Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy se budějcká křižovatka ulic O. Nedbala, J. Boreckého a Husovy třídy letos nedočká

 
pátek, 10. srpna 2018, 08:11

Nejeden řidič zakleje při projíždění křižovatky ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy v českobudějovických Čtyřech Dvorech. Frekventovaná křižovatka je totiž dost děravá a je docela uměním se všem výtlukům a vytlačeným kolejím v asfaltu vyhnout. Ale křižovatka se kompletní opravy hned tak nedočká. Stavební firmy mají tolik práce, že o tuto zakázku nemají nyní zájem.

Velmi blízko k označení tankodrom má křižovatka ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy v Českých Budějovicích. Velmi frekventovaná křižovatka je samá díra hlavně při odbočení z Husovy třídy směrem na sídliště Máj. Na Husově třídě jsou od směru z Českého Vrbného vytlačené hlubší koleje od těžkých aut. Křižovatce ulevila propojka sídlišť Vltava a Máj, provoz na ní trošku ochabl, ale poškození zůstalo. Ví o tom i Správa a údržba silnic Jihočeského kraje, která má Husovu třídu v péči. Ta čekala s opravou na zprovoznění zmiňované propojky. Ovšem kompletní oprava komunikace je v nedohlednu. 

„Víme o velmi špatném stavu zmiňované komunikace, která potřebuje kompletní přefrézování, ale bohužel, firmy jsou pro letošek zcela vytížené, mají plno a tak se s touto zakázkou do jejich programu letos nedostaneme. Proto musíme opravu odložit na příští rok," vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha.

Neutěšený stav křižovatky se ale správa snaží zmírnit vlastními silami, tedy dočasným vyspravením nejhorších míst. „Vyspravili jsme nerovnosti a pokud dojde k lokálnímu zhoršení, opět místa opravíme. Ale jak už jsem řekl, kompletní oprava musí počkat," dodal Štícha.

Křižovatka ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy není jedinou komunikací v krajském městě, která doplatila na nabitý program firem, které mají tolik práce, že si mohou ze zakázek hodně vybírat.

Na začátku prázdnin musel kraj upustit od položení nového povrchu části frekventované Husovy třídy od křižovatky s Branišovskou ulicí téměř až k autobusovým zastávkám naproti výstavišti. Z investiční akce sešlo kvůli vysoké ceně, která vzešla ze soutěže na zhotovitele zakázky. A ta se odvíjela od situace ve stavebním trhu, která žene ceny vysoko, protože firmy mají hodně zakázek. „Dlouho takový stav nepamatuji, ale věřím, že situace bude příští rok lepší," podotkl ředitel.Štícha.

 


 

Kam dál?

VIDEO: Budějčtí skejťáci chtějí uspořádat velký závod. Problémem je...

pátek, 10. srpna 2018, 06:59

O skateboardových závodech dlouho budějcká skejtová komunita snila. Když už se ve městě objevil pořádný a nový park, který by byl...

DRBNA HISTORIČKA: V bývalém budějckém chudobinci dnes sídlí...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 19:10

Ke každému čtvrtku už neodmyslitelně patří Drbna historička. A jinak tomu není ani dnes. Historik Jan Schinko se v dalším...

Radar měří rychlost v ulici Josefa Dietricha v českobudějovické části...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:01

Obyvatelům domů v Mladém došla trpělivost s neukázněnými řidiči, kteří nedokázali hlavně v ulici Josefa Dietricha ubrat plyn....

Červencová bilance miminek: V Budějcích se narodily tři páry dvojčat

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:04

Celkem 215 dětí přišlo na svět v červenci letošního roku v Českých Budějovicích. Mezi nimy se objevily také tři páry dvojčat.

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->