Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Růžová kola se vrací do budějckých ulic

 
pondělí, 3. dubna 2017, 15:10

Rekola jsou zpátky. Růžová recyklovaná kola, která jsou už pro řadu obyvatel nedílnou součástí každodenní dopravy po městě, podobně jako městská hromadná doprava, se zase vrátila do ulic Českých Budějovic. Už na třetí sezonu. Necelých sedmnáct tisíc loňských výpůjček potvrzuje, že růžová kola přestávají být projektem pro úzkou skupinu nadšenců. I českobudějovičtí radní na svém zasedání vyjádřili podporu vizi komunitního sdílení kol.

Půjčte si růžové kolo kdykoli se vám zachce. Jezděte tak dlouho, jak budete potřebovat, a nakonec kolo kdekoli v zóně zamkněte pro dalšího jezdce. Prostě bikesharing jak má být. Rekola jsou systém sdílených kol, díky kterému si člověk může užívat dopravu po městě s úsměvem a bez starostí. K cestování potřebuje jen mobilní telefon a vlastní nohy jako pohon. Služba funguje přes aplikaci mobilní, webovou nebo za pomoci sms. Ten, kdo si chce kolo půjčit, si vyhledá nejbližší rekolo, kódem odemkne zámek a může se vydat na cestu. V cíli stačí kolo bezpečně zamknout a označit v aplikaci jako vrácené. 

Služba funguje v Praze, Brně, Olomouci, Teplicích a v Českých Budějovicích. A na jihu Čech už třetím rokem. A desítky kol jsou od prvního jarního dne nachystány v ulicích jihočeské krajské metropole a další budou brzy přibývat. Ve vrcholu sezony bude ve městě v provozu kolem osmdesáti rekol.

Rekola letos konečně přichází s novinkou, po které lidé už dlouho volali. „Nově budou k dispozici také jednorázové výpůjčky. Ty by měly přinést vyšší dostupnost služby pro všechny, turisty i obyvatele, kterým se hodí sdílený bicykl využívat jen příležitostně. Kolo je v centru města zejména v dopravní špičce rychlejší než auto," uvedla Anna Šlechtová z projektu www.rekola.cz.

Podle Anny Šlechotvé v rámci ročního členství si lze kola nadále půjčovat a vracet do vytyčené zóny, ale jednorázová výpůjčka musí vždy končit u jednoho z vybraných stojanů.

Napsal(a) Yvetta Chmelová s využitím TZ | Foto rekola.cz
 


 

Kam dál?

NovinKIA u Auto Future. Nové modely, nové ceny, nové možnosti

pondělí, 3. dubna 2017, 07:59

Společnost Auto Future se zabývá prodejem a servisem vozů již od roku 1997, ale až v roce 2013 připojila ke svému týmu značku...

Z malého sportovního letadla zříceného na Prachaticku odpadlo za letu...

pondělí, 3. dubna 2017, 06:31

Z malého sportovního letadla, které se 1. dubna zřítilo u Dubu na Prachaticku a jehož pilot zahynul, odpadlo během letu několik...

Cyklostezka na Jiráskově nábřeží dostane nové zábradlí

neděle, 2. dubna 2017, 13:09

Na první pohled vše vypadá v pořádku, ale zábradlí, které je podél cyklostezky na Jiráskově nábřeží, už není v nejlepší kondici,...

Na Prachaticku se zřítilo malé letadlo, pilot nepřežil

sobota, 1. dubna 2017, 15:56

Na Prachaticku poblíž obce Dub se zřítilo letadlo. Podrobnosti zatím nejsou známy. Na místě jsou všechny záchranné složky.

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.