Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Uzavírka Lidické třídy v Budějcích skončí dříve

 
pondělí, 16. října 2017, 17:17

Dobrá zpráva pro řidiče. Uzavírka Lidické třídy v Českých Budějovicích skončí o čtyři dny dříve. Původně měla být tato ulice uzavřená až do neděle 22. října. Ale uzavírka skončí už ve středu 18. října ve 24.00 hodin. Takže od půlnoci ze středy na čtvrtek se na Lidickou třídu vrátí provoz, a to včetně městské hromadné dopravy.

Uzavření budějcké Lidické třídy si vyžádala obnova vodovodního řadu, včetně přípojek, k jednotlivým objektům po obou stranách ulice, a to v úseku od ulice L. M. Pařízka až po Erbenovu ulici.

„Komplikace nastaly při provádění protlaků pod komunikací. Bylo zjištěno, že podloží komunikace zvolenou metodu neumožňuje. Po zvážení všech variant realizace a možných omezení dopravy bylo dohodnuto, že přípojky budou prováděny překopy v termínu od 18. září po dobu pěti týdnů. Toto období bylo zvoleno s ohledem na ukončení prázdnin a zahájení školního roku,“ popisuje investici za téměř 8,5 milionu korun náměstek českobudějovického primátora Petr Holický.

 


 

Kam dál?

Nová parkovací stání usnadní obyvatelům sídliště Šumava parkování

sobota, 14. října 2017, 11:58

Nového parkoviště se konečně dočkají obyvatelé sídliště Šumava. V ulici Jana Opletala začala výstavba kolmých parkovacích stání u...

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo nový pětikilometrový úsek D3 u...

čtvrtek, 12. října 2017, 13:24

Ředitelství silnic a dálnic otevřelo dnes, ve čtvrtek 12. října, nový úsek dálnice D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1...

Řidiči se projedou po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

středa, 11. října 2017, 20:45

Další jihočeský úsek dálnice D3 bude zprovozněn zítra, ve čtvrtek 12. října. Po novém dálničním úseku z Veselí nad Lužnicí do...

Stromy a vegetace nejednou bývají nepřímou příčinou závažných nehod

pondělí, 9. října 2017, 11:22

Stromy a vegetace často bývají nepřímou příčinou nehod. Loni si 2697 srážek se stromy vyžádalo 75 lidských životů, 218 těžce a...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kaspersky: Falešná aplikace FaceApp šíří nevyžádanou reklamu

Na internetu se objevila falešná aplikace, která se vydává za populární nástroj pro úpravu fotografií FaceApp. Mobilní zařízení uživatelů infikuje programem pro nevyžádanou reklamu MobiDash. Uvedla to antivirová firma Kaspersky Lab. Aplikace FaceApp od ruských vývojářů Wireless Lab se stala v posledních týdnech hitem. Pomocí nástrojů umělé inteligence dokáže vyfotografovanou osobu nechat zestárnout, omládnout, nebo dokonce změnit pohlaví. V souvislosti s ní se ale objevilo i varování před narušením soukromí, protože aplikace posílá fotografie k úpravě na servery mimo zařízení uživatele.

Polský zákazník skoupil jízdenky na celý vlak

Nespokojený zákazník polských drah vynaložil tisíce zlotých a hodiny svého času, aby skoupil jízdenky na celý vlak, a to jen proto, aby je hned následující den zkusil vrátit. To vše udělal kvůli tomu, aby na sociálních sítích předvedl, jak byrokraticky se státní dráhy chovají k cestujícím. A železnice se nechala vyprovokovat, napsal polský list Gazeta Wyborcza.

KOMENTÁŘ: Spasíbo, soudruzi! Za nejlepší digitální osvětu posledních let

Chceš vidět, jak budeš vypadat za 40 let? Na. “Tyjo, celý můj tata. Neskutečný, to musí vidět ostatní!!”