Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Část obchvatu Českých Budějovic chtějí stavět Italové. Nabídli nejnižší částku

 
pátek, 3. srpna 2018, 07:02

Odhadovaná cena dvanáct a půl kilometru dlouhého úseku obchvatu Českých Budějovic je podle Ředitelství silnic a dálnic necelých šest miliard korun. Firma, která v soutěži nabídla nejnižší částku, chce část obchvatu postavit téměř o třetinu levněji. Hodnotící komise teď nabídky projde a doporučí, jakého uchazeče vybrat. Z devadesáti procent o tom rozhoduje právě cena.

Ředitelství silnic a dálnic obdrželo na základě vypsaného výběrového řízení čtyři nabídky na výstavbu dálnice D3 Hodějovice – Třebonín. Hodnotící komise nyní nabídky zhodnotí a doporučí uchazeče, se kterým by měl zadavatel uzavřít smlouvu. Konkrétní termín zahájení je závislý na případných námitkách ze strany neúspěšných uchazečů k Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže,“ uvedl mluvčí ŘSD Jan Studecký. Podle něj je při rozhodování z devadesáti procent důležitá cena.

Nejnižší cenu, 3,9 miliardy korun bez DPH, nabídlo italsko-turecké sdružení firem Astaldi a IC IC Içtaş, které se nejnižší nabídkou chtěla podílet i na dostavbě dálnice D35. Odhadovaná cena podle ŘSD přitom byla téměř o třetinu vyšší.

ČTĚTE TAKÉ: Součástí obchvatu Srubce bude tunel. Kvůli obyvatelům obce vybral kraj dražší variantu

Jako druhá skončila italská firma Salini Impregilo společně s českou společností Doprastav. Navrhnutá částka byla 5,8 miliardy korun. Nejvyšší cenu dalo sdružení firem Eurovia. Pod jejím vedením by úsek vyšel na 6,16 miliardy korun.

Nabídky na stavbu úseku Úsilné-Hodějovice mohou firmy podávat až do konce srpna a v září by mělo ŘSD vybrat vítěze. Na tomto úseku už má navíc obě stavební povolení. Jedno povolení ale stále chybí na úsek Hodějovice-Třebonín.

Dálnice D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, tam se napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Z konečných zhruba 170 kilometrů je v provozu asi padesát.

Vizitka autora

 

Elmira Talířová

Šéfredaktorka portálu Budějcká Drbna

kontakt: talirova@budejckadrbna.cz

Budějcká Drbna je v prvním z regionálních zpravodajských webů projektu Drbna.cz

 
 


 

Kam dál?

Extrémně teplé počasí je na silnicích nebezpečné, ale i za horka lze...

čtvrtek, 2. srpna 2018, 09:43

Unavený řidič je stejně nebezpečný, jako kdyby řídil opilý. Podobně působí i lehký stupeň dehydratace. Mikrospánek není zdaleka...

FOTO: Jihočeský kraj převzal největší část původního vojenského...

středa, 1. srpna 2018, 15:32

Za 143 milionů korun odkoupil Jihočeský kraj od ministerstva obrany největší část původního vojenského letiště v Plané u Českých...

Dokončení křižovatky u nemocnice dalo zelenou konečné rekonstrukci...

středa, 1. srpna 2018, 08:24

Dokončení prací na křižovatce ulic L. B. Schneidera a Boženy Němcové dalo zelenou rekonstrukci Lidické třídy. Kvůli zpoždění...

Křižovatka u nemocnice je dokončena. Semafory možná ještě nepůjdou

úterý, 31. července 2018, 06:46

Jen několik málo hodin dělí řidiče v Českých Budějovicích od otevření rekonstruované křižovatky L. B. Schneidera a Boženy...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Fischer apeloval na Čínu, aby se v Hongkongu zdržela násilí

Předseda senátního zahraničního výboru Pavel Fischer (nestraník) apeloval na Čínu, aby se v situaci kolem protestů v Hongkongu zdržela násilí a hledala smír. Uvedl to v otevřeném dopisu, který dnes odeslal čínskému velvyslanci v Praze Čang Ťien-minovi. Možné nasazení armády proti demonstrantům srovnal s invazí vojsk Varšavské smlouvy do Československa v roce 1968.

V Jablonci odvolali náměstka a člena rady města, koalice se rozpadla

Ve čtvrtek probíhalo na jablonecké radnici mimořádné zastupitelstvo. Při něm došlo k rozpadu současné koalice, a to zejména kvůli sporu o střet zájmů primátora Milana Kroupy. Zároveň se jedná o první případ rozpadu koalice na úrovni statutárních měst od loňských voleb.

(NE)OBYČEJNÍ: Jsem amatér, fotím si jen pro radost, říká známý Budějčák Tomáši Fotím Nakaši

Snad každý v Budějcích zná jeho fotografie z jižních Čech. Jeho snímky získávají na Facebooku stovky lajků. Řeč není o nikom jiném, než o Budějčákovi, který si říká „Tomáši Fotím Nakaši“. Na kaši prý nefotí a z fotek bude i letos tvořit kalendář.