Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Posledních pár hodin si můžete v Budějcích zakoupit třináctikorunové jízdenky

 
sobota, 9. prosince 2017, 20:01

Nový tarif jízdného v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích začíná platit už od zítřka, neděle 10. prosince. Dvacetiminutovou jízdenku za třináct korun nahradí jízdenka hodinová. A to není jediná změna.

I tak ale mohou lidé do konce roku zakoupené jízdenky za třináct korun ještě uplatnit. Podle slov šéfa dopravního podniku budou kontroloři shovívavější. „Pokud někdo pojede na jízdenku za třináct korun, budou revizoři tolerantní. Ovšem jen za předpokladu, že cestující dodrží její dvacetiminutový limit. Od nového roku už bude cesta MHD na takovou jízdenku považována za jízdu načerno," upřesnil Slavoj Dolejš.

Pokud se tedy lidem nepodaří třináctikorunové jízdenky projezdit, budou si je moct v novém roce vyměnit na přepážce dopravního podniku v Dopravně obchodním centru Mercury.

Kromě změny tarifu jízdného se počínaje 10. prosincem změní i některé jízdní řády. Například linka číslo osm, která přepravuje cestující ze sídliště Máj do Nemanic, přestane jezdit o víkendech. Další změnou bude například prodloužení intervalu mezi jednotlivými spoji na páteřní městské lince číslo tři. V pracovní dny o minutu, tedy ze čtyř na pět minut, o víkendech, mimo špičku pak o dvě až pět minut. 

Kam dál?

Ochutnejte kouzlo Vánoc v Budějcích. Zazpívá Petra Černocká, děti...

sobota, 9. prosince 2017, 16:40

Druhá sváteční neděle už klepe na dveře a Českobudějovický advent pro své návštěvníky připravil další bohatý kulturní program....

VIDEO: Při požáru stodoly v Radošovicích utrpěli dva lidé popáleniny

sobota, 9. prosince 2017, 15:50

Při požáru stodoly v Radošovicích na Českobudějovicku utrpěli dnes, v sobotu 9. prosince, dva lidé popáleniny. Zdravotníci je...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martin Maršíka: Co...

sobota, 9. prosince 2017, 13:32

Minulý týden jsem se zúčastnil slavnostního křtu „kavárny na vodě“, která je trefně pojmenovaná „Vlnna“. Vlnna kotví na slepém...

Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi zaplatit nadějnou léčbu...

sobota, 9. prosince 2017, 11:51

Na počátku bylo pouhá nejasnost, podezření, malá bulka. Tu zahnali lékaři ujištěním, že se nejedná o nic závažného. Jednalo....

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

Iva Zahrádka - Osoba starší 16-ti let věku a důchodce do 70-ti let věku = 60 minut za 16 Kč

neděle, 10. prosince 2017, 16:48
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • V budějckém Mercury centru zasahovali...

  • Manažerem roku je mladý Jihočech. Na...

  • VIDEO: Budějcký špitál má nový urgentní...

  • Celkem jednatřicet injekčních stříkaček...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

DRBÁRNA: Česká muzika je dobrá. Byl bych rád, kdyby ji fanoušci podporovali, říká zvukový inženýr Ecson Waldes

Víte, co obnáší práce zvukového inženýra? Ne? Tak přesně o tom vám v dnešním díle Drbárny povypráví Jiří Paška, kterého veřejnost zná především pod uměleckým jménem Ecson Waldes. Právě on stojí za zvukem Davida Kollera, J.A.R. nebo Monkey Business. Neváhejte a pouštějte další díl Drbárny.

Čeští vědci otestovali látku, která může ničit encefalitidu

Brněnští vědci otestovali na buňkách látku, která je vysoce účinná proti virům, které způsobují například klíšťovou encefalitidu, západonilskou horečku, horečku dengue či vir zika. Proti těmto závažným infekcím přitom dosud neexistuje účinný lék, uvedla dnes Česká televize.

KSČM nadále povede Filip, ve druhém kole volby porazil Skálu

Komunistickou stranu Čech a Moravy nadále povede Vojtěch Filip. Ve druhém kole tajné volby mu delegáti dnešního sjezdu KSČM V Nymburku dali přednost před stranickým místopředsedou Josefem Skálou. Filipa volilo 165 delegátů. Skála obdržel 145 hlasů. Po úvodních projevech Filipa a prezidenta Miloše Zemana se sjezd koná za zavřenými dveřmi. Proti Zemanově účasti na sjezdu protestovaly v Nymburku stovky lidí.