Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Vltava–Máj avenue se otevírá

 
sobota, 12. května 2018, 14:02

Tak jsme se dočkali – Strakonická silnice a ulice Milady Horákové se konečně propojí. Že to ale trvalo! V pátek 18. května o půlnoci začne zkušební provoz sedm set metrů dlouhé silnice, která spojí dvě největší sídliště v našem městě. Více než sto milionů korun je proinvestováno, zbývají poslední úpravy a za pár dní bude slavnostní stříhání pásky.

Po více než 26 letech. Psal se totiž rok 1992, když se poprvé na veřejnosti objevila informace o možném propojení největšího budějovického sídliště se Strakonickou silnicí. Čas běžel a plány zůstávaly v šuplíku. Občas se šuplík otevřel, ale po zjištění, že jsou problémy s výkupem pozemků, že občané, kteří bydlí na začátku ulice Milady Horákové, mají ke stavbě připomínky, se šuplík zase zavřel.

Až v nedávném období se politická reprezentace města rozhodla situaci změnit a spojku konečně opravdu postavit. Nebylo to jednoduché. Část obyvatel z ulice Milady Horákové se snažila stavbu ještě pomocí soudů zastavit. Jejich argumentem byla zvýšená hlučnost a množství škodlivin, které projíždějící automobily budou vypouštět do vzduchu. To jsou samozřejmě argumenty, kterým můžeme rozumět, ale asi jim zcela nerozumí obyvatelé ulice Oskara Nedbala.

Těm totiž množství aut projíždí přímo pod jejich okny a novou spojkou se pro ně situace výrazně zlepší. Takže soudy soudily, občané se odvolávali a stavba stála. Teprve v roce 2017 se bagry zakously do bývalého vojenského cvičiště a začalo se budovat.

ČTĚTE TAKÉ: ANKETA: Jak reagují Budějčáci na nový kruhový objezd? Pocity jsou smíšené 

Nutno říci, že došlo k úpravě původních plánů, kdy se počítalo se čtyřproudou silnicí. Nakonec bude pouze dvouproudá, ale v nájezdech na kruhové objezdy, které spojku vymezují, se změní na silnici čtyřproudou. Součástí stavby je i cyklostezka. 

Stavba se tedy za pár dní otevře, ale to neznamená, že je vše hotovo. Ještě nejsou postaveny biokoridory, které mají překlenout silnici a umožnit lidem a zvířatům přechod z jedné strany na druhou. 

Podívejte se na krásné letecké snímky, které pro vás připravil Milan Binder, a které jsou týden staré. Oceňte Milanovu odvahu, protože nemá rád výšky, ale pro hezkou fotografii zapomene i na strach a z toho okénka Cessny 172 se nakonec přece jen vykloní. A já jen doufám, že na pokračování ulice Milady Horákové do Litvínovic nebudeme čekat dalších 26 let.

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Karlův hrádek má konečně nového majitele

sobota, 12. května 2018, 12:06

Po několikaletém jednání byla dokončena výměna pozemků mezi Lesy České republiky a městem Hluboká nad Vltavou, které se tak stává...

Rallye se na výstavišti pojede třikrát. Pořadatelé přidali večerní...

sobota, 12. května 2018, 10:53

Do startu 46. ročníku Rallye Český Krumlov zbývá několik dní. Pořadatelé znovu očekávají vysokou návštěvnost a připravili i...

V budějckém Clarionu se představí nová klubová akademie Dynama

sobota, 12. května 2018, 07:51

Doslova revoluční změny čekají mládežnický fotbal v Českých Budějovicích. Na konci června totiž dojde ke zrušení zapsaného spolku...

ANKETA: Fanoušci věří, že naši vybojují na šampionátu bronz. Lidé...

pátek, 11. května 2018, 19:12

Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a horečka zachvacuje stále více obyvatel. Dle aktuálního průzkumu Rondo Data je mezi...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Donald Trump teď platí státní recepce ze svého. Americká rozpočtová nouze se týká i ambasády v Česku

„Máme tu pizzy, 300 hamburgerů, hranolky, hodně, hodně hranolek! Všechno naše nejoblíbenější jídlo,” rozplýval se americký prezident před vítězi americké Národní studentské fotbalové ligy, které pozval na recepci do Bílého domu. Protože kuchaři museli kvůli rozpočtové nouzi na neplacenou dovolenou, “vaří” si teď Donald Trump sám.

Kvalita života v Brně je vyšší než v New Yorku, Praze nebo Londýně

Jak se žije v Brně? Lépe než v New Yorku nebo Londýně. Přesto si moravská metropole oproti předchozím letům v porovnání s jinými městy světa výrazně pohoršila. Žebříček měst s nejlepším prostředím životu vydává každoročně server Numbeo, který sbírá data od uživatelů a porovnává je u 226 měst světa. Brno letos skončilo na 89. místě, Praha na 97.

Fakulta umění a architektury hledá děkana. Na post se hlásí i Osamu Okamura

Už příští čtvrtek zvolí akademický senát fakulty umění a architektury liberecké Technické univerzity nového děkana. Vybírat se bude ze dvou jmen - Jana Stolína, který na fakultě působí dvacet let a Osamu Okamury, který přednáší například na pražské vysoké škole ARCHIP.