Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

České dráhy modernizují vagony na trati z Českých Budějovic do Prahy

 
středa, 13. září 2017, 16:14

České dráhy představily pět modernizovaných vozů ze soupravy, jež ve středu prvně vyjela z Českých Budějovic do Prahy. Vagony na lince R17 mají zčásti předělaný interiér. Jde o investici za 15 milionů korun. Národní dopravce promění během tří měsíců přes 70 vozů.

Zmizely kritizované koženkové sedačky. „Ty klasické, červené. Přečalounily se, aby byl jednotný design potahů, a není to koženka, ale mikroplyš, který je i v jiných vlacích,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Ve druhé třídě mají modrou barvu, v první červenou. Jde o vozy staré přes třicet let, které vyrobila vagonka ve východoněmeckém Budyšíně.

Okna mají nová těsnění, přibyla výstražná oranžová světla, jež se rozsvítí, když jsou dveře do vagonu špatně zavřené, upravené jsou záchody. Renovované vagony budou na této lince jezdit zhruba dva roky. „Než pořídíme další moderní vozy,“ řekl člen představenstva Českých drah Michal Štěpán. Do revitalizace a zlepšení vagonů dají letos České dráhy 905 milionů korun. „Zahrnuje to třeba modernizaci interiéru pendolina,“ přidala mluvčí.

České dráhy, které denně vypraví sedm tisíc spojů, předělávají vagony v depech kolejových vozidel v Plzni a Praze. Práce zahrnují i seřízení oken a dveří, opravu toalet, čištění interiérů a revizi centrálního zavírání nástupních dveří. Staré vagony se podle mluvčí takto modernizují posledních sedm let. „Někdy se předělají úplně, tohle je částečná úprava, aby to bylo pro cestující alespoň trochu lepší,“ uvedla Pistoriusová.

Rychlíky linky R 17 jezdí z pražského nádraží v Holešovicích a pokračují přes hlavní nádraží do Benešova, Olbramovic, Tábora, Plané nad Lužnicí, Veselí nad Lužnicí a Českých Budějovic. Do krajského města směřují od loňska také Jižní expresy, ty již mají moderní vozy. Kromě toho spojují hlavní město s jižními Čechami i rychlíky linky R26, kdy motorové soupravy jezdí do Českých Budějovic přes Beroun, Zdice, Příbram, Písek a Protivín.

Foto flickr.com | Zdroj ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Policie žádá o pomoc při pátrání po Pavlíně...

  • Budějcký advent nabídne tradici i novinky....

  • Na Písecku byla potvrzena smrtelná...

  • Rozloučení je velmi silným okamžikem. A...

Reklama
 
 

Kam dál?

Vodní elektrárna Hněvkovice slaví a zve na historicky první Den otevřených dveří

středa, 13. září 2017, 14:48

Před pětadvaceti lety se poprvé roztočily turbíny vodní elektrárny Hněvkovice. V sobotu 16. září se zde v rámci oslav...

Před zápasem se Slavií si fanoušci připomenou slavná místa budějckého hokeje

středa, 13. září 2017, 10:41

Jen několik málo hodin dělí budějcké hokejové fanoušky od domácího začátku další sezonu WSM ligy. K tomu již tradičně...

Rekordně přibylo dárců kostní dřeně. A to i díky změně věkové hranice

středa, 13. září 2017, 07:05

Do registru dárců krvetvorných buněk Institutu klinické a experimentální medicíny se za uplynulých osm měsíců letošního...