Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Železničáři uzavřeli přejezd v Kaplici. Rekonstrukce potrvá týden

 
pondělí, 24. dubna 2017, 12:16

Plánovaná rekonstrukce zcela uzavřela železniční přejezd v Kaplici Nádraží. Motoristé pak jeho vylepšení určitě ocení, ale teď jim uzavírka cestování hodně komplikuje. Obrnit trpělivostí se musí i místní a také ti, kteří míří do centra Kaplice. Tamní náměstí včetně přilehlých ulic se totiž kompletně opravuje, a i tam je proto nutné počítat s uzavírkami a dopravními omezeními.

Nejsložitější byla situace v pondělí ráno, kdy uzavírka železničního přejezdu v Kaplici Nádraží začala. „Vůbec ničeho jsem si nevšiml, opravdu jsem žádné značení, že je přejezd uzavřený nepostřehl," rozčiloval se mladý řidič, který dojel až k samotného železničnímu přejezdu v Kaplici Nádraží. Tam se musel složitě otočit, protože mezitím už se u uzavřeného přejezdu nakupila další auta, a vyrazil hledat oblízdnou trasu, po které by se dostal do plánovaného cíle.

A naštvaný nebyl sám. Další přijíždějící motoristé rozčilení dávali hlasitě najevo, každý snad troubil na každého. Všem pak nezbývalo nic jiného, než svá auta otočit, vrátit se zpátky na Český Krumlov a vyhledat objízdnou trasu, po které by se dostali do plánovaného cíle. 

Oprava a úplná uzavírka železničního přejezdu v Kaplici Nádraží potrvá do 30. dubna.

Objízdné trasy

Objížďka pro auta nad 12 tun: Řidiči jedoucí po silnici I/39 ve směru od Českých Budějovic pojedou přes Přísečnou a Český Krumlov do Černé v Pošumaví, dále pak přes Frymburk, Lipno nad Vltavou, Vyšší Brod a Loučovice do Rybníka, kde se napojí na původní trasu.

Objížďka pro auta do 12 tun: Vozidla jedoucí od Českých Budějovic ve Strážkovicích zamíří do Trhových Svinů a Kaplice Nádraží, kde se napojí na E 55.

Objížďka pro auta do 3,5 tuny po silnici II/157: Motoristé jedoucí ve směru od Českého Krumlova pojedou přes Přídolí až do Omleničky, kde se napojí na E 55.

Objížďka pro auta do 12 tun po silnici II/157: Řidiči pojedou do Českého Krumlova, odkud se vydají do Větřní, dále do Rožmberka nad Vltavou a tam se napojí na objízdnou trasu pro vozidla do 12 tun. Tudíž dál budou pokračovat směr Rybník k E 55.

 


 

Kam dál?

Hokejové hry přivedou do Budějc tisíce fanoušků a uzavřou ulice u...

neděle, 23. dubna 2017, 16:03

Po čtyřech letech se do České republiky vrací nejprestižnější z turnajů evropské hokejové tour. Poslední prověrka evropských top...

Policejní Speed marathon odhalil na jihu Čech celkem 237 dopravních...

neděle, 23. dubna 2017, 11:50

Policisté v rámci premiérové preventivní akce Speed marathon vybrali po celé České republice celkem více než tisícovku rizikových...

Na jihočeských silnicích se dnes staly dvě vážné dopravní nehody....

sobota, 22. dubna 2017, 19:33

Dvě vážné nehody se dnes staly na jihočeských silnicích. Hned ráno zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému u...

Údržba tratě uzavře na dva dny železniční přejezd v Hrdějovicích

sobota, 22. dubna 2017, 15:15

Téměř dvoudenní komplikace čeká řidiče v Hrdějovicích, kde bude kvůli údržbě tratě uzavřen železniční přejezd. Uzavírka je...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Piety za Gotta sledovaly miliony lidí, zvýšily zájem na internetu

Pietní akce k uctění památky zesnulého zpěváka Karla Gotta sledovaly v televizních přenosech miliony diváků. Smuteční rozloučení rovněž výrazně zvýšilo návštěvnost na internetu a internetového zpravodajství, a to až o čtvrtinu. Vyplývá to z informací televizních a internetových společností. Gott zemřel po těžké nemoci 1. října. Dnes se ve svatovítské katedrále konala zádušní mše, v pátek na pražském Žofíně smuteční rozloučení pro veřejnost.

Požárů následkem nevyčištěných komínů v ČR přibývá

Požárů následkem nevyčištěných komínů v Česku přibývá. Během poslední topné sezóny, tedy od října 2018 do konce března 2019, vyjížděli hasiči k více než tisícovce požárů komínů. Přes opakované varování ze strany kominíků i hasičů toto číslo dlouhodobě neklesá, naopak meziročně mírně roste. Vyplývá to ze statistik hasičů a pojišťoven.

Končící šéf TOP 09 Pospíšil se stal předsedou pražské organizace

Poslanec Evropského parlamentu a dosavadní předseda TOP 09 Jiří Pospíšil se stal šéfem pražské organizace strany. Rozhodl o tom dnešní sněm organizace v hlavním městě. Pro jeho zvolení hlasovalo 73 z 99 delegátů, sdělila mluvčí TOP 09 Lenka Brandtová. Pospíšil už nebude na listopadovém volebním sněmu TOP 09 obhajovat post předsedy. Jako šéf pražské TOP 09 chce lépe koordinovat práci na magistrátu s aktivitami městských částí, kde má strana silné zastoupení, aby se straně víc dařilo prosazovat programové priority.