Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Je rozhodnuto. Budějčtí taxikáři budou od září povinně skládat zkoušku z místopisu

 
pátek, 18. května 2018, 06:42

Českobudějovické zastupitelstvo znovu jednalo o vyhlášce upravující podmínky taxislužby na území města. Ta by měla řidičům nařizovat povinné zkoušky nejen z místopisu, ale například i z právních předpisů o ochraně spotřebitele. Usnesení bylo zastupitelstvem přijato v pondělí 14. května a vyhláška začne platit od 1. září.

Na pondělním zastupitelstvu vystoupil Josef Švácha, zástupce spolku taxikářů, který v loňském roce vznesl požadavek na zřízení nové vyhlášky. Svůj negativní postoj před hlasováním o přijetí vyhlášky vyjádřil zatupitel Pavel Burda. „V předchozích jednáních jsem to nepodpořil a můj názor zůstává stejný. Podle mne tato vyhláška nic nevyřeší. Uvědomuji si, že to taxikáři nemají jednoduché, ale nevím, jak by jejich situaci měla tato vyhláška vyřešit. Chtěl bych slyšet nějaké přesvědčující argumenty,“ řekl Burda.

Na to při svém vystoupení zareagoval Jindřich Švácha. „Argumentů je hned několik. Vyřeší to jednoduchou věc, udělá se pořádek a narovnají se podmínky v taxislužbě. Zastupitelé mají možnost udělat pořádek, aby tu nenastaly problémy, které se dějí v jiných městech. A v Jihočeském kraji už některá města, jako jsou Strakonice a Písek, takovou vyhlášku mají,“ nechal se slyšet.

V současnosti je na území města zaregistrováno 420 řidičů taxislužby, ale podle Šváchy jsou mezi nimi i mladí kluci, kteří si dle jeho slov myslí, že když mají svítilnu, řídí sanitku. „Dopravní policie je pak na nás naštvaná a bere nás všechny za jedno,“ řekl Švácha.

Materiál byl předložen zastupitelstvu města k projednání jíž potřetí v nezměněné podobě. Poprvé nebylo přijato usnesení, podruhé nebylo projednání vyhlášky zařazeno do programu. Třetí jednání, které se uskutečnílo 14. května, ale rozhodlo ve prospěch spolku 1. jihočeská taxi a usnesení bylo přijato. Pro zavedení vyhlášky totiž hlasovalo 32 zastupitelů, proti jeden a osm se zdrželo hlasování.

Od 1. září tak budou muset řidiči taxislužby na území Českých Budějovic prokázat své znalosti místopisu, obsluhy taxametru a právních předpisů upravujících provozování taxislužby a ochranu spotřebitele.

Napsal Nikola Franková | Foto pixabay.com

Kam dál?

KOMENTÁŘ: Mlčení je souhlas. Volíme si politiky bez názoru?

čtvrtek, 17. května 2018, 19:55

Bez debat. Tečka. Cizí názor se nepřipouští. Tak nějak se vyjádřila část českobudějovických zastupitelů směrem k občanům, kteří...

DRBNA HISTORIČKA: Elektrárna spalovala ořech a do Mlýnské stoky z ní...

čtvrtek, 17. května 2018, 19:15

Z objektů postavených kolem roku 1908 na pohlednici z období c. k. stojí vlevo již jen původní administrativní budova městské...

Rallye Český Krumlov omezí provoz na několika silnicích

čtvrtek, 17. května 2018, 17:12

Rallye Český Krumlov v pátek 18. května a v sobotu 19. května omezí dopravu na některých silnicích, které budou na čas kvůli...

SOUTĚŽ: Temný Drum&Bass pohltí budějcký klub K2

čtvrtek, 17. května 2018, 16:10

Drum&bassový mejdan Toxymoron přichází v temném vydání, které pohltí českobudějovický klub K2 již v pátek 18. května. Hlavním...

 

Komentáře

Jaroslav Vaněk

„Dopravní policie je pak na nás naštvaná a bere nás všechny za jedno,“ řekl Švácha.
Mám tomu rozumět tak, že Dopravní policie bezdůvodně trestá taxíkáře jen proto, že jsou taxíkáři? To se mi zdá nějaké divné. Nejde o pomluvu policie?

neděle, 20. května 2018, 07:43
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.