Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Zelená barva může osladit život

 
středa, 12. dubna 2017, 13:01

Ve čtvrtek 13. dubna, tedy na Zelený čtvrtek, budou od 14:00 do 17:00 hodin ve vybraných autobusech a trolejbusech dvojčlenné hlídky, které cestující a některou z částí oděvu v zelené barvě, odmění čokoládovým vajíčkem. Hlídky se budou skládat z dobrovolníků Salesiánského střediska mládeže a také fotbalistů A-týmu SK Dynamo České Budějovice. Poznáte je jednoduše, kdy jeden z hlídky bude mít na sobě zelené tričko s nápisem „Zelená nás baví“ a v ruce košík s vajíčky.

Tímto českobudějovický dopravní podnik od letošního roku zařadil mezi své marketingové aktivity také připomínku Velikonoc, které jsou nejvýznamnějšími křesťanskými svátky a také tradiční oslavou jara.

„Pořádání těchto akcí má za cíl nejen zpříjemnit cestujícím jízdu v MHD, ale také edukativní podtext, kdy připomínáme dny či svátky, které mají u nás výraznou tradici,“ řekl ředitel Dopravního podniku města České Budějovice Slavoj Dolejš.   

Dopravní podnik ke spolupráci na této akci záměrně přizval českobudějovické Salesiánské středisko mládeže a také SK Dynamo České Budějovice. Symbolika spojení se Zeleným čtvrtkem a Velikonocemi je u všech tří naprosto odlišných subjektů ve výsledku jednoduchá. Dopravní podnik zajišťuje spojení a čas Velikonoc je časem setkávání, Salesiáni zajišťují volnočasové aktivity pro děti a mládež v duchu křesťanských hodnot a fotbalisté hrají na zelených hřištích.

Zelený čtvrtek je podle křesťanské tradice pátý den Svatého týdne a předvečer velikonočního tridua. Český přívlastek zelený vznikl zkomolením původního německého názvu Greindonnerstag (lkavý čtvrtek) na Gründonnerstag (zelený čtvrtek). Na Zelený čtvrtek lidé v minulosti jedli zelené pokrmy jako hrách nebo zelí, zvláštní význam měly zelené první jarní byliny, z nichž se vařily polévky.  V moderní době na talířích obvykle vítězí špenát. A „zelené“ tradice využívají i některé pivovary, které každoročně připravují zelené pivo.

 


 

Kam dál?

Stavba propojení Máje a Vltavy začala

úterý, 11. dubna 2017, 08:41

Stavba propojení dvou největších sídlišť v Českých Budějovicích, Máje a Vltavy, začala. Práce na vybudování spojnice mezi ulicemi...

Nejvíce registračních značek na přání má Praha, nejméně kraj...

pondělí, 10. dubna 2017, 06:52

Od 1. ledna 2016 není žádný problém mít na autě nebo motorce registrační značku se jménem nebo přezdívkou. Od začátku loňského...

Zítra se předá staveniště pro spojku sídlišť Máj a Vltava

neděle, 9. dubna 2017, 18:09

Jihočeský kraj a město České Budějovice má kompletní potřebné dokumenty, aby mohlo dojít k předání staveniště pro stavbu přeložky...

Budějce inovují LED osvětlení. Obměna je hotová na Rudolfovské třídě

neděle, 9. dubna 2017, 16:49

Hlavní úsek Rudolfovské třídy v Českých Budějovicích má nové osvětlení. Další úseky se chystají a probíhá i test tří druhů LED...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.