Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Z Budějc do Písku začne jezdit přímý spoj Českých drah

 
čtvrtek, 7. prosince 2017, 06:54

Z Českých Budějovic do Písku budou od 10. prosince jezdit přímé vlaky. Nový jízdní řád Českých drah přináší i další novinky. Nově denně, tedy i v sobotu, budou jezdit dva rychlíky na trati České Budějovice - Plzeň.

Kvůli změně dopravce na šumavských tratích (tratě 194, 197 a 198), jež začne od 10. prosince provozovat společnost GW Train Regio, skončí pokladny v osmi stanicích,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Nově pojedou přímé vlaky České Budějovice - Písek město a zpět. „To je největší změna, je to na objednávku kraje. Tam se muselo vždycky přestupovat v Ražicích,“ řekla mluvčí. O dva spoje, jež pojedou v pracovní dny, se zvýší počet vlaků na trati z Českých Budějovic do Českých Velenic. Nově denně, tedy i v sobotu, pojedou dva večerní rychlíky na trati České Budějovice - Plzeň: rychlík Karel Klostermann z Plzně do Budějovic a rychlík Bezdrev v opačném směru; ten vyjíždí v 15:27 z Brna.

Na tratích Rybník - Lipno nad Vltavou a Summerau - České Budějovice budou zastavovat expresy v Horním Dvořišti. „Nová přímá linka České Budějovice - Loučovice a zpět pojede v sezoně denně, mimo sezonu v pracovní dny,“ řekla Pistoriusová. Kvůli změně na šumavských tratích ruší České dráhy od 10. prosince pokladny ve stanicích Český Krumlov, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec, Prachatice, Vimperk, Vodňany a Volary. Společnost GW Train Regio bude provozovat pokladny ve stanicích České Budějovice, Český Krumlov, Strakonice a Volary. „V ostatních stanicích pokladny nebudou, protože v každém vlaku bude odbavovací systém, automat na jízdenky,“ řekl člen dozorčí rady firmy GW Train Regio Robert Krigar.

Přibudou čtyři přímé vlaky mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Více spojů bude v ranní špičce ze Strakonic do Českých Budějovic, nový večerní vlak z Budějovic do Strakonic pojede v pracovní dny. České dráhy zavedou i novou posilovou linku na trati České Budějovice - Zliv a zpět. Na trati Bechyně - Tábor pojedou denně čtyři osobní vlaky. V Táboře - Malšicích bude nová zastávka začleněná do Integrovaného dopravního systému Tábora. V pracovní dny vypraví České dráhy v Jihočeském kraji 412 vlaků, z toho 336 regionálních. O víkendech to bude 315 spojů, z nichž je 245 regionálních.

Foto Facebook České dráhy | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Nehoda kamionu uzavřela silnici z Českých Budějovic na Třeboň

středa, 6. prosince 2017, 09:17

Hlavní tah z Českých Budějovic na Třeboň dnes, ve středu 6. prosince, uzavřela nehoda nákladního automobilu. Kvůli překládce...

Řidiči si mohou zakoupit dálniční kupony pro nový rok, cena zůstává...

pondělí, 4. prosince 2017, 18:49

Řidiči můžou už nyní kupovat nové dálniční kupony pro rok 2018. V pátek 1. prosince byl zahájen prodej ročních známek hmotnostní...

Cyklisté budou mít v Českých Budějovicích další úsek cyklostezky

sobota, 2. prosince 2017, 15:56

Od poloviny prosince budou moct lidé využívat trasu E cyklostezky a lávky přes Mlýnskou stoku v Alešově ulici v Českých...

Strakonice chtějí od ledna městskou hromadnou dopravu pro všechny...

pátek, 1. prosince 2017, 17:40

Město Strakonice plánuje, že od 1. ledna bude jízda městskou hromadnou dopravu pro všechny obyvatele zdarma. Návrh je součástí...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • U Hluboké nad Vltavou se srazili dva...

  • Po sedmnáctileté Tereze Tondlové pátrají...

  • Tragická sobota na jihu Čech. Během jediného...

  • Nedal jim cigarety ani peníze, tak ho surově...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

V Chomutově má dnes pohřeb první z vojáků zabitých v Afghánistánu

V Chomutově se dnes od 12:00 uskuteční pohřeb Martina Marcina, který se stal obětí atentátníka v Afghánistánu. Obřad bude v kostele sv. Ignáce z Loyoly. Marcin je jedním ze tří českých vojáků, kteří 5. srpna zahynuli při útoku, k němuž se přihlásilo radikální islamistické hnutí Tálibán. Afghánec se v jejich blízkosti odpálil, když byli na pěší hlídce nedaleko Bagrámu.

Pohled do zákulisí únosů: nejde jen o výkupné, peníze tečou už během jednání o rukojmích

Nečiní mně problém říci, že to dělám pro peníze a že mé služby nejsou levné. Nejsem charita. Jsem profesionál.“ „Zda se zajímám o rukojmí? Jestli s nimi soucítím? To bych řekl, že ano! Ale nikdy nedovolím, aby city zatemnily můj úsudek,“ tvrdí jeden ze soukromých vyjednavačů, kteří dohadují propuštění západních rukojmí z krizových regionů.

Horko zvyšuje odbyt slabších piv, ale vyhání lidi ze zahrádek

Spíš než po silnějších dvanácti- i vícestupňových pivech lidé v horkém počasí častěji sahají po pivech slabších. Jihomoravské pivovary sezonu naplno využívají a vyrábějí na hranici svých kapacit. Vyplývá to z ankety.