Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Řidiče v Českých Budějovicích nemile překvapila výměna semaforů na rušné křižovatce

 
čtvrtek, 15. února 2018, 14:34

Ve čtvrtek 15. února dopoledne řidiče v Českých Budějovicích rozladila výměna semaforů na jedné z nejrušnějších křižovatek ve městě. Jednalo se o výměnu části dopravních a chodeckých žárovkových návěstidel za LED návěstidla, která však i přesto, že šlo o dopoledních hodiny, způsobila komplikace nejednomu řidiči.

Termín výměny byl zvolen na čtvrteční dopoledne, kdy se nejedná o dopravní špičku. Přerušení provozu několika dopravních a chodeckých návěstidel a doprava řízená policisty však i přesto zaskočily mnoho řidičů a na frekventovaných třídách Husova a Na Dlouhé louce se tvořily kolony.

„Termín byl zvolen tak, aby co nejméně ovlivnil dopravu. Šlo o krátkodobé vypnutí světelné signalizace v několika časových úsecích v době mezi 8:45 a 10:45, tedy v době mimo dopravní špičku,“ uvedl náměstek primátora Petr Podhola.

Řízení dopravy bylo zajištěno přes správce světelné signalizace, který prováděl úpravu, a to s využitím příslušníků dopravního inspektorátu Policie České republiky.

„Termín prací byl zvolen urychleně na dnešní den z důvodů nepříznivé předpovědi počasí na příští týden a zejména z důvodů volné kapacity hlídek Policie ČR na dnešní dopoledne,“ vysvětlil náměstek Podhola.

Napsal Nikola Franková | Foto Rennys Guess
 


 

Kam dál?

Kvůli mrazům byl přerušen provoz lodní dopravy mezi Horní Planou a...

čtvrtek, 15. února 2018, 12:27

​Od čtvrtka 15. února nemohou lidé využívat lodní přepravu Bafal mezi Horní Planou a Bližší Lhotou. Loď byla kvůli mrazům...

VIDEO: Masopust už po osmadvacáté ovládl centrum Českých Budějovic

čtvrtek, 15. února 2018, 11:20

Po předání glejtu na základě „řádného vysvětlení“ žadatelů o udělení městského privilegia Budějcemi jíti a koledu provozovati a...

Českobudějovičtí policisté vyvedli popáleného muže z hořícího domu....

čtvrtek, 15. února 2018, 09:01

Být policistou není jen povoláním, ale především posláním. To předvedla na konci ledna pětice českobudějovických policistů....

E.ON spustil provoz největšího bateriového úložiště, které se vejde...

čtvrtek, 15. února 2018, 08:16

Energetická společnost E.ON uvedla v Mydlovarech na Českobudějovicku do zkušebního provozu velkokapacitní systém pro ukládání...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: Na budějckém nádraží se předvečer...

  • To je strašná divočina. Kdo tohle vymyslel,...

  • GLOSA: Lukáš Dvořák aneb malý velký muž

  • Po šestnáctileté dívce pátrají...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Příběh legendárních Lužánek oblétne svět. Dokument získal nominaci na filmový festival v Mexiku

Od památné fotbalové rozlučky Petra Švancary, kdy Lužánky po letech ožily energií desítek tisíc fanoušků, sice uběhly už více než tři roky, příběh legendárního fotbalového svatostánku ale tentokrát doslova obletí svět. Dokumentární film Stadion Tomáše Hlaváčka byl totiž nominován na mezinárodní festival dokumentárních filmů v Mexiku. Na International Documentary Film Festival of Mexico City (DocsMX) ho budou 14. až 16. října promítat dokonce třikrát.

Úroveň informační a digitální gramotnosti na školách? Neuspokojivá, přiznává ministerstvo

Jaká je úroveň digitální gramotnosti a výuky IT na českých základních a středních školách? Podle poslední zprávy České školní inspekce neuspokojivá, což přiznává také ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Příliš nepřesvědčili ani průzkumy a testy, které ukázaly na řadu nedostatků. Podle ministerstva by ale mohlo svítat na lepší zítřky.

Tisíce dětí potřebují pomoc zemí jako Česko. Nápad s 50 sirotky ale poškodily chyby organizátorů

Mediální jiskření kolem přijetí či nepřijetí „50 syrských sirotků“ v posledních dnech pomíjelo podstatný fakt: V první fázi mělo jít především o politické gesto, ne o propracovaný plán. Europoslankyně Michaela Šojdrová chtěla, aby český parlament projednal usnesení k přijetí omezeného počtu dětí zasažených válečnými konflikty. Iniciativa ale utrpěla už na začátku komunikačními chybami těch, co ji vymysleli.