Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Opravy se budějcká křižovatka ulic O. Nedbala, J. Boreckého a Husovy třídy letos nedočká

 
pátek, 10. srpna 2018, 08:11

Nejeden řidič zakleje při projíždění křižovatky ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy v českobudějovických Čtyřech Dvorech. Frekventovaná křižovatka je totiž dost děravá a je docela uměním se všem výtlukům a vytlačeným kolejím v asfaltu vyhnout. Ale křižovatka se kompletní opravy hned tak nedočká. Stavební firmy mají tolik práce, že o tuto zakázku nemají nyní zájem.

Velmi blízko k označení tankodrom má křižovatka ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy v Českých Budějovicích. Velmi frekventovaná křižovatka je samá díra hlavně při odbočení z Husovy třídy směrem na sídliště Máj. Na Husově třídě jsou od směru z Českého Vrbného vytlačené hlubší koleje od těžkých aut. Křižovatce ulevila propojka sídlišť Vltava a Máj, provoz na ní trošku ochabl, ale poškození zůstalo. Ví o tom i Správa a údržba silnic Jihočeského kraje, která má Husovu třídu v péči. Ta čekala s opravou na zprovoznění zmiňované propojky. Ovšem kompletní oprava komunikace je v nedohlednu. 

„Víme o velmi špatném stavu zmiňované komunikace, která potřebuje kompletní přefrézování, ale bohužel, firmy jsou pro letošek zcela vytížené, mají plno a tak se s touto zakázkou do jejich programu letos nedostaneme. Proto musíme opravu odložit na příští rok," vysvětlil ředitel Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Jan Štícha.

Neutěšený stav křižovatky se ale správa snaží zmírnit vlastními silami, tedy dočasným vyspravením nejhorších míst. „Vyspravili jsme nerovnosti a pokud dojde k lokálnímu zhoršení, opět místa opravíme. Ale jak už jsem řekl, kompletní oprava musí počkat," dodal Štícha.

Křižovatka ulic Oskara Nedbala, Jaromíra Boreckého a Husovy třídy není jedinou komunikací v krajském městě, která doplatila na nabitý program firem, které mají tolik práce, že si mohou ze zakázek hodně vybírat.

Na začátku prázdnin musel kraj upustit od položení nového povrchu části frekventované Husovy třídy od křižovatky s Branišovskou ulicí téměř až k autobusovým zastávkám naproti výstavišti. Z investiční akce sešlo kvůli vysoké ceně, která vzešla ze soutěže na zhotovitele zakázky. A ta se odvíjela od situace ve stavebním trhu, která žene ceny vysoko, protože firmy mají hodně zakázek. „Dlouho takový stav nepamatuji, ale věřím, že situace bude příští rok lepší," podotkl ředitel.Štícha.

 


 

Kam dál?

Aktualizováno 9. srpna 2018, 19:33

Tři dopravní nehody sedmi aut uzavřely silnici mezi Chotýčany a...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 16:45

Tři dopravní nehody dnes, ve čtvrtek 9. srpna, odpoledne zcela uzavřely silnici číslo 603 mezi Chotýčany a Borkem. Do karambolů...

Radar měří rychlost v ulici Josefa Dietricha v českobudějovické části...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 18:01

Obyvatelům domů v Mladém došla trpělivost s neukázněnými řidiči, kteří nedokázali hlavně v ulici Josefa Dietricha ubrat plyn....

Plavební správa zakázala kvůli suchu proplouvání komory Kořensko

čtvrtek, 9. srpna 2018, 08:58

Státní plavební správa zavře zítra, v pátek 10. srpna, plavební komoru Kořensko pod Týnem nad Vltavou nad Orlickou přehradou....

Škoda při nehodě traktoru a vlaku u Písku se vyšplhala na téměř 23...

čtvrtek, 9. srpna 2018, 07:45

Na téměř 23 milionů korun se vyšplhala škoda při nehodě traktoru a vlaku u Smrkovic na Písecku, kte které došlo na konci...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Největší negativa jablonecké přehrady? Záchody i vzhled stánků

Přehradní nádrž Mšeno je srdcem Jablonce. V létě je u ní hlava na hlavě. Denně k ní míří desítky místních na procházku maminky s kočárkem, celé rodiny i kamarádi. Milují ji běžci, inlajnisté i pejskaři. Ve zdejší lokalitě je ale stále co vylepšovat a město šlo s nápady přímo za místními.

VIDEO: Chcete vidět mrtvé lidi? Vyfotit si je? Německý policista vyškolil českého řidiče

Statisíce shlédnutí získalo během krátké doby video, na kterém němečtí policisté „školí“ českého a maďarského řidiče. Důvodem je jejich chování, které by v našich končinách bylo považováno za neetické a u našich západních sousedů za nezákonné. Oba řidiči si totiž natáčeli místo tragické nehody, ke které došlo v úterý u Norimberku.

PRŮZKUM: Dezinformací na českých webech před eurovolbami nepřibylo

Dezinformací na českých webech v souvislosti s volbami do Evropského parlamentu kvůli volbám přes původní obavy výrazně nepřibylo. Oznámil to dnes Pražský institut bezpečnostních studií na základě svého průzkumu. Podle něj se weby, které jsou známé šířením dezinformací, eurovolební kampaní významněji nezabývaly, pozitivně referovaly hlavně o hnutí SPD Tomia Okamury.