Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Českých Budějovicích nemile překvapila výměna semaforů na rušné křižovatce

 
čtvrtek, 15. února 2018, 14:34

Ve čtvrtek 15. února dopoledne řidiče v Českých Budějovicích rozladila výměna semaforů na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. Jednalo se o výměnu části dopravních a chodeckých žárovkových návěstidel za LED návěstidla, která však i přesto, že šlo o dopoledních hodiny, způsobila komplikace nejednomu řidiči.

Termín výměny byl zvolen na čtvrteční dopoledne, kdy se nejedná o dopravní špičku. Přerušení provozu několika dopravních a chodeckých návěstidel a doprava řízená policisty však i přesto zaskočily mnoho řidičů a na frekventovaných třídách Husova a Na Dlouhé louce se tvořily kolony.

„Termín byl zvolen tak, aby co nejméně ovlivnil dopravu. Šlo o krátkodobé vypnutí světelné signalizace v několika časových úsecích v době mezi 8:45 a 10:45, tedy v době mimo dopravní špičku,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Řízení dopravy bylo zajištěno přes správce světelné signalizace, který prováděl úpravu, a to s využitím příslušníků dopravního inspektorátu Policie České republiky.

„Termín prací byl zvolen urychleně na dnešní den z důvodů nepříznivé předpovědi počasí na příští týden a zejména z důvodů volné kapacity hlídek Policie ČR na dnešní dopoledne,“ vysvětlil náměstek Podhola.

Napsal Nikola Franková | Foto Rennys Guess
 


 

Kam dál?

Kvůli mrazům byl přerušen provoz lodní dopravy mezi Horní Planou a...

čtvrtek, 15. února 2018, 12:27

​Od čtvrtka 15. února nemohou lidé využívat lodní přepravu Bafal mezi Horní Planou a Bližší Lhotou. Loď byla kvůli mrazům...

VIDEO: Masopust už po osmadvacáté ovládl centrum Českých Budějovic

čtvrtek, 15. února 2018, 11:20

Po předání glejtu na základě „řádného vysvětlení“ žadatelů o udělení městského privilegia Budějcemi jíti a koledu provozovati a...

Českobudějovičtí policisté vyvedli popáleného muže z hořícího domu....

čtvrtek, 15. února 2018, 09:01

Být policistou není jen povoláním, ale především posláním. To předvedla na konci ledna pětice českobudějovických policistů....

E.ON spustil provoz největšího bateriového úložiště, které se vejde...

čtvrtek, 15. února 2018, 08:16

Energetická společnost E.ON uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Na budějckém vlakovém nádraží zasahovala...

  • Při tragické nehodě u Besednic zemřel...

  • Firma Schickaneder hledá nové řidiče. Nabízí...

  • Na nové protihlukové stěně v budějckém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

KOMENTÁŘ: Aféra Poche, cui bono?

Kladný výsledek referenda v ČSSD byl v posledním týdnu poněkud zastíněn sporem o personálním obsazení ministerstva zahraničí. Komu tento spor prospěje a koho poškodí?

KOMENTÁŘ: O kouřové cloně z trenek a Kohoutovi na čínském smetišti

Zemanova demonstrativní grilovačka spodního prádla byla chabým pokusem v dýmu z trenek zamaskovat schůzku s Andrejem Babišem a Danielem Benešem. Zemanovi se podařilo přinutit Babiše, aby nejmenoval ministrem zahraničí Miroslava Pocheho, má totiž v plánu na post šéfa české diplomacie protlačit lobbistu za čínské zájmy Jana Kohouta.

Počasí venku přímo vybízí ke grilování. Co při něm dělat a čemu se raději vyhnout?

Už několik týdnů venku panuje na jaro nadprůměrně teplé počasí, a tak je kromě koupání v plném proudu také grilovací sezona. V souvislosti s ní je dobré připomenout si několik základních zásad a doporučení.