Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Z Budějc do Písku začne jezdit přímý spoj Českých drah

 
čtvrtek, 7. prosince 2017, 06:54

Z Českých Budějovic do Písku budou od 10. prosince jezdit přímé vlaky. Nový jízdní řád Českých drah přináší i další novinky. Nově denně, tedy i v sobotu, budou jezdit dva rychlíky na trati České Budějovice - Plzeň.

Kvůli změně dopravce na šumavských tratích (tratě 194, 197 a 198), jež začne od 10. prosince provozovat společnost GW Train Regio, skončí pokladny v osmi stanicích,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

Nově pojedou přímé vlaky České Budějovice - Písek město a zpět. „To je největší změna, je to na objednávku kraje. Tam se muselo vždycky přestupovat v Ražicích,“ řekla mluvčí. O dva spoje, jež pojedou v pracovní dny, se zvýší počet vlaků na trati z Českých Budějovic do Českých Velenic. Nově denně, tedy i v sobotu, pojedou dva večerní rychlíky na trati České Budějovice - Plzeň: rychlík Karel Klostermann z Plzně do Budějovic a rychlík Bezdrev v opačném směru; ten vyjíždí v 15:27 z Brna.

Na tratích Rybník - Lipno nad Vltavou a Summerau - České Budějovice budou zastavovat expresy v Horním Dvořišti. „Nová přímá linka České Budějovice - Loučovice a zpět pojede v sezoně denně, mimo sezonu v pracovní dny,“ řekla Pistoriusová. Kvůli změně na šumavských tratích ruší České dráhy od 10. prosince pokladny ve stanicích Český Krumlov, Černá v Pošumaví, Horní Planá, Nová Pec, Prachatice, Vimperk, Vodňany a Volary. Společnost GW Train Regio bude provozovat pokladny ve stanicích České Budějovice, Český Krumlov, Strakonice a Volary. „V ostatních stanicích pokladny nebudou, protože v každém vlaku bude odbavovací systém, automat na jízdenky,“ řekl člen dozorčí rady firmy GW Train Regio Robert Krigar.

Přibudou čtyři přímé vlaky mezi Strakonicemi a Horažďovicemi. Více spojů bude v ranní špičce ze Strakonic do Českých Budějovic, nový večerní vlak z Budějovic do Strakonic pojede v pracovní dny. České dráhy zavedou i novou posilovou linku na trati České Budějovice - Zliv a zpět. Na trati Bechyně - Tábor pojedou denně čtyři osobní vlaky. V Táboře - Malšicích bude nová zastávka začleněná do Integrovaného dopravního systému Tábora. V pracovní dny vypraví České dráhy v Jihočeském kraji 412 vlaků, z toho 336 regionálních. O víkendech to bude 315 spojů, z nichž je 245 regionálních.

Foto Facebook České dráhy | Zdroj ČTK

Kam dál?

Nehoda kamionu uzavřela silnici z Českých Budějovic na Třeboň

středa, 6. prosince 2017, 09:17

Hlavní tah z Českých Budějovic na Třeboň dnes, ve středu 6. prosince, uzavřela nehoda nákladního automobilu. Kvůli překládce...

Řidiči si mohou zakoupit dálniční kupony pro nový rok, cena zůstává...

pondělí, 4. prosince 2017, 18:49

Řidiči můžou už nyní kupovat nové dálniční kupony pro rok 2018. V pátek 1. prosince byl zahájen prodej ročních známek hmotnostní...

Cyklisté budou mít v Českých Budějovicích další úsek cyklostezky

sobota, 2. prosince 2017, 15:56

Od poloviny prosince budou moct lidé využívat trasu E cyklostezky a lávky přes Mlýnskou stoku v Alešově ulici v Českých...

Strakonice chtějí od ledna městskou hromadnou dopravu pro všechny...

pátek, 1. prosince 2017, 17:40

Město Strakonice plánuje, že od 1. ledna bude jízda městskou hromadnou dopravu pro všechny obyvatele zdarma. Návrh je součástí...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Řidič osobního automobilu nepřežil srážku s...

  • Řidiče v Českých Budějovicích nemile...

  • Prachatičtí kriminalisté pátrají po...

  • Obyvatele domů na Vrchlického nábřeží štve...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle ministerstva není Libeňský most kulturní památkou....

Pražský Libeňský most se kulturní památkou nestal, rozhodlo ministerstvo kultury. Verdikt není...

KOMENTÁŘ: Proč tradiční média ztrácí svůj vliv?

V poslední době několikrát zvítězili kandidáti, proti kterým byl ve většině mainstreamových médií...

Sociální demokracii povede Hamáček, ve druhém kole volby...

Českou stranu sociálně demokratickou (ČSSD) povede dosavadní místopředseda strany a místopředseda...