Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

V dubnu se začne stavět silnice, která propojí budějcká sídliště Máj a Vltava

 
čtvrtek, 16. března 2017, 11:50

Práce na propojení českobudějovických ulic Milady Horákové a Strakonické začnou v dubnu. Hotovo by mělo být na jaře příštího roku a akce bude stát 68 milionů korun bez daně. Stavbu, která zjednoduší dopravu mezi sídlišti Máj a Vltava, zajistí společnost Metrostav. Na základě výběrového řízení o tom rozhodl Jihočeský kraj ve spolupráci s městem České Budějovice.

Spojka českobudějovických ulic Milady Horákové a Strakonické bude dlouhá zhruba 700 metrů. 

„Kraj se bude podílet částkou zhruba 50 milionů korun a České Budějovice necelými 20 miliony korun," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola. Dodal, že práce na vybudování nové silnice by měly začít v dubnu a potrvají přibližně rok. „Na jaře příštího roku by měla být tato stavba hotova. Myslím si, že pro obyvatele Budějc je to velmi důležitá zpráva," dodal hejtman.

O potřebě této komunikace se ve městě mluví od 90. let 20. století. Máj a Vltava jsou největší sídliště v Českých Budějovicích. Přestože jejich krajní části od sebe leží vzdušnou čarou jen několik stovek metrů, neexistuje žádná přímá spojnice těchto sídlišť.

Napsal(a) ČTK | Foto Yvetta Chmelová
 


 

Kam dál?

FOTO: Začala se stavět nová část dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem

středa, 15. března 2017, 16:10

Nová část dálnice D3 mezi Ševětínem a Borkem na Českobudějovicku se začala ve středu stavět. Měří necelých jedenáct kilometrů a...

Hornoplánský převoz se v pátek vrátí na vodu

středa, 15. března 2017, 07:07

Důležitou dopravní spojku mezi Horní Planou a Bližší Lhotou, hornoplánský převoz, budou moci lidé opět využívat. A to už od pátku...

Výměna zábradlí na lávce v sídlišti Vltava zkomplikuje provoz na ní i...

úterý, 14. března 2017, 13:10

Výměna starého zábradlí za nové na lávce poblíž křižovatky Diamant v českobudějovickém sídlišti Vltava omezí tamní provoz. Oprava...

Kraj může dokončit modernizaci letiště. Slibuje si posílení...

úterý, 14. března 2017, 11:18

Ke konci minulého týdne se konečně povedlo schválit Radou Jihočeského kraje výsledky výběrového řízení na dokončení modernizace...

 

Komentáře

Miroslav Novotný

70mil... 700m.. 12měsíců.. to je dobrý výsměch.. :) to se asi nakrmilo spoustu kapes.. a ta délka práce je typická pro české stavební firmy.. první měsíc staví maringotky, druhý měsíc není počasí, třetí měsíc se tam ukazuje jeden makáč, čtvrtý jich tam je už pět, ale stále dělá jen jeden.. no a tak to jde.. až poslední měsíc máknou a je to.. :) jen škoda, že firma si nechá platit jako kdyby tam bylo deset lidí na třech směnách celou dobu stavby..

sobota, 18. března 2017, 20:44
 
 
 
 

O čem píše Drbna.cz

Ministerstvo jde na ruku uhelným elektrárnám. Chce jim povolit vypouštět do vzduchu skoro o polovinu více rtuti

Místo snahy o ochranu ovzduší, změna vyhlášky. Ministerstvo životního prostředí chce uhelným elektrárnám schválit 40% toleranci v měření toxické rtuti.

Pokřikování a zásah policie. V centru Prahy se sešli příznivci SPD i jejich odpůrci

Stovky lidí se odpoledne sešly na pražském Václavském náměstí kvůli demonstraci sněmovního hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) proti "diktátu Evropské unie". V dolní i horní části náměstí se shromáždili i jejich názoroví oponenti. Situaci kontrolovali podle zpravodajů desítky policistů včetně těžkooděnců a členů antikonfliktního týmu. Některým potyčkám se zabránit nepodařilo a policejní těžkooděnci později vytlačili odpůrce SPD z místa konání akce.

Rychlé železniční spojení Liberce s Prahou podle studie není možné, kraj to ale odmítá

Není žádnou novinkou, že Liberecký kraj se snaží zlepšit železniční dopravu z Liberce do Prahy. Zatím se ale nepodařilo ideální řešení najít. Podle studií proveditelnosti totiž není možné utvořit takové napojení, jaké kraj požaduje.