Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Doprava

Ve Čtyřech Dvorech přibyla nová parkovací místa

pátek, 11. července 2014, 18:49Doprava
 

Ulice Václava Talicha na českobudějovickém sídlišti Šumava dostala osmnáct nových parkovacích míst k podélnému stání, z toho dvě jsou určena pro osoby ZTP. V současné době dochází k převzetí dokončené stavby. Budějckou Drbnu o tom informovala...

 

Sedmikilometrový úsek dálnice D3 bude tři noci uzavřený

čtvrtek, 10. července 2014, 13:41Doprava
 

Dálnice D3 bude u Tábora od 14. do 17. července v noci uzavřena kvůli instalaci železničního mostu. Uzavírka se bude týkat v obou směrech úseku od 63. do 70. kilometru. Doprava bude svedena na vedlejší komunikace v blízkosti dálnice.

 

Smrtelná nehoda na Prachaticku! Zemřel cyklista

sobota, 5. července 2014, 14:49Doprava
 

Ke smrtelné nehodě došlo dnes krátce po poledni u obce Žernovice v prachatickém regionu. Na silnici třetí třídy (číslo 14128) se střetl osobní automobil značky Fiat s cyklistou. Ten bohužel zemřel.

 

Dopravní podnik zvažuje možnost platby jízdného bankovní kartou

čtvrtek, 3. července 2014, 19:07Doprava
 

Budějcký Dopravní podnik reaguje na nejnovější technické novinky, a proto usilovně zvažuje placení jízdného v autobusech a trolejbusech bezkontaktními bankovními kartami. Touto možností se nyní zabývá více městských dopravců v České republice.

 

Rok po zprovoznění úseku D3 se nikde jinde na dálnici nepracuje

středa, 2. července 2014, 18:50Doprava
 

Rok po zprovoznění úseku dálnice D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí zatím řidiči marně čekají na další kilometry slibované komunikace. Momentálně se nestaví žádný z plánovaných úseků dálnice, která má v budoucnosti spojovat Prahu s rakouskými...

 

Komunikace na Suché Vrbné bude přes léto průjezdná

pondělí, 30. června 2014, 13:38Doprava
 

Dobrá zpráva pro řidiče v Českých Budějovicích! Úplná uzavírka ulice Jana Masaryka v úseku mezi hřbitovem a ulicí Do Mladého bude minulostí. Alespoň tedy přes letní prázdniny.

 

Povinný nástup předními dveřmi do nočních linek MHD končí

středa, 25. června 2014, 16:21Doprava
 

Od 1. července bude do MHD možný nástup všemi dveřmi. Dopravce tak chce cestujícím usnadnit a urychlit jejich odbavení. Změna vychází z nových Smluvních přepravních podmínek na linkách městské hromadné dopravy provozovaných Dopravním podnikem...

 

Uzavírka Plavské ulice potrvá až do prosince

pondělí, 23. června 2014, 18:51Doprava
 

S úplnou uzavírkou Plavské ulice od začátku Nového Roudného ve směru z Budějc až po ulici Na Děkanských polích musí ode dneška až do prosince letošního roku počítat všichni řidiči mířící na jih od jihočeské metropole.

 

Díky nové fázi semaforů je výjezd z centra rychlejší

pátek, 20. června 2014, 14:30Doprava
 

V těchto dnech bylo upraveno řízení světelné křižovatky na Senovážném náměstí. Došlo k tomu v rámci změn, při nichž je na vybrané českobudějovické křižovatky v centru města instalována jednotka preference vozidel MHD.

 

Chodci, nejzranitelnější účastníci silničního provozu

neděle, 15. června 2014, 10:01Doprava
 

Chodci patří mezi nejohroženější účastníky silničního provozu. V rámci bezpečností kampaně Zastav jízdu smrti policisté připomínají právě chodcům, že jejich vlastní bezpečnost je tím nejdůležitějším, na co musí myslet a podle toho se v provozu...

 
Reklama
 

Napište nám

Nejčtenější

  • VIDEO: V hlavní roli budějcké náměstí....

  • Inspektoři zadrželi kamion s kebabem....

  • Jihočeská univerzita má nedostatek studentů...

  • Na náměstí Ochutnáme kouzlo Vánoc....

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Listopad 89 v Praze pohledem přesvědčeného komunisty: „Černé pivo teklo, život šel dál.“

„Kdyby to vydrželo ještě dva tři roky, kapitalismus na Západě by se zhroutil z nadvýroby,“ je přesvědčen dlouholetý člen ÚV KSČ, horník a otec komunistického poslance Zdeňka Ondráčka. Tedy muže, který v roce 1989 sloužil u pohotovostního pluku, a dnes se v KSČM profiluje jako bezpečnostní expert.

PRŮZKUM: Češi jsou tolerantní k sousedům jiného etnika, schvalují i registrovaná partnerství

Češi jsou v mnoha ohledech velice tolerantní. Nevadilo by jim mít za souseda Roma nebo Vietnamce, schvalují instituci registrovaného partnerství. Více jak polovina z nich ale někdy byla svědkem diskriminace. Pojem migrace je v české společnosti vnímán negativně, lidé se bojí teroristického útoku (48 % dotázaných) a nelegální migranty by odmítali i za případného použití násilí (72 % respondentů). Méně tolerantní jsou Češi na trhu práce, 56 % z nich zastává názor, že český občan by měl mít při žádosti o práci přednost před osobou jiného etnika. Vyplývá to z aktuálního průzkumu projektu Absolut Tolerance, který zpracovala agentura Rondo Data.

Babišovu kytici lidé vyhodili, na Národní je vyhrocená atmosféra

Vyhrocená atmosféra dnes provází už od rána pietní akty politiků u památníku 17. listopadu na Národní třídě v Praze. Premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes krátce po půlnoci přinesl kytici k pamětní desce, která připomíná brutální zásah policejních jednotek proti demonstrantům 17. listopadu 1989. Ráno byli novináři svědky toho, jak první účastníci ohlášených akcí na Národní třídě kytici vyhodili do odpadkového koše. Skončily tam i květiny, s nimiž nad ránem k památníku přišel místopředseda Poslanecké sněmovny a šéf SPD Tomio Okamura. Stejný osud potkal i kytici od prezidenta Miloše Zemana. Policie už oznámila, že událost prověřuje.