2018, 18:31

Chystáte se k volbám, ale řešíte dilema, komu dát svůj hlas? Chtěli jste znát odpovědi na své otázky kolem aktuálního dění v...

Aktualizováno 18. září 2018, 8:59

Strážníci chytili při činu mladíky, kteří jezdili do Budějc krást...

středa, 12. září 2018, 11:59

Pozornosti strážníků neuniklo neobvyklé chování dvou mladíků před českobudějovickou sportovní halou. Když totiž uviděla dvojice...

Deset rad, jak houbám prodloužit život

neděle, 16. září 2018, 10:12

Houbařská sezóna je v plném proudu, houbaři se z lesů vracejí s plnými košíky. Nejobvyklejším způsobem zužitkování přebytků je...

Publikum budějcké Paluby bude bavit Aleš Háma

neděle, 16. září 2018, 08:56

Český herec, zpěvák, kytarista a skvělý moderátor Aleš Háma bude dalším, kdo usedne do Křesla pro hosty v českobudějovické...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Desítky tisíc aut se dál valí přes Olbramovice. ŘSD chybí čtyři tisíce metrů čtverečných pozemků pro stavbu obchvatu

Stavba obchvatu Olbramovic se protáhne, otázkou zůstává o kolik měsíců. Realizace projektu poblíž Čapího hnízda fakticky začala, dělníci ale zatím nemohou „kopnout“ do země. Ne všechny pozemky, přes které by měl vést obchvat, jsou vykoupeny.

Čínská ekonomika rostla loni nejpomaleji za 28 let

Čínská ekonomika v loňském roce rostla jen o 6,6 procenta, což byl nejnižší růst od roku 1990. Informovala o tom agentura Reuters. Nejnovější čísla, která odpovídají předchozím odhadům analytiků, zveřejnil dnes čínský statistický úřad. V roce 2017 činil růst čínského HDP 6,8 procenta.

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?