Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Obyvatele domů na Vrchlického nábřeží štve novinka, která jim ubrala místa pro parkování

 
čtvrtek, 15. února 2018, 06:41

Velké pozdvižení způsobilo nové dopravní značení na Vrchlického nábřeží v Českých Budějovicích. Ulice byla osazena značkami zákaz zastavení a na dodržování novinky se nyní zaměřují i strážníci. Mnozí obyvatelé této lokality jsou novinkou rozhořčeni, ale někdo ji chápe nebo dokonce vítá. Podle magistrátu jde o nezbytně nutné opatření, které souvisí s dopravními úpravami.

„Na Vrchlického nábřeží je nově značka zákaz zastavení. Strážníci tu každý den rozdávají slušivé botičky. Dejte si lidičky na to bacha," varovala prostřednictvím Budějcké Drbny čtenářka Kateřina.

„Nechápu, proč sem ty zákazové značky dali. Kde teď máme parkovat? Poradí nám někdo?" ptá se Zuzana z Českých Budějovic. „Konečně. Já jsem za ty zákazové značky rád. Lidé parkovali nezřízeně po obou stranách a větší auto horko těžko pak ulicí projelo," vítá naopak jiný Budějčák.

Novinka, která obyvatele rozdělila na dva tábory, byla po náměstka českobudějovického primátora Petra Podholy ale nezbytně nutnou. „Ulice je nyní jednosměrná a mají na ní své místo i cyklisté, kteří sjíždí z lávky přes Mlýnskou stoku. Není proto přijatelné, aby auta parkovala po obou stranách ulice. Pro dodržení nových norem a parametrů se muselo zamezit parkování po jedné straně ulice. Proto se ulice osadila dopravními značkami zákaz zastavení," vysvětluje Petr Podhola.

Ten zároveň připomněl, že v ulici nepřibyly jen značky. „Na křižovatce s Mánesovou ulicí se musely instalovat sloupky, které brání řidičům v parkování na chodníku, byť částí auta. Ta to tam neustále blokovala," dodává. 

Náměstkovi je jasné, že úpravami lidé ve zmiňované lokalitě přišli o několik míst k parkování. „Opravdu to bylo nezbytně nutné, jinak to prostě nešlo. S každou úpravou souvisí dodržení nových norem. Obyvatelelé, řidiči, musí být trpěliví a místo pro parkování hledat. Byť to třeba bude trošku dál od obydlí. Parkování je problémem i v dalších částech města. Aut ve městě neustále přibývá," podotýká Podhola.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Kateřina Plíšková
 


 

Kam dál?

CO VY NA TO? Plánovaný parkovací dům u sportovní haly se lidem příliš...

středa, 14. února 2018, 19:03

Pro lidi, kteří do Českých Budějovic dojíždějí například za prací a potřebují na celý den zaparkovat auto, je situace ve městě...

Valentýnské rande s parťákem v telefonu? Becomme pomáhá mužům s...

středa, 14. února 2018, 17:05

Jsou muži, kteří mají schopnost přirozené a nenucené konverzace v sobě a navazování vztahů je pro ně čirou zábavou. Pak je...

Malé divadlo v Českých Budějovicích přichází s loutkohrou Bruncvík...

středa, 14. února 2018, 12:36

Ke stoletému výročí Československa připravilo Malé divadlo v Českých Budějovicích inscenaci pro děti Bruncvík aneb Jak lev do...

Ladislav Šolc fotbal válel závodně i po šedesátce. Teď křísí v...

středa, 14. února 2018, 10:12

Donedávna patřil Ladislav Šolc, kterému je nyní třiašedesát let, mezi nejstarší fotbalisty v českobudějovickém okrese. Ještě v...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jeden z jihočeských policistů, kterého vyšetřovala GIBS, spáchal sebevraždu

Jeden z jihočeských policistů, které od září stíhá Generální inspekce bezpečnostních souborů kvůli údajnému mučení třiadvacetiletého Roma, spáchal na začátku týdne sebevraždu. S informací přišel jako první dnes ráno Českobudějovický deník.

Otec věřil, že ho můj bratr udal, uvedl Rath ve sporu o závěť

Bývalý středočeský hejtman David Rath trvá na pravosti závěti, kterou mu jeho otec Ratmír odkázal veškerý majetek. Staršího syna Michala prý Ratmír v testamentu opominul, protože věřil, že ho tento syn udal na policii. Lékař a někdejší politik to dnes uvedl u soudu. Michal Rath v projednávané žalobě zpochybňuje, že závěť napsal a podepsal jeho otec.

Číslo, které by nemělo chybět v mobilu každého lyžaře? 1210

Zimní sezona už běží, pro horskou službu začala 1. prosince. Záchranáři se připravují na své zásahy hlavně o vánočních prázdninách, kdy budou vyjíždět rodiče s dětmi na lyžovačky.