Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí dříve

 
pondělí, 16. října 2017, 17:17

Dobrá zpráva pro řidiče. Uzavírka Lidické třídy v Českých Budějovicích skončí o čtyři dny dříve. Původně měla být tato ulice uzavřená až do neděle 22. října. Ale uzavírka skončí už ve středu 18. října ve 24.00 hodin. Takže od půlnoci ze středy na čtvrtek se na Lidickou třídu vrátí provoz, a to včetně městské hromadné dopravy.

Uzavření budějcké Lidické třídy si vyžádala obnova vodovodního řadu, včetně přípojek, k jednotlivým objektům po obou stranách ulice, a to v úseku od ulice L. M. Pařízka až po Erbenovu ulici.

„Komplikace nastaly při provádění protlaků pod komunikací. Bylo zjištěno, že podloží komunikace zvolenou metodu neumožňuje. Po zvážení všech variant realizace a možných omezení dopravy bylo dohodnuto, že přípojky budou prováděny překopy v termínu od 18. září po dobu pěti týdnů. Toto období bylo zvoleno s ohledem na ukončení prázdnin a zahájení školního roku,“ popisuje investici za téměř 8,5 milionu korun náměstek českobudějovického primátora Petr Holický.

 


 

Kam dál?

Nová parkovací stání usnadní obyvatelům sídliště Šumava parkování

sobota, 14. října 2017, 11:58

Nového parkoviště se konečně dočkají obyvatelé sídliště Šumava. V ulici Jana Opletala začala výstavba kolmých parkovacích stání u...

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo nový pětikilometrový úsek D3 u...

čtvrtek, 12. října 2017, 13:24

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo dnes, ve čtvrtek 12. října, nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1...

Řidiči se projedou po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

středa, 11. října 2017, 20:45

Další jihočeský úsek dálnice D3 bude zprovozněn zítra, ve čtvrtek 12. října. Po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

Stromy a vegetace nejednou bývají nepřímou příčinou závažných nehod

pondělí, 9. října 2017, 11:22

Stromy a vegetace často bývají nepřímou příčinou nehod. Loni si 2697 srážek se stromy vyžádalo 75 lidských životů, 218 těžce a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Na hostivařské trati nastal další milník. Začala rekonstrukce železniční stanice Praha-Vršovice

Jeden z největších železničních projektů v zemi, čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku z Prahy-Hostivaře na Hlavní nádraží, pokročil k dalšímu milníku – rekonstrukci stanice Praha-Vršovice.

Kterým eshopům s potravinami se raději vyhnout? Upozorňuje na to web potravinářské inspekce

Jak nakoupit potraviny a doplňky stravy snadno přes internet a přitom se nenapálit? To se snaží zajistit potravinářská inspekce, která zřídila novou sekci webu Potraviny na pranýři s názvem Rizikové weby.

Stát chce podle Babiše koupit ArcelorMittal za korunu

Stát chce koupit ostravský hutní podnik ArcelorMittal za korunu. Premiér Andrej Babiš (ANO) to uvedl v dnešním vydání Hospodářských novin (HN). Babiš řekl, že se zástupci ArcelorMittalu o koupi jedná. Britská firma Liberty House, která plánuje hutě koupit, není podle premiéra transparentní. Skupina ArcelorMittal musí ostravský podnik a další evropské hutě prodat, aby mohla koupit největší evropskou ocelárnu Ilva v Itálii. Evropská komise (EK) již dříve sdělila, že Liberty House je vhodným zájemcem o ostravské hutě a může je převzít.