Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Českých Budějovicích nemile překvapila výměna semaforů na rušné křižovatce

 
čtvrtek, 15. února 2018, 14:34

Ve čtvrtek 15. února dopoledne řidiče v Českých Budějovicích rozladila výměna semaforů na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. Jednalo se o výměnu části dopravních a chodeckých žárovkových návěstidel za LED návěstidla, která však i přesto, že šlo o dopoledních hodiny, způsobila komplikace nejednomu řidiči.

Termín výměny byl zvolen na čtvrteční dopoledne, kdy se nejedná o dopravní špičku. Přerušení provozu několika dopravních a chodeckých návěstidel a doprava řízená policisty však i přesto zaskočily mnoho řidičů a na frekventovaných třídách Husova a Na Dlouhé louce se tvořily kolony.

„Termín byl zvolen tak, aby co nejméně ovlivnil dopravu. Šlo o krátkodobé vypnutí světelné signalizace v několika časových úsecích v době mezi 8:45 a 10:45, tedy v době mimo dopravní špičku,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Řízení dopravy bylo zajištěno přes správce světelné signalizace, který prováděl úpravu, a to s využitím příslušníků dopravního inspektorátu Policie České republiky.

„Termín prací byl zvolen urychleně na dnešní den z důvodů nepříznivé předpovědi počasí na příští týden a zejména z důvodů volné kapacity hlídek Policie ČR na dnešní dopoledne,“ vysvětlil náměstek Podhola.

Napsal Nikola Franková | Foto Rennys Guess
 


 

Kam dál?

Kvůli mrazům byl přerušen provoz lodní dopravy mezi Horní Planou a...

čtvrtek, 15. února 2018, 12:27

​Od čtvrtka 15. února nemohou lidé využívat lodní přepravu Bafal mezi Horní Planou a Bližší Lhotou. Loď byla kvůli mrazům...

VIDEO: Masopust už po osmadvacáté ovládl centrum Českých Budějovic

čtvrtek, 15. února 2018, 11:20

Po předání glejtu na základě „řádného vysvětlení“ žadatelů o udělení městského privilegia Budějcemi jíti a koledu provozovati a...

Českobudějovičtí policisté vyvedli popáleného muže z hořícího domu....

čtvrtek, 15. února 2018, 09:01

Být policistou není jen povoláním, ale především posláním. To předvedla na konci ledna pětice českobudějovických policistů....

E.ON spustil provoz největšího bateriového úložiště, které se vejde...

čtvrtek, 15. února 2018, 08:16

Energetická společnost E.ON uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Mobilů od Huawei se zbaví úřad vlády i ministerstvo průmyslu

Premiér Andrej Babiš (ANO) nařídil, aby se Úřad vlády ČR zbavil mobilů od čínské firmy Huawei. Stejně bude postupovat například ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Uvedli to dnes premiér a mluvčí MPO Milan Řepka. Podle Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) představuje používání hardwaru a softwaru od Huawei a další čínské firmy ZTE bezpečnostní hrozbu. Společnost Huawei tvrzení NÚKIB popřela.

Bartoš neuspěl se stížností, za nápis v Polné dostal podmínku

Ústavní soud (ÚS) odmítl stížnost předsedy Národní demokracie Adama B. Bartoše v kauze protižidovského textu na hrobě zavražděné dívky v Polné na Jihlavsku. Justice mu pravomocně vyměřila rok vězení s dvouletým podmínečným odkladem. Odmítnutí stížnosti je patrné z justičních databází, odůvodnění zatím ústavní soudci nezpřístupnili.

Ve státním podniku Diamo zasahuje policie. Zatím není jasné proč

Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) dnes zasahují ve státním podniku DIAMO. Důvod zatím není znám. Ministerstvo průmyslu a obchodu v tiskové zprávě uvedlo, že s policií spolupracuje.