Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martina Maršíka: Vltava–Máj avenue se otevírá

 
sobota, 12. května 2018, 14:02

Tak jsme se dočkali – Strakonická silnice a ulice Milady Horákové se konečně propojí. Že to ale trvalo! V pátek 18. května o půlnoci začne zkušební provoz sedm set metrů dlouhé silnice, která spojí dvě největší sídliště v našem městě. Více než sto milionů korun je proinvestováno, zbývají poslední úpravy a za pár dní bude slavnostní stříhání pásky.

Po více než 26 letech. Psal se totiž rok 1992, když se poprvé na veřejnosti objevila informace o možném propojení největšího budějovického sídliště se Strakonickou silnicí. Čas běžel a plány zůstávaly v šuplíku. Občas se šuplík otevřel, ale po zjištění, že jsou problémy s výkupem pozemků, že občané, kteří bydlí na začátku ulice Milady Horákové, mají ke stavbě připomínky, se šuplík zase zavřel.

Až v nedávném období se politická reprezentace města rozhodla situaci změnit a spojku konečně opravdu postavit. Nebylo to jednoduché. Část obyvatel z ulice Milady Horákové se snažila stavbu ještě pomocí soudů zastavit. Jejich argumentem byla zvýšená hlučnost a množství škodlivin, které projíždějící automobily budou vypouštět do vzduchu. To jsou samozřejmě argumenty, kterým můžeme rozumět, ale asi jim zcela nerozumí obyvatelé ulice Oskara Nedbala.

Těm totiž množství aut projíždí přímo pod jejich okny a novou spojkou se pro ně situace výrazně zlepší. Takže soudy soudily, občané se odvolávali a stavba stála. Teprve v roce 2017 se bagry zakously do bývalého vojenského cvičiště a začalo se budovat.

ČTĚTE TAKÉ: ANKETA: Jak reagují Budějčáci na nový kruhový objezd? Pocity jsou smíšené 

Nutno říci, že došlo k úpravě původních plánů, kdy se počítalo se čtyřproudou silnicí. Nakonec bude pouze dvouproudá, ale v nájezdech na kruhové objezdy, které spojku vymezují, se změní na silnici čtyřproudou. Součástí stavby je i cyklostezka. 

Stavba se tedy za pár dní otevře, ale to neznamená, že je vše hotovo. Ještě nejsou postaveny biokoridory, které mají překlenout silnici a umožnit lidem a zvířatům přechod z jedné strany na druhou. 

Podívejte se na krásné letecké snímky, které pro vás připravil Milan Binder, a které jsou týden staré. Oceňte Milanovu odvahu, protože nemá rád výšky, ale pro hezkou fotografii zapomene i na strach a z toho okénka Cessny 172 se nakonec přece jen vykloní. A já jen doufám, že na pokračování ulice Milady Horákové do Litvínovic nebudeme čekat dalších 26 let.

Napsal(a) Martin Maršík | Foto Milan Binder
 


 

Kam dál?

Karlův hrádek má konečně nového majitele

sobota, 12. května 2018, 12:06

Po několikaletém jednání byla dokončena výměna pozemků mezi Lesy České republiky a městem Hluboká nad Vltavou, které se tak stává...

Rallye se na výstavišti pojede třikrát. Pořadatelé přidali večerní...

sobota, 12. května 2018, 10:53

Do startu 46. ročníku Rallye Český Krumlov zbývá několik dní. Pořadatelé znovu očekávají vysokou návštěvnost a připravili i...

V budějckém Clarionu se představí nová klubová akademie Dynama

sobota, 12. května 2018, 07:51

Doslova revoluční změny čekají mládežnický fotbal v Českých Budějovicích. Na konci června totiž dojde ke zrušení zapsaného spolku...

ANKETA: Fanoušci věří, že naši vybojují na šampionátu bronz. Lidé...

pátek, 11. května 2018, 19:12

Hokejové mistrovství světa je v plném proudu a horečka zachvacuje stále více obyvatel. Dle aktuálního průzkumu Rondo Data je mezi...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Sluchátka jsou součástí telefonu, rozhodl soud a nařídil prodejci vrátit peníze

Domoci se svého práva bývá někdy složité. Příkladem může být spor z nedávné doby. Zákaznice po třetí reklamaci nefunkčních sluchátek, které byly zakoupeny společně s novým telefonem, žádala o odstoupení od smlouvy. Prodejce však jejímu požadavku nevyhověl. Celý spor proto skončil až u soudu. Ten nakonec rozhodl ve prospěch zákaznice a nařídil prodejci vrátit přes 18 tisíc korun.

Poloviční Japonec u vás bojuje proti islámu? Takové „úlety“ mají i jinde, říká muslimská socioložka

„Brexit vyslal signál, že rasistické a xenofobní chování se bude tolerovat,“ shrnuje své vlastní zkušenosti muslimky žijící ve Velké Británii socioložka Amina Easat-Daasová z univerzity v Leedsu. Nová studie, na které se podílela, se snažila najít kořeny islamofobie v různých evropských státech. Řadu konkrétních závěrů nabízí i pro Česko.

Padlý voják a kynolog z Hrádku pracoval srdcem, říká podplukovník Andrej Vítek

Zesnulý voják Tomáš Procházka, který padl při útoku v Afghánistánu, byl výborným vojákem, kynologem, ale také parťákem pro své kolegy.

 
 
-->
-->