Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Posledních pár hodin si můžete v Budějcích zakoupit třináctikorunové jízdenky

 
sobota, 9. prosince 2017, 20:01

Nový tarif jízdného v městské hromadné dopravě v Českých Budějovicích začíná platit už od zítřka, neděle 10. prosince. Dvacetiminutovou jízdenku za třináct korun nahradí jízdenka hodinová. A to není jediná změna.

I tak ale mohou lidé do konce roku zakoupené jízdenky za třináct korun ještě uplatnit. Podle slov šéfa dopravního podniku budou kontroloři shovívavější. „Pokud někdo pojede na jízdenku za třináct korun, budou revizoři tolerantní. Ovšem jen za předpokladu, že cestující dodrží její dvacetiminutový limit. Od nového roku už bude cesta MHD na takovou jízdenku považována za jízdu načerno," upřesnil Slavoj Dolejš.

Pokud se tedy lidem nepodaří třináctikorunové jízdenky projezdit, budou si je moct v novém roce vyměnit na přepážce dopravního podniku v Dopravně obchodním centru Mercury.

Kromě změny tarifu jízdného se počínaje 10. prosincem změní i některé jízdní řády. Například linka číslo osm, která přepravuje cestující ze sídliště Máj do Nemanic, přestane jezdit o víkendech. Další změnou bude například prodloužení intervalu mezi jednotlivými spoji na páteřní městské lince číslo tři. V pracovní dny o minutu, tedy ze čtyř na pět minut, o víkendech, mimo špičku pak o dvě až pět minut. 

 


 

Kam dál?

Ochutnejte kouzlo Vánoc v Budějcích. Zazpívá Petra Černocká, děti...

sobota, 9. prosince 2017, 16:40

Druhá sváteční neděle už klepe na dveře a Českobudějovický advent pro své návštěvníky připravil další bohatý kulturní program....

VIDEO: Při požáru stodoly v Radošovicích utrpěli dva lidé popáleniny

sobota, 9. prosince 2017, 15:50

Při požáru stodoly v Radošovicích na Českobudějovicku utrpěli dnes, v sobotu 9. prosince, dva lidé popáleniny. Zdravotníci je...

České Budějovice objektivem Milana Bindera a perem Martin Maršíka: Co...

sobota, 9. prosince 2017, 13:32

Minulý týden jsem se zúčastnil slavnostního křtu „kavárny na vodě“, která je trefně pojmenovaná „Vlnna“. Vlnna kotví na slepém...

Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi zaplatit nadějnou léčbu...

sobota, 9. prosince 2017, 11:51

Na počátku bylo pouhá nejasnost, podezření, malá bulka. Tu zahnali lékaři ujištěním, že se nejedná o nic závažného. Jednalo....

 

Komentáře

Jan Řehoř Husinecký
Jan Řehoř Husinecký

Iva Zahrádka - Osoba starší 16-ti let věku a důchodce do 70-ti let věku = 60 minut za 16 Kč

neděle, 10. prosince 2017, 16:48
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Otec hledá vodáky, kteří ve Větřní na...

  • Řidič dodávky, která se u Kamenného Újezdu...

  • U Nové Vsi došlo k tragické nehodě....

  • U českobudějovického Kauflandu se srazila...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Krčál svou rezignací zvolil podle Babiše jediné možné řešení

Rezignace ministra práce a sociálních věcí Petra Krčála (ČSSD) byla jediným možným řešením situace kolem podezření z plagiátorství v Krčálově bakalářské práci. České televizi to řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Výběr nástupce nechává na sociální demokracii. V případě Jany Maláčové (ČSSD), kterou mu navrhuje šéf ČSSD Jan Hamáček, označil za pozitivní její studium v zahraničí.

Odhalte triky a fígle realitních kanceláří včas

Některé realitní kanceláře a makléři používají nejrůznější triky, před kterými je třeba spotřebitele důrazně varovat. Role „realitek“ je zprostředkovatelská, obvykle se starají o vzájemnou komunikaci budoucích smluvních stran, zajišťují inzerci, organizují prohlídky nemovitostí i podpisy smluv. Leckdy nabízejí úschovu peněz, jednání s úřady nebo přípravu smluv. Na co si při tom všem dávat pozor?

Šéf ČD: Společné jízdné by měl nastavovat stát, ne dopravci

Pravidla a systém společných jízdenek v železniční dopravě by měl podle generálního ředitele Českých drah (ČD) Pavla Krtka nastavovat na celostátní úrovni stát. Případná dohoda dopravců o vzájemném uznávání jízdenek by podle něj mohla být hodnocena jako kartelové jednání. Šéf ČD to řekl v rozhovoru. Komplikace při uznávání jízdenek jiných dopravců vyčítá současnému vedení státního dopravce ministr dopravy Dan Ťok (za ANO).