Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Na silnici z Budějc k hranicím s Rakouskem začala další oprava, mohou se tvořit kolony

 
úterý, 22. května 2018, 06:36

Na hlavním silničním tahu I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem začala v úseku Kaplice nádraží železniční přejezd – Raveň oprava. Provoz je řízen kyvadlově, mohou vznikat kratší kolony. Práce za 15,3 milionu korun v úseku dlouhém 1,16 kilometru budou trvat pět až šest týdnů.

Vyplývá to také z informací Národního dopravního centra. „Včera, v pondělí 21. května, kdy práce začaly, tam žádná výraznější dopravní komplikace nebyla. Zdržení, pokud tam bylo, oscilovalo pět až patnáct minut. Nárazově se tam může někde něco utvořit, ale spíš asi následkem nehody," řekl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Jan Rýdl.

Na silnici I/3 je již od minulého týdne částečná uzavírka u Holkova na Českokrumlovsku, v úseku Bukovec – Holkov,a ta potrvá necelé dva měsíce. Od Českých Budějovic se jezdí po objížďce, od Dolního Dvořiště zúžením v jednom pruhu. Objížďka vede po silnicích I/39 a II/155, na křižovatce I/39 a II/155 je semafor, který řídí dopravu.

Ve zmiňovaném úseku se mění asfalt, náklady jsou 32,5 milionu korun. Práce postupují dle plánu. „Kromě prvního dne, než si řidiči zvykli na opravu, se kolony netvoří," uvel Rýdl. V místě, kde dopravu řídí semafor se čeká do pěti minut.

Krajská policejní mluvčí Lenka Krausová řekla, že v první den prací na silnici I/3 zatím policie nedostala od řidičů žádné oznámení o komplikacích v dopravě na zmiňované silnici. „Nikdo nehlásil problémy, že by se tvořily kolony. Situaci monitorujeme, kdyby byly kolony nebo větší problémy, budeme řidiče informovat," podotkla Krausová.

Na silnici I/3 budou i další uzavírky. Po opravách Bukovec – Holkov začnou práce na stavbě Velešín – Zvíkov. Na úseku 1,3 kilometru potrvají práce za 13,6 milionu korun pět až šest týdnů. Provoz bude řízen kyvadlově.

Na konci května by měla na silnici I/3 začít oprava v úseku Dolní Dvořiště – státní hranice v délce 1,44 kilometru. Potrvá dva měsíce. Provoz bude částečně řízen kyvadlově, částečně obousměrně. Náklady budou činit 19,1 milionu korun.

Napsal(a) ČTK | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

Neveselý účet statistik dopravní nehodovosti. Je více nehod, mrtvých...

sobota, 19. května 2018, 13:45

Během prvních čtyř měsíců letošního roku vyšetřovala Policie České republiky celkově 31 621 dopravních nehod, při kterých...

Běžecký závod uzavře některé ulice v centru Budějc

pátek, 18. května 2018, 17:39

Běžecký závod Barvám neutečeš se chystá i do Budějc. Kvůli tomu budou zítra, v sobotu 19. května, uzavřeny některé trasy v centru...

VIDEO: Propojka Máje a Vltavy je otevřena. Ve zkušebním provozu se...

pátek, 18. května 2018, 12:42

Slavnostním přestřihnutím pásky otevřeli dnes, v pátek 18. května, zástupci kraje a města silnici spojující dvě největší budějcká...

Je rozhodnuto. Budějčtí taxikáři budou od září povinně skládat...

pátek, 18. května 2018, 06:42

Českobudějovické zastupitelstvo znovu jednalo o vyhlášce upravující podmínky taxislužby na území města. Ta by měla řidičům...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Před vysvědčením na Maker Faire Prague. Sedm aktivit, které s dětmi můžete vyzkoušet na festivalu kreativity

Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Legendární Dave Mustaine z kapely Megadeth bojuje s rakovinou

Dave Mustaine, frontman kapely Megadeth, má rakovinu krku. Tato zpráva, kterou kapela zveřejnila v pondělí, vyděsila fanoušky z celého světa. Zpívajícímu kytaristovi okamžitě vyjádřili obrovskou podporu.

Odsouzená za vraždu otěhotněla ve věznici. Teď je v Jilemnici a místním se to nelíbí

Petra Janáková, která byla odsouzena za vraždu sběratele, a následně byl její trest kvůli těhotenství přerušen, nyní pobývá v Jilemnici. Místní jí na sociálních sítích adresují nenávistné i vulgární vzkazy.