Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Mezi Lincem a Českým Krumlovem vznikne trasa pro šetrnou turistiku

 
sobota, 12. srpna 2017, 15:16

Jihočeská centrála cestovního ruchu připravuje projekt trasy dobíjecích stanic pro elektromobily a elektrokola mezi rakouským Lincem a Českým Krumlovem. Má podporovat ekologicky šetrnou dopravu v turisticky frekventovaném regionu.

Připravovaná trasa má být zatím testovací spojnicí pro elektrokola a elektromobily a je mezinárodním projektem. Kromě Jihočeské centrály cestovního ruchu na ní spolupracují rakouští partneři.

„Rádi bychom, aby byla v provozu v příštím roce na hlavní turistickou sezonu,“ uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek. Projekt je součástí přeshraniční spolupráce.

Na Českokrumlovsku by tak mělo nově být deset dobíjecích stanic. Jihočeská centrála se snaží podporovat i další ekologicky šetrný turistický ruch. Jde například o splouvání Vltavy. Podle odhadů řeku v letní sezoně v úseku mezi Vyšším Brodem a Boršovem nad Vltavou zdolá až 250 tisíc turistů.

„Řeka je bez nadsázky naším rodinným zlatem, a proto se k ní musíme chovat přívětivě. I z toho důvodu zde mají své místo projekty zaměřené na šetrnou turistiku a ekologii,“ dodal Polášek.

Jihočeská centrála cestovního ruchu proto podle něj například podporuje akci s názvem Jedu vodu. Jejím symbolem jsou podle Poláška vratné kelímky na nápoje. Další součástí se stává sběr odpadu po celou sezonu. Podle autorů projektu tato akce turisty oslovila.

„Odpadky sbírají děti, dospělí, celé rodiny. A že to není jen čerstvý odpad, je vidět na první pohled. Evidentně jde mimo jiné o starý odpad z koryta řeky a jejích břehů. Jsme rádi, že akce má viditelné výsledky,“ řekl jeden z autorů projektu Jedu Vodu Martin Pavljuk.

Napsal(a) ČTK

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

Reklama
 
 

Kam dál?

FlixBus vstupuje do české vnitrostátní autobusové sítě, z Budějc do Prahy pojede za 119 korun

pátek, 11. srpna 2017, 16:10

Německý dopravce FlixBus vstupuje na českou vnitrostátní autobusovou síť. Od 17. srpna propojí se svou zelenou...

Sanace železobetonové konstrukce omezí provoz pod pěší lávkou na Strakonické ulici

pátek, 11. srpna 2017, 14:41

Už v sobotu začne částečná oprava lávky pro pěší na Strakonické ulici přes silnici I/3 v blízkosti křižovatky...

Další náročný víkend pro cestování na jih. Komplikace zažije především Rakousko

čtvrtek, 10. srpna 2017, 11:01

Vyrazíte nadcházející víkend do Rakouska a dále směrem na jih? Je potřeba se obrnit trpělivostí. Právě u jižních...