Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Stavební úpravy frekventované budějcké křižovatky uzavřou Krajinskou ulici

 
pondělí, 18. září 2017, 19:52

S další dopravní komplikací musí řidiči počítat od úterý 19. září v Českých Budějovicích. Krajinskou ulici totiž uzavřou stavební úpravy frekventované českobudějovické křižovatky ulic Na Sadech, Krajinská a třídy 28. října.

Přechodné úpravy provozu si žádá zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu po dobu stavebních prácí v křižovatce ulic Na Sadech, Krajinská a třídy 28. října.

Stavební úpravy, při nichž bude v křižovatce, v prostoru přechodu pro chodce, vybudován koridor pro bezpečné přecházení, budou probíhat ve třech etapách. Termín první etapy je naplánován od úterý 19. září do 30. listopadu, druhá etapa potrvá od 1. října do 30. listopadu a třetí etapa od 25. září do 25. října.

Objízdná trasa pro zásobování vozidly o okamžité hmotnosti do 3,5 tun povede ulicemi Na Sadech – U Černé věže – Hroznová – Česká – Hradební – Krajinská – Na Mlýnské stoce.  

Kam dál?

Na výzkum mořského prvoka získali budějčtí parazitologové další...

pondělí, 18. září 2017, 17:52

Vědeckému týmu parazitologa Julia Lukeše z českobudějovického Biologického centra Akademie věd České republiky se podařilo získat...

Viscofan CZ zvyšuje výrobní kapacity

pondělí, 18. září 2017, 16:49

Současné výrobní kapacity v Českých Budějovicích jsou naplněny na sto procent a z důvodu vzrůstající poptávky po výrobcích...

Vodní elektrárna Hněvkovice oslavila pětadvacet let provozu volným...

pondělí, 18. září 2017, 13:51

Zhruba čtyři stovky zájemců si o víkendu prošly vodní elektrárnu a čerpací stanici v Hněvkovicích. Stalo se tak u příležitosti...

Dvě opilé ženy si před barem vyřizovaly účty. Jedna z nich skončila v...

pondělí, 18. září 2017, 12:35

V pátek 15. září vyjížděla hlídka městské policie ke dvěma ženám, které se před barem v Krajinské ulici rozhodly poměřit své...

 

Komentáře

Lojza Chytrak

Co to je koridor pro bezpečné přecházení? To je nějaký ten ostrůvek uprostřed vozovky. Pokud mě rozum nešálí tak je Krajinská pěší zónou a provoz je tam stejně běžně omezen. To je zas zhovadilost některého z nařízeních EU. Jsou přechody, které jsou daleko nebezpečnější, na rozdíl od tohoto tam dojde ke sražení chodce i několikrát za rok a nemusím chodit daleko od tohoto místa, např. na Pražské – Perla a Igy, jsou tam ty „EU“ ostrůvky a je to k ničemu, já bych tam dal rozhodně semafory, máme jich totiž ve městě velice „málo“..

úterý, 19. září 2017, 15:09
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Smrt muže a ženy v Budějcích byla asi vražda...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...