Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Za dva týdny začnou řidiči využívat nový úsek dálnice D3, v říjnu se připojí další

 
čtvrtek, 14. září 2017, 19:22

Za necelé dva týdny se zprovozní nový úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným. Oproti předpokladům se podařilo stavební práce zkrátit o dva měsíce. Na tříkilometrovém úseku se řidiči poprvé svezou 27. září.

Trasa mezi Borkem a Úsilným čítá jednu mimoúrovňovou křižovatku, jedenáct mostních konstrukcí i podchod pro zvěř. Nejdelší most přes potok Kyselá voda měří 210 metrů. Celkové náklady na výstavbu 3,1 kilometru dlouhého úseku se vyšplhaly na 770 milionů korun.

„Celá stavba tohoto úseku dálnice D3 šla víceméně hladce, takže může jít do předčasného užívání už 27. září tohoto roku,“ potvrdil ředitel stavby Václav Nedorost ze společnosti Eurovia. U mostu přes potok Kyselá voda zbývá doladit pouze technické detaily.

Po napojení nového úseku dálnice D3 ze silnice I/3 bude zbývat dodělat pouze pravý jízdní pruh. „Jedná se zhruba o 150 metrů dálnice, které bychom měli stihnout do konce listopadu. V současné době zbývají drobné práce, zalití spár nebo dokončení betonových svodidel. Stavebně by měla být tato část hotová do konce roku, do února 2018 potrvá rekultivace starých cest,“ řekl Nedorost.

Výraznou úlevou je dokončení úseku Borek – Úsilné pro obyvatele Borku. „Tento úsek bude mít významný dopad do části Borku, jehož občané jsou zatíženi dopravou, která dosahuje několika tisíc vozidel denně a přináší s sebou nejen emise, ale i hluk a veškeré negativní vlivy dopravy. Okamžikem, kdy bude zahájen provoz tohoto úseku, se obyvatelé po velké řádce let dočkají klidu. Doprava se přelije na silnici I/34 ve směru od Lišova do Českých Budějovic,“ přidal vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jihočeského kraje Jiří Klása.

Už 12. října půjde do provozu další úsek dálnice D3, tentokrát mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem. Obchvat Českých Budějovic, který vyjde na 12 miliard korun, má být hotový v roce 2021. Ředitelství silnic a dálnic má na úseky Úsilné – Hodějovice a Hodějovice – Dolní Třebonín vždy patnáct zájemců. „Dokumentace je připravena, ale máme problém s jedním vyvlastněním,“ řekla šéfka jihočeské pobočky ředitelství Vladimíra Hrušková s tím, že stavět by se mělo začít příští rok.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Radek Šíma | Zdroj ČTK
 


 

Kam dál?

Oprava vodovodu uzavře v Budějcích část Lidické třídy. Dopravní...

čtvrtek, 14. září 2017, 13:20

Dopravní komplikace v podobě uzavírky části frekventované Lidické třídy čeká řidiče v Českých Budějovicích od pondělí 18. září....

České dráhy modernizují vagony na trati z Českých Budějovic do Prahy

středa, 13. září 2017, 16:14

České dráhy představily pět modernizovaných vozů ze soupravy, jež ve středu prvně vyjela z Českých Budějovic do Prahy. Vagony na...

Mezi nejhorší díry na českých silnicích patří i vyjeté koleje v...

čtvrtek, 7. září 2017, 16:50

Mezi deseti nejhoršími dírami v České republice na silničních komunikacích za letošní rok nechybí ani zástupce z Jihočeského...

Nové parkovací automaty umožní zaplatit i kartou

čtvrtek, 7. září 2017, 12:46

Novými parkovacími automaty budou vybaveny v Českých Budějovicích parkoviště. Díky nim bude možné hradit stání platební kartou....

 

Komentáře

Lojza Chytrak

Je dobře, že se konečně stavba jihočeské dálnice realizuje, nicméně tento samotný úsek pro Budějce vůbec nic neřeší, přivedeme dopravu od Tábora do města pouze po jiné silnici. Od Borku přijela vozidla po Pražské třídě, přičemž tranzitní doprava dále směřovala přes Strakonickou na Dlouhou louku. Takto přijedou vozidla po Generála Píky, přes Nádražní k Strakonické dále po stejné trase. Úsek Nádražní ke Strakonické už nyní „praská ve švu“. Kdy bude dokončen úsek Úsilné a dále na jih, který konečně uleví krajskému městu?

čtvrtek, 14. září 2017, 22:26
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.