Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Autobus s českými lyžaři narazil do stáda krav

neděle, 4. března 2012, 13:21Doprava
 

V sobotu večer krátce po 21. hodině došlo na mezinárodní silnici E55 před osadou Krasejovka k dopravní nehodě autobusu, který se střetl se stádem krav. Vinou střetu se zranili čtyři cestující, devět krav uhynulo.

 

Po Modrém mostě se bude jezdit nejdřív v červenci

pátek, 2. března 2012, 14:00Doprava
 

Řízení o dodatečném povolení stavby, které by umožnilo znovuotevření Modrého mostu do zkušebního provozu, se opět komplikuje.

 

Řidič autobusu je po nehodě stále v kritickém stavu

pátek, 2. března 2012, 12:48Doprava
 

Jak vás Budějcká Drbna již informovala, ve čtvrtek kolem půl páté odpoledne došlo v Průmyslové ulici ke střetu autobusu, jedoucího z Českých Budějovic do Vodňan, s trolejbusem městské hromadné dopravy. Při nehodě utrpělo šest osob zranění,...

 

Výsledkem srážky autobusu s trolejbusem je šest zraněných

čtvrtek, 1. března 2012, 17:39Doprava
 

Na českobudějovické Průmyslové ulici se dnes kolem půl páté odpoledne střetl linkový autobus s trolejbusem MHD. Při kolizi utrpěl vážná zranění řidič autobusu, podle prvotních informací je zraněno ještě dalších pět osob. Ulice je v místě havárie...

 

Máme v Budějcích informační či dezinformační panely?

středa, 29. února 2012, 13:30Doprava
 

Zastávkové informační panely fungují v Budějcích už nějaký ten pátek. Místní už se s tímto systémem jakž takž sžili. Názory na přesnost zobrazovaných časů se však liší.

 

V hořící dodávce zemřel po střetu s vlakem její řidič

pondělí, 27. února 2012, 10:44Doprava
 

K tragické kolizi osobního vlaku s Fordem Transit došlo dnes v osm hodin ráno v Protivíně. Jihočeští záchranáři, kteří k nehodě dorazili, bohužel řidiči nemohli pomoci. Zemřel v hořícím autě.

 

Obrňte se trpělivostí, o víkendu přibude další omezení

čtvrtek, 23. února 2012, 13:58Doprava
 

Zúžení vozovky si o nadcházejícím víkendu vyžádají první přípravné práce před zahájením opravy železničního mostu u Budvaru na Pražské třídě. Budějckou Drbnu o tom informovala mluvčí magistrátu Jitka Welzlová.

 

Na velké křižovatce se zítra bude jezdit bez semaforů

úterý, 21. února 2012, 13:31Doprava
 

Od středeční osmé hodiny ranní budou na křižovatce budějckých ulic Pražská a Strakonická dočasně vypnuty semafory.

 

Řídit v alkoholovém opojení se mu nevyplatilo

úterý, 21. února 2012, 08:28Doprava
 

Opilého řidiče v neděli kolem třetí hodiny ranní zastavili hlídkující českobudějovičtí policisté. Jízdu hříšníka ukončili na území krajského města v ulici Oskara Nedbala.

 

Definitivně potvrzeno: Jižní spojka nebude!

čtvrtek, 16. února 2012, 17:04Doprava
 

Jižní spojka se opět objevila na programu dnešního jednání budějckého zastupitelstva. V rámci projednávání návrhu změn územního plánu města se k Jižní spojce opět vyjádřili jak zastupitelé, tak i veřejnost.

 
Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Hradecký kraj se kromě BusLine dohodl se všemi dopravci

Královéhradecký kraj se dohodl se sedmi z osmi autobusových dopravců na podmínkách nových smluv, podle kterých budou dopravci jezdit od 1. dubna. Shodu kraj zatím nenalezl se semilskou společností BusLine. Osm z jedenácti autobusových dopravců kraji vypovědělo k 31. březnu smlouvy na zajištění dotované linkové autobusové dopravy. Představuje to 97 procent dopravy v kraji. Dopravci chtějí od kraje více peněz, a to především na mzdy řidičů.

Jelen Standa se loni podruhé narodil. V Lánské oboře se má čile k světu

Kauzu jelena Standy, který v únoru loňského roku napadl jednoho z návštěvníků sledovala celá republika. Standa měl být za napadení utracen, díky petici se ale přestěhoval do Lánské obory, kde se mu podle slov ředitele daří velmi dobře a možná ho v příštím roce bude čekat i seznámení s jeho nastávající.

Ode dneška musí projít hovězí z Polska kontrolou

Dovozci musí od dnešního dne veškeré hovězí maso z Polska zkontrolovat v certifikované laboratoři. Dokud nebudou hotovy výsledky testů, maso nebude smět na trh. Ve středu to ohlásil ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD). Reagoval tak na nález 700 kilogramů polského hovězího nakaženého salmonelou, které bylo ve skladu ve středních Čechách. Veterináři by dnes měli zveřejnit mimořádná opatření, kterými se povinnost stane platnou. Policie se již od středy zaměřila na kontrolu nákladních vozidel, pokud budou mít podezření na problematické zboží, vyrozumí krajské veterináře.