Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z Budějc do Rakouska se bude jezdit objížďkou. Začíná uzavírka silnice u Holkova a budou i další

 
čtvrtek, 17. května 2018, 07:59

Na hlavním silničním tahu I/3 z Českých Budějovic k hranicím s Rakouskem začne dnes, ve čtvrtek 17. května, u Holkova na Českokrumlovsku částečná uzavírka, potrvá necelé dva měsíce. Ve směru od Budějovic se bude jezdit po objížďce, od Dolního Dvořiště zúžením v jednom pruhu. To řekla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová.

Na silnici I/3 budou v květnu a červnu ještě další uzavírky, v Kaplici, u Velešína a v Dolním Dvořišti. Řekli vedoucí krajského odboru dopravy a silničního hospodářství Jiří Klása a mluvčí ŘSD Jan Studecký. Práce na silnici I/3 v úseku Bukovec – Holkov začnou dnes, ve čtvrtek 17. května. Firma Eurovia zde vymění asfalt, náklady jsou 32,5 milionu korun. „Předpokládaná doba omezení je šest až sedm týdnů,“ uvedla Ledvinová.

Doprava ve směru České Budějovice – Dolní Dvořiště povede po objízdné trase, po silnicích I/39 a II/155, na jejich křižovatce bude světelné signalizační zařízení. „Doprava zde bude řízena s doporučením vést každý směr na zelenou zvlášť,“ řekla mluvčí. U Kamenného Újezdu budou muset řidiči odbočit na Český Krumlov, zpět na I/3 se dostanou přes Horní Třebonín. Ve směru Dolní Dvořiště – České Budějovice budou řidiči, s výjimkou autobusů, jezdit po silnici I/3 zúžením v jednom pruhu.

Velešín – Zvíkov

Až skončí opravy v části Bukovec – Holkov, začnou práce na stavbě Velešín – Zvíkov. Jde o úsek dlouhý 1,3 kilometru, práce potrvají pět až šest týdnů, zhotovitelem je firma Eurovia. „Provoz bude řízen kyvadlově,“ uvedl Studecký. Náklady na tuto opravu činí 13,6 milionu korun.

Kaplice –  Raveň

Další oprava na silnici I/3 by měla začít 21. května v úseku Kaplice nádraží železniční přejezd – Raveň, dlouhém 1,16 kilometru. Opravy bude pět až šest týdnů dělat firma Skanska, i zde se bude provoz řídit kyvadlově. Náklady jsou 15,3 milionu korun. Na konci května by pak měla na silnici I/3 začít oprava v úseku Dolní Dvořiště - státní hranice v délce 1,44 kilometru. Potrvá dva měsíce, práce bude dělat firma Robstav. „Provoz bude částečně řízen kyvadlově, částečně obousměrně, v místech, kde to umožní šířkové parametry,“ uvedl Studecký. Náklady budou 19,1 milionu korun.

Jiří Klása řekl, že uzavírky se plánovaly tak, aby na sebe navazovaly. „Aby se minimalizoval dopad do té oblasti. Silnice I/3 je poměrně dost zatížená,“ řekl Klása.

Napsal(a) ČTK | Foto Jan Luxík
 


 

Kam dál?

Sedmá Czech New Energies Rallye startuje! Znovu se pyšní puncem...

středa, 16. května 2018, 17:00

Jedno prvenství pořadatelům z ČK motorsportu a Ústředního automotoklubu České republiky South Bohemia Rally Clubu už nikdo...

Manažer Mifka: Tým chceme posílit na dvou postech

středa, 16. května 2018, 14:48

Po nedávno skončené extraligové sezoně odpovídal na otázky Budějcké Drbny manažer volejbalistů Robert Mifka. Klub VK České...

Srážku vlaků u Mříče způsobila podle inspekce chyba strojvůdce

středa, 16. května 2018, 12:16

Srážku dvou vlaků u Mříče na Českokrumlovsku, ke které došlo 3. května, způsobila podle drážní inspekce chyba strojvedoucího....

Platba kartou v městské hromadné dopravě se stává samozřejmostí,...

středa, 16. května 2018, 09:17

Jízdné placené hotovostí v městské hromadné dopravě pomalu ale jistě vytlačují různé varianty elektronické platby, které dnes...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mám se vrátit do Číny? přemítá český podnikatel. Řeší trest smrti pro Kanaďana i kauzu Huawei

Zděšení bylo první pocit, který mne napadl, když jsem si prvně přečetl o rozhodnutí soudu ve městě Dalian, píše v autorském textu pro HlídacíPes.org Tomáš Hülle. Právník, publicista a zakladatel společnosti European Centre For Career Education Čínu pravidelně v posledních deseti letech pracovně navštěvuje.

Soud vynese rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim

Krajský soud v Hradci Králové by měl dnes odpoledne vynést rozsudek ve sporu o autorství loga hodinek Prim. U soudu proti sobě stojí firmy Elton hodinářská z Nového Města nad Metují a MPM-Quality z Frýdku-Místku, které o značku Prim vedou dlouholetý spor.

Mediální magnát zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa

Mediální podnikatel Jaromír Soukup zakládá politické hnutí List Jaromíra Soukupa. Chce bránit národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy. Majitel mediálních firem Médea Group a Empresa Media to dnes oznámil ve své televizi Barrandov v pořadu Moje zprávy.