Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Policisté dnes měří rychlost na více než tisícovce míst. Sundat nohu z plynu se vyplatí i na jihočeských silnicích

 
středa, 19. dubna 2017, 04:50

Policisté v rámci premiérové preventivní akce Speed marathon vybrali po celé České republice celkem více než tisícovku rizikových a problematických míst, kde budou ve středu měřit rychlost. Tyto nebezpečné lokality volili také na základě hlasování veřejnosti. A na takových úsecích silnic a ulic na různých místech republiky se dnes rozhodně vyplatí sundat nohu z plynu.

Česká dopravní policie se ve středu 19. dubna zapojí do mezinárodního projektu Speed marathon, který se zaměřuje na měření rychlosti, poprvé. Na celkem 1047 místech ve všech koutech České republiky tak na řidiče už od časných ranních hodin čeká kontrola dodržování povolené rychlosti. Rychlost budou měřit stovky policistů ve všech krajích po celé České republice. Místa, kde se v rámci akce Speed marathon měří, mohla veřejnost policii navrhovat do konce února.

„Na základě naší výzvy lidé od 1. do 28. února na mapě Speed marathonu označili více než 77 tisíci hlasy celkem 10 796 míst nacházejících se po celé České republice, která považují za riziková a problematická. Policisté označená místa a lokality vyhodnotili a na základě předem určených kritérií, například četnosti hlasů, konkrétní dopravně bezpečnostní situaci v dané lokalitě, množství dopravních nehod, frekvenci provozu a dalších, vybrali 1047 míst, kde bude ve středu 19. dubna měření rychlosti probíhat," uvedla policejní mluvčí Eva Kropáčková.

„Velmi děkujeme všem lidem, kteří se do hlasování zapojili. Cílem této preventivní akce je především přimět účastníky silničního provozu dodržovat stanovené rychlostní limity a tím snížit rizikové situace, které mohou zapříčinit různé kolize, a to i tragické dopravní nehody," dodala mluvčí.

Policisté ve středu měří rychlost také na vybraných úsecích jihočeských silnic, a těch jsou více než tři desítky. Seznam všech míst, na kterých můžete ve středu potkat kontrolu, je k dispozici na webu Policie České republiky.

Napsal Yvetta Chmelová | Foto Policie ČR

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Dopravní nehoda u Vodňan, kde se osobní auto...

  • U Vodňan se čelně srazilo osobní auto s...

  • VIDEO: Po nárazu do stromu zemřel u Milevska...

  • Mladíci si v noci na českobudějovickém...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Glosa: Dočkáme se plateb kartou u dopravců přepravujících...

Lidé stále více oblibují nákupy přes internet. Internetové obchody nemusí řešit vysoké fixní...

Drbna

Na poslance za SPD měl v Praze vystartovat protestující....

Liberecký poslanec za SPD Radovan Vích se na včerejším sněmu evropských nacionalistických a...

Drbna

DRBÁRNA: Extrovert na jevišti, doma kliďas. Frontman kapely...

Pohodlně se usaďte, připravte si popcorn a něco dobrého k pití. Jdeme na to! Na dnešní večer jsem...

Drbna
 

Kam dál?

Martin Bláha nabídl svou rezignaci na pozici předsedy představenstva holdingu Jihočeské nemocnice

úterý, 18. dubna 2017, 14:50

Předseda představenstva společnosti Jihočeské nemocnice Martin Bláha nabídl rezignaci na svou pozici. Potvrdila se tak...

Nová krajská koalice na obzoru. ČSSD, Jihočeši 2012, KDU-ČSL a Pro Jižní Čechy podepsaly memorandum

úterý, 18. dubna 2017, 14:14

Stabilita je více než krátkodobý zisk. Tato a další podobná slova zazněla na úterním podpisu memoranda, které zavazuje...

POČASÍ S ALEŠEM: Úterý bude na jihu Čech chladné a s deštěm. Ráno a večer bude sněžit

úterý, 18. dubna 2017, 06:19

Také v jižních Čechách dnes počasí ovlivní studený a vlhký vzduch, který k nám kolem tlakové níže nad jihovýchodní...