Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Za dva týdny začnou řidiči využívat nový úsek dálnice D3, v říjnu se připojí další

 
čtvrtek, 14. září 2017, 19:22

Za necelé dva týdny se zprovozní nový úsek dálnice D3 mezi Borkem a Úsilným. Oproti předpokladům se podařilo stavební práce zkrátit o dva měsíce. Na tříkilometrovém úseku se řidiči poprvé svezou 27. září.

Trasa mezi Borkem a Úsilným čítá jednu mimoúrovňovou křižovatku, jedenáct mostních konstrukcí i podchod pro zvěř. Nejdelší most přes potok Kyselá voda měří 210 metrů. Celkové náklady na výstavbu 3,1 kilometru dlouhého úseku se vyšplhaly na 770 milionů korun.

„Celá stavba tohoto úseku dálnice D3 šla víceméně hladce, takže může jít do předčasného užívání už 27. září tohoto roku,“ potvrdil ředitel stavby Václav Nedorost ze společnosti Eurovia. U mostu přes potok Kyselá voda zbývá doladit pouze technické detaily.

Po napojení nového úseku dálnice D3 ze silnice I/3 bude zbývat dodělat pouze pravý jízdní pruh. „Jedná se zhruba o 150 metrů dálnice, které bychom měli stihnout do konce listopadu. V současné době zbývají drobné práce, zalití spár nebo dokončení betonových svodidel. Stavebně by měla být tato část hotová do konce roku, do února 2018 potrvá rekultivace starých cest,“ řekl Nedorost.

Výraznou úlevou je dokončení úseku Borek – Úsilné pro obyvatele Borku. „Tento úsek bude mít významný dopad do části Borku, jehož občané jsou zatíženi dopravou, která dosahuje několika tisíc vozidel denně a přináší s sebou nejen emise, ale i hluk a veškeré negativní vlivy dopravy. Okamžikem, kdy bude zahájen provoz tohoto úseku, se obyvatelé po velké řádce let dočkají klidu. Doprava se přelije na silnici I/34 ve směru od Lišova do Českých Budějovic,“ přidal vedoucí Odboru dopravy a silničního hospodářství Jihočeského kraje Jiří Klása.

Už 12. října půjde do provozu další úsek dálnice D3, tentokrát mezi Veselím nad Lužnicí a Bošilcem. Obchvat Českých Budějovic, který vyjde na 12 miliard korun, má být hotový v roce 2021. Ředitelství silnic a dálnic má na úseky Úsilné – Hodějovice a Hodějovice – Dolní Třebonín vždy patnáct zájemců. „Dokumentace je připravena, ale máme problém s jedním vyvlastněním,“ řekla šéfka jihočeské pobočky ředitelství Vladimíra Hrušková s tím, že stavět by se mělo začít příští rok.

Vizitka autora

 

Lukáš Dvořák

Malý velký muž, často velmi egoistický a zahleděný do sebe. Vždy s posledním slovem. 

Přesto naslouchá novým nápadům a hledá cesty k ještě lepším výsledkům. 

Tvrdohlavý puntíčkář a milovník humoru, nejvíce černého. Liberálně smýšlející, ale s důrazem na dodržování elementárních pravidel.

Milovník sociálních sítí.

Bývalý šéfredaktor, který si nepřipouští, že stárne, ačkoliv mu to tělo dává čím dál více najevo.

 
Foto Radek Šíma | Zdroj ČTK

Kam dál?

KULTURNÍ TIPY: Zahrají kapely z Evropy, z USA i z Budějc

čtvrtek, 14. září 2017, 15:39

Na konci týdne si můžete vybírat z interpretů Eminence, Darkfall, Marked As An Enemy, Cooh, Lord Bishop Rocks, Audiowolf, Black...

Oprava vodovodu uzavře v Budějcích část Lidické třídy. Dopravní...

čtvrtek, 14. září 2017, 13:20

Dopravní komplikace v podobě uzavírky části frekventované Lidické třídy čeká řidiče v Českých Budějovicích od pondělí 18. září....

VIDEO: Průvod fanoušků Motoru prošel před vítězným duelem se Slavií...

čtvrtek, 14. září 2017, 12:39

Ještě před samotným prvním domácím utkáním nové sezony WSM ligy, se na tradiční pochod do Budvar arény vydali příznivci...

FOTO: Hrubá stavba budějckého Piana je hotová

čtvrtek, 14. září 2017, 11:03

Výstavba českobudějovického administrativního centra Piano míří do finále. Už je totiž dokončena hrubá stavba budovy, která byla...

 

Komentáře

Lojza Chytrak

Je dobře, že se konečně stavba jihočeské dálnice realizuje, nicméně tento samotný úsek pro Budějce vůbec nic neřeší, přivedeme dopravu od Tábora do města pouze po jiné silnici. Od Borku přijela vozidla po Pražské třídě, přičemž tranzitní doprava dále směřovala přes Strakonickou na Dlouhou louku. Takto přijedou vozidla po Generála Píky, přes Nádražní k Strakonické dále po stejné trase. Úsek Nádražní ke Strakonické už nyní „praská ve švu“. Kdy bude dokončen úsek Úsilné a dále na jih, který konečně uleví krajskému městu?

čtvrtek, 14. září 2017, 22:26
 
 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Smrt muže a ženy v Budějcích byla asi vražda...

  • FOTO: Zeman a aktivistka. To nejlepší z...

  • Hasiči při likvidaci požáru u Trhových Svinů...

  • Porodnice v Českém Krumlově bude mít jen...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Stíhání Babiše a Faltýnka v kauze Čapí hnízdo může...

Policie bude moci pokračovat v trestním stíhání premiéra a předsedy hnutí ANO Andreje Babiše a...

Zeman se postavil za inzeráty spojující Drahoše s migrací

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš je spojen s migrací, na inzerátech v tisku tak šlo o pravdivé...

RECENZE: Je život opravdu hra? Pokud ano, jaká jsou...

Na pultech knihkupectví se objevila kniha s názvem Hra na boha. Autor Josef Gust v neotřelém...