Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na částečně uzavřené silnici se zatím nepracuje. I tak auta z Lidické do L. B. Schneidera nemohou

 
čtvrtek, 21. června 2018, 06:57

Už několik dní je uzavřená frekventovaná budějcká křižovatka ulic Boženy Němcové a L. B. Schneidera. Rekonstrukce, na jejímž konci budou křižovatku řídit semafory, ale trápí nejednoho řidiče. Na některých částech ulic se totiž stále nic neděje. I přesto je ale zdobí značky zákaz vjezdu.

Rekonstrukce uzavřela ulici L. B. Schneidera už v sobotu 16. června. Část od ulice Boženy Němcové k Lidické třídě je průjezdná jen jedním směrem, druhá část, vedoucí k budějcké nemocnici, je kompletně uzavřená. Narozdíl od první zmiňované části, u nemocnice už probíhají první úpravy.

Důležitou spojkou z Lidické třídy k budějcké nemocnici tak řidiči neprojedou. Jediným důvodem je ale značka zákaz vjezdu, jejíž dodržování pečlivě hlídají strážníci městské policie. Proč je tedy ulice, na níž se na první pohled nic neděje, uzavřená?

Podle budějckého náměstka primátora Petra Holického už město do stavby zasahovat nemůže. „Křižovatka byla předána zhotoviteli a práce, které na ní probíhají, nebo neprobíhají, už jsou plně v jeho kompetenci. Město sice nějakým způsobem dohlíží na dodržení harmonogramu, ale není v naší moci odstranit značku, protože se na daném úseku nic neděje,“ vysvětluje náměstek s tím, že ne všechny práce, které je třeba udělat, jsou hned vidět.

ČTĚTE TAKÉ: Rekonstrukce frekventované budějcké křižovatky začíná. Na konci července bude řízena semafory

Zhotovitelská firma má na zakázku šestačtyřicet dní. Hotovo by tak mělo být na konci července. Podle Holického by se rekonstrukce neměla krýt s chystanou opravou Lidické třídy. Alespoň jeden z těchto úseků totiž musí zůstat průjezdný.

 


 

Kam dál?

CO VY NA TO? Policejní kontroly cyklistů lidé vítají. Hlavně kvůli...

středa, 20. června 2018, 19:20

Policisté si posvítili na cyklisty. V rámci dvoudenní dopravně bezpečnostní akce policisté kontrolovali především povinnou výbavu...

Sestry z Římova zachraňovaly životy při hromadné nehodě. Jsou to...

středa, 20. června 2018, 17:05

Tituly Gentleman silnic se nyní mohou pyšnit sestry Petra, Martina a Markéta Prokešovy z Římova na Českobudějovicku. I když...

Ateliér Terezy Sabáčkové pomáhá dětem v Kambodži. Koupí polštářku...

středa, 20. června 2018, 14:22

To, že módní návrhářka Tereza Sabáčková vytváří pod značkou ateliéru Sali originální modely, ví asi většina Budějčáků. Už ne...

Paramount Styles zahrají v budějckém Velbloudu. Výtěžek bude věnován...

středa, 20. června 2018, 12:35

Nejlepší zakončení letošního Buskers festu zažijete na After party ve Velbloudu s americkou kapelou Paramount Styles. Svou účastí...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Členství v NATO podle analytiků zakotvilo Česko na Západě

Členství v Severoatlantické alianci, do níž Česká republika vstoupila před 20 lety, zakotvilo zemi na Západě a zajistilo její bezpečnost. Shodují se na tom analytici. Zároveň ale upozorňují, že pokud má Česko dostát svým závazkům v NATO a být platným členem aliance, musí investovat do modernizace armády více, než činilo dosud.

(NE)OBYČEJNÍ: Honza Mihule žije naplno i s cystickou fibrózou, navíc pomáhá ostatním

Když potkáte Honzu na ulici, uvidíte mladého muže, rozeného sympaťáka. Trochu zarostlého, usměvavého, příjemného a se sportovní postavou. Prostě člověk, do kterého byste určitě netipli, že má vzácné onemocnění v podobě cystické fibrózy (CF).

Ekonomickou situaci Česku hodnotí kladně nejvíce lidí za 20 let

Současnou ekonomickou situaci ČR hodnotí kladně 52 procent Čechů. Je to nejvyšší podíl od roku 1999, kdy Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM) začalo tuto statistiku zjišťovat. Zhoršilo se ale očekávání ekonomického vývoje v tomto roce. Svou životní úroveň pak považuje za dobrou 53 procent lidí, což je zhruba stejně jako loni na podzim. Vyplývá to z lednového průzkumu CVVM.