Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí dříve

 
pondělí, 16. října 2017, 17:17

Dobrá zpráva pro řidiče. Uzavírka Lidické třídy v Českých Budějovicích skončí o čtyři dny dříve. Původně měla být tato ulice uzavřená až do neděle 22. října. Ale uzavírka skončí už ve středu 18. října ve 24.00 hodin. Takže od půlnoci ze středy na čtvrtek se na Lidickou třídu vrátí provoz, a to včetně městské hromadné dopravy.

Uzavření budějcké Lidické třídy si vyžádala obnova vodovodního řadu, včetně přípojek, k jednotlivým objektům po obou stranách ulice, a to v úseku od ulice L. M. Pařízka až po Erbenovu ulici.

„Komplikace nastaly při provádění protlaků pod komunikací. Bylo zjištěno, že podloží komunikace zvolenou metodu neumožňuje. Po zvážení všech variant realizace a možných omezení dopravy bylo dohodnuto, že přípojky budou prováděny překopy v termínu od 18. září po dobu pěti týdnů. Toto období bylo zvoleno s ohledem na ukončení prázdnin a zahájení školního roku,“ popisuje investici za téměř 8,5 milionu korun náměstek českobudějovického primátora Petr Holický.

 


 

Kam dál?

Nová parkovací stání usnadní obyvatelům sídliště Šumava parkování

sobota, 14. října 2017, 11:58

Nového parkoviště se konečně dočkají obyvatelé sídliště Šumava. V ulici Jana Opletala začala výstavba kolmých parkovacích stání u...

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo nový pětikilometrový úsek D3 u...

čtvrtek, 12. října 2017, 13:24

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo dnes, ve čtvrtek 12. října, nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1...

Řidiči se projedou po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

středa, 11. října 2017, 20:45

Další jihočeský úsek dálnice D3 bude zprovozněn zítra, ve čtvrtek 12. října. Po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

Stromy a vegetace nejednou bývají nepřímou příčinou závažných nehod

pondělí, 9. října 2017, 11:22

Stromy a vegetace často bývají nepřímou příčinou nehod. Loni si 2697 srážek se stromy vyžádalo 75 lidských životů, 218 těžce a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman: Nemocnice ve čtvrtek zveřejní moji zdravotní dokumentaci

Ředitel Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) Miroslav Zavoral ve čtvrtek zveřejní kompletní zdravotní dokumentaci prezidenta Miloše Zemana. Při odchodu z Poslanecké sněmovny to dnes Zeman řekl novinářům. Zopakoval, že nemá jiný zdravotní problém než bolavé nohy, a na dotaz novináře doplnil, že nemíní kvůli svému zdravotnímu stavu skončit ve funkci.

Zeman dorazil do Sněmovny, podpoří návrh rozpočtu

Prezident Miloš Zeman dorazil dnes dopoledne do Poslanecké sněmovny. Před poslanci hodlá podpořit návrh státního rozpočtu na příští rok, který vláda připravila se schodkem 40 miliard. Opozice návrh kritizuje a navržený deficit označuje za příliš vysoký. Zeman už dříve řekl, že návrh podporuje a pokud v něm Sněmovna při projednávání neudělá zásadní změny, je připraven zákon o státním rozpočtu podepsat.

Provozovatelé restaurací na letišti diskriminovali cizince

Většina obchodů a restaurací, které kontrolovala Česká obchodní inspekce na pražském letišti v Ruzyni, diskriminovala zákazníky mluvící jiným jazykem než česky a neinformovala spotřebitele o ceně výrobků. Vedle toho ani u jednoho ze šesti kontrolovaných prodejních automatů v odletových halách terminálů 1 a 2 inspektoři nezjistili žádné porušení zákona. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ČOI Jiří Fröhlich.