Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.

Souhlasím
 

Doprava

Když se jihočeská silnice stane závodní dráhou...

úterý, 7. února 2012, 09:15Doprava
 

Přestože na území Jihočeského kraje je pouze několik málo kilometrů dálnice, můžeme i tady potkat piráty silnic. Dva řidiče, kteří překročili rychlost 200 kilometrů za hodinu, se podařilo minulý týden dopadnout policistům z oddělení silničního...

 

Tunel z Dobrovodské na Průmyslovou? Možnost je reálná

pondělí, 30. ledna 2012, 21:30Doprava
 

Na veřejné projednávání změny územního plánu pozvalo vedení města Českých Budějovic své občany v pondělí na šestnáctou hodinu. Jednalo se o změnu v napojení zanádražní komunikace, tedy Dobrovodské ulice na Mánesovu ulici.

 

Nehoda na Husově třídě zablokovala dopravu

pondělí, 30. ledna 2012, 18:08Doprava
 

Provoz v budějckých ulicích během pondělního podvečera značně zhoustl. Těsně před půl šestou se na Husově třídě vedle restaurace U Zelené ratolesti totiž srazilo osobní auto s trolejbusem.

 

Vlak narazil do osobního auta, signalizace prý fungovala

neděle, 29. ledna 2012, 10:30Doprava
 

Tři zranění si vyžádala v noci na sobotu srážka nákladního vlaku s osobním vozidlem na Včelné. Nehoda na sedm hodin zablokovala provoz na trati.

 

Změny nutné pro výstavbu Jižní spojky byly odloženy

čtvrtek, 26. ledna 2012, 14:08Doprava
 

Rada města České Budějovice odložila provedení změn územního plánu nutných pro výstavbu Jižní spojky. Ta měla vést klidovou zónou mezi Malým a Velkým jezem na řece Malši. Petici proti tomuto řešení podepsaly tisíce lidí.

 

Pachové ohradníky zvyšují bezpečnost řidičů

čtvrtek, 26. ledna 2012, 11:54Doprava
 

Pachové ohradníky zvýšily bezpečnost na 292 kilometrech jihočeských silnic. Projekt má snížit počet střetů aut se zvěří, zraněných motoristů, škod na autech a uhynulých zvířat, uvedl ve čtvrtek jihočeský krajský radní pro oblast životního...

 

Přecházení frekventované silnice se ženě nevyplatilo

úterý, 24. ledna 2012, 13:28Doprava
 

Dnes dvacet minut po poledni došlo na Lidické třídě v Českých Budějovicích ke střetu chodce s osobním automobilem. Třiačtyřicetiletá žena utrpěla zatím blíže nespecifikované zranění, se kterým byla převezena do místní nemocnice. Silnice už je v...

 

Řidič, který havaroval, nadýchal přes tři promile

čtvrtek, 19. ledna 2012, 16:55Doprava
 

Smutnou skutečnost, že alkohol za volantem může být velice nebezpečnou zbraní, zjišťují budějčtí dopravní policisté nejen při pravidelných silničních kontrolách, ale bohužel i během dopravních nehod.

 

Nová křižovatka na Dlouhé louce dozná na jaře změny

čtvrtek, 19. ledna 2012, 16:31Doprava
 

Hodně diskutovaným tématem je v posledních dnech spuštění nové světelné křižovatky na Dlouhé louce, která podle mnohých opět zpomalila provoz na jedné z hlavních dopravních tepen Budějc. Přestože se tím konečně vyřešilo odbočení od sportovní haly...

 

Jihočeští policisté řeší od čtvrtečního rána 16 nehod

čtvrtek, 19. ledna 2012, 15:39Doprava
 

Celkem 16 dopravních nehod registrují od čtvrteční páté hodiny ranní policisté na jihočeských silnicích. Čtyři lidé se lehce zranili, jeden zraněný chodec od nehody utekl, řekl policejní mluvčí Jiří Matzner.

 
 

Napište nám

Nejčtenější

  • Nejmladší Babišův ministr je z Budějc a bude...

  • Nad Českem proletěl bolid. Dva největší kusy...

  • Pojišťovna odmítla mladému tatínkovi...

  • Posledních pár hodin si můžete v Budějcích...

Reklama