Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Rallye Český Krumlov omezí provoz na několika silnicích

 
čtvrtek, 17. května 2018, 17:12

Rallye Český Krumlov v pátek 18. května a v sobotu 19. května omezí dopravu na některých silnicích, které budou na čas kvůli soutěži neprůjezdné. Jde především o komunikace v okolí Trhových Svinů, Velešína nebo Novohradských hor. Řidiči proto musejí v daných místech počítat s objízdnými trasami.

„Apelujeme na veřejnost, aby respektovala pokyny organizátorů a nevstupovala sama na trať nebo nevjížděla do uzavírek,“ řekl hlavní pořadatel krumlovské rallye Pavel Kacerovský. Série omezení začne v pátek 18. května odpoledne, kdy budou od 16:00 hodin neprůjezdné vozovky v okolí Besednic, Ločenic a Svatého Jána nad Malší.

Následně se uzavírka dotkne i silnic kolem Soběnova, Besednic a Rychnova nad Malší.

V sobotu 19. května pak závod omezí dopravu poblíž Rožmberku nad Vltavou, Rožmitálu na Šumavě, Pohorské Vsi nebo Benešova nad Černou. Přesný plán uzavírek nabízejí pořadatelé na svém webu.

„Největší diváckou účast očekáváme tradičně hlavně při rychlostních zkouškách ve Svatém Janu nad Malší, Soběnově nebo v Malontech,“ uvedl Kacerovský.

Kromě pořadatelů budou dopravu koordinovat i policisté. „Rallye Krumlov je tradiční akce, s níž máme my i organizátoři bohaté zkušenosti. Věříme, že řidiči běžné dopravy budou respektovat nařízení a nebudou vjíždět do zákazů. Stejně tak žádáme návštěvníky samotného závodu, aby se chovali zodpovědně a dbali pokynů policistů i pořadatelů," řekl jihočeský policejní mluvčí Jiří Matzner.

Rallye Český Krumlov odstartuje v pátek 18. května v 15:30 hodin na českobudějovickém výstavišti a skončí v sobotu odpoledne v Českém Krumlově. Událost každoročně sledují u tratí tisícovky diváků.

Napsal(a) ČTK | Foto Dominik Svoboda

Kam dál?

SOUTĚŽ: Temný Drum&Bass pohltí budějcký klub K2

čtvrtek, 17. května 2018, 16:10

Drum&bassový mejdan Toxymoron přichází v temném vydání, které pohltí českobudějovický klub K2 již v pátek 18. května. Hlavním...

Most přes Dobrovodský potok je opraven. Opravy vyšly na více než...

čtvrtek, 17. května 2018, 15:03

Rekonstrukce mostu přes Dobrovodskou stoku v Pekárenské ulici u železničního přejezdu je dokončena. Investice do oprav přesáhla...

PŘEHLED: Kdy a kam jít na Rallye Český Krumlov

čtvrtek, 17. května 2018, 13:58

V pátek a sobotu se na jihu Čech pojede i s hvězdným jezdcem Janem Kopeckým oblíbený závod Rallye Český Krumlov. Fanoušci...

FOTO: Mejdan v Budvar aréně? Motorfest už potřetí bavil nejen...

čtvrtek, 17. května 2018, 12:41

Lidé ze širokého okolí Budějc se sešli na zimním stadionu v jihočeské metropoli, aby si při hudebním festival Motorfest užili...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Jižní Čechy zasáhla bouře. Na...

  • Své ano si řekli na jednotce intenzivní péče...

  • Policisté vypátrali dvanáctiletého chlapce z...

  • V Novohradských horách a v okolí Třeboně...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

FOTO: Teknaři se po Czaroteku vydali na úklid. V lese už rostou i houby

Tři týdny po skončení teknoparty na loukách u Liberce se do okolních lesů vydali její účastníci na úklid. Les se totiž během pětidenní párty proměnil v jednu velkou toaletu a odpadkový koš. Teknaři nyní odpadky uklidili. Jeden z nich dokonce zveřejnil fotografii, podle které už na místě i rostou houby.

Češtináři: Podoba státní maturity by se měla zcela změnit

Povinná státní maturita z češtiny by se podle Společnosti učitelů českého jazyka a literatury měla nahradit zcela novým modelem zkoušky. Měla by se skládat z centrálně hodnoceného testu maturitního minima, který by sloužil jako vstupenka ke školní části maturity. Současná státní maturita podle ní zbytečně zatěžuje státní rozpočet i fungování škol a může mít negativní dopad na vztah mladé generace k literatuře i jazyku.

FOTO: Při nočním požáru domu v Praze se zranili dva lidé a zahynul pes

Zraněním dvou lidí a smrtí psa skončil noční požár bytu v pražských Hrdlořezech. Příčina požáru i rozsah škod je předmětem dalšího vyšetřování, uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.