Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Je rozhodnuto. Budějčtí taxikáři budou od září povinně skládat zkoušku z místopisu

 
pátek, 18. května 2018, 06:42

Českobudějovické zastupitelstvo znovu jednalo o vyhlášce upravující podmínky taxislužby na území města. Ta by měla řidičům nařizovat povinné zkoušky nejen z místopisu, ale například i z právních předpisů o ochraně spotřebitele. Usnesení bylo zastupitelstvem přijato v pondělí 14. května a vyhláška začne platit od 1. září.

Na pondělním zastupitelstvu vystoupil Josef Švácha, zástupce spolku taxikářů, který v loňském roce vznesl požadavek na zřízení nové vyhlášky. Svůj negativní postoj před hlasováním o přijetí vyhlášky vyjádřil zatupitel Pavel Burda. „V předchozích jednáních jsem to nepodpořil a můj názor zůstává stejný. Podle mne tato vyhláška nic nevyřeší. Uvědomuji si, že to taxikáři nemají jednoduché, ale nevím, jak by jejich situaci měla tato vyhláška vyřešit. Chtěl bych slyšet nějaké přesvědčující argumenty,“ řekl Burda.

Na to při svém vystoupení zareagoval Jindřich Švácha. „Argumentů je hned několik. Vyřeší to jednoduchou věc, udělá se pořádek a narovnají se podmínky v taxislužbě. Zastupitelé mají možnost udělat pořádek, aby tu nenastaly problémy, které se dějí v jiných městech. A v Jihočeském kraji už některá města, jako jsou Strakonice a Písek, takovou vyhlášku mají,“ nechal se slyšet.

V současnosti je na území města zaregistrováno 420 řidičů taxislužby, ale podle Šváchy jsou mezi nimi i mladí kluci, kteří si dle jeho slov myslí, že když mají svítilnu, řídí sanitku. „Dopravní policie je pak na nás naštvaná a bere nás všechny za jedno,“ řekl Švácha.

Materiál byl předložen zastupitelstvu města k projednání jíž potřetí v nezměněné podobě. Poprvé nebylo přijato usnesení, podruhé nebylo projednání vyhlášky zařazeno do programu. Třetí jednání, které se uskutečnílo 14. května, ale rozhodlo ve prospěch spolku 1. jihočeská taxi a usnesení bylo přijato. Pro zavedení vyhlášky totiž hlasovalo 32 zastupitelů, proti jeden a osm se zdrželo hlasování.

Od 1. září tak budou muset řidiči taxislužby na území Českých Budějovic prokázat své znalosti místopisu, obsluhy taxametru a právních předpisů upravujících provozování taxislužby a ochranu spotřebitele.

Napsal Nikola Franková | Foto pixabay.com
 


 

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Mlčení je souhlas. Volíme si politiky bez názoru?

čtvrtek, 17. května 2018, 19:55

Bez debat. Tečka. Cizí názor se nepřipouští. Tak nějak se vyjádřila část českobudějovických zastupitelů směrem k občanům, kteří...

DRBNA HISTORIČKA: Elektrárna spalovala ořech a do Mlýnské stoky z ní...

čtvrtek, 17. května 2018, 19:15

Z objektů postavených kolem roku 1908 na pohlednici z období c. k. stojí vlevo již jen původní administrativní budova městské...

Rallye Český Krumlov omezí provoz na několika silnicích

čtvrtek, 17. května 2018, 17:12

Rallye Český Krumlov v pátek 18. května a v sobotu 19. května omezí dopravu na některých silnicích, které budou na čas kvůli...

SOUTĚŽ: Temný Drum&Bass pohltí budějcký klub K2

čtvrtek, 17. května 2018, 16:10

Drum&bassový mejdan Toxymoron přichází v temném vydání, které pohltí českobudějovický klub K2 již v pátek 18. května. Hlavním...

 

Komentáře

Jaroslav Vaněk

„Dopravní policie je pak na nás naštvaná a bere nás všechny za jedno,“ řekl Švácha.
Mám tomu rozumět tak, že Dopravní policie bezdůvodně trestá taxíkáře jen proto, že jsou taxíkáři? To se mi zdá nějaké divné. Nejde o pomluvu policie?

neděle, 20. května 2018, 07:43
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->