Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Posledních pár hodin si můžete v Budějcích zakoupit třináctikorunové jízdenky

 
sobota, 9. prosince 2017, 20:01

Nový tarif jízdného v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích začíná platit už od zítřka, neděle 10. prosince. Dvacetiminutovou jízdenku za třináct korun nahradí jízdenka hodinová. A to není jediná změna.

I tak ale mohou lidé do konce roku zakoupené jízdenky za třináct korun ještě uplatnit. Podle slov šéfa dopravního podniku budou kontroloři shovívavější. „Pokud někdo pojede na jízdenku za třináct korun, budou revizoři tolerantní. Ovšem jen za předpokladu, že cestující dodrží její dvacetiminutový limit. Od nového roku už bude cesta MHD na takovou jízdenku považována za jízdu načerno," upřesnil Slavoj Dolejš.

Pokud se tedy lidem nepodaří třináctikorunové jízdenky projezdit, budou si je moct v novém roce vyměnit na přepážce dopravního podniku v Dopravně obchodním centru Mercury.

Kromě změny tarifu jízdného se počínaje 10. prosincem změní i některé jízdní řády. Například linka číslo osm, která přepravuje cestující ze sídliště Máj do Nemanic, přestane jezdit o víkendech. Další změnou bude například prodloužení intervalu mezi jednotlivými spoji na páteřní městské lince číslo tři. V pracovní dny o minutu, tedy ze čtyř na pět minut, o víkendech, mimo špičku pak o dvě až pět minut. 

 


 

Kam dál?

Ochutnejte kouzlo Vánoc v Budějcích. Zazpívá Petra Černocká, děti...

sobota, 9. prosince 2017, 16:40

Druhá sváteční neděle už klepe na dveře a Českobudějovický advent pro své návštěvníky připravil další bohatý kulturní program....

VIDEO: Při požáru stodoly v Radošovicích utrpěli dva lidé popáleniny

sobota, 9. prosince 2017, 15:50

Při požáru stodoly v Radošovicích na Českobudějovicku utrpěli dnes, v sobotu 9. prosince, dva lidé popáleniny. Zdravotníci je...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martin Maršíka: Co...

sobota, 9. prosince 2017, 13:32

Minulý týden jsem se zúčastnil slavnostního křtu „kavárny na vodě“, která je trefně pojmenovaná „Vlnna“. Vlnna kotví na slepém...

Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi zaplatit nadějnou léčbu...

sobota, 9. prosince 2017, 11:51

Na počátku bylo pouhá nejasnost, podezření, malá bulka. Tu zahnali lékaři ujištěním, že se nejedná o nic závažného. Jednalo....

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

Iva Zahrádka - Osoba starší 16-ti let věku a důchodce do 70-ti let věku = 60 minut za 16 Kč

neděle, 10. prosince 2017, 16:48
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Při útoku v Afghánistánu zemřel další český voják, dva jsou zranění

Při útoku na vozidlo české armády na základně Šindánd v afghánské provincii Herát dnes zemřel český voják. Další dva vojáci jsou zraněni, jsou mimo ohrožení života. Česká armáda to uvedla na svém webu.

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

 
 
-->
-->