Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Českobudějovické krematorium uzavře na dva měsíce obřadní síň

 
pondělí, 28. března 2011, 14:27

Obřadní síň uzavře od 4. března krematorium v Českých Budějovicích. Agenturu o tom v pondělí informovala ředitelka Pohřebního ústavu města Kateřina Vrbová s tím, že obřady se budou dočasně konat v nedaleké kapli, v areálu hřbitova sv. Otýlie.

Veškeré církevní, ale i necírkevní pohřební obřady, se budou až do června konat výhradně v kapli na hřbitově. “Obřadní síň uzavíráme z důvodu rekonstrukce krematoria, především z důvodu zateplování síně. Budeme muset toto provizorium vyřešit i z praktických důvodů, protože do kaple se nevejde tolik lidí, jako do obřadní síně, a zároveň platí některá omezení,“ podotkla ředitelka Pohřebního ústavu a krematoria města České Budějovice Kateřina Vrbová.

"Obřadní síň uzavíráme kvůli rekonstrukci krematoria, především z důvodu zateplování síně," uvedla ředitelka Pohřebního ústavu a krematoria města České Budějovice Kateřina Vrbová
.
Protože kaple patří církvi, ta si určila například, že se v kapli ani při civilních obřadech nesmí hrát určitý druh hudby. "Nesmí tam zaznít například dechovka či písničky s takzvaně lechtivým textem, které občas i na pohřbech zaznívají. Prosíme ale všechny pozůstalé, aby měli pochopení kvůli tomuto částečnému omezení, které by se ale jinak průběhu obřadů nemělo nijak výrazněji dotknout,“ podotkla Vrbová.

Před časem získalo krematorium novou klimatizaci za pět milionů korun. Nyní prochází rozsáhlou rekonstrukcí za 20 milionů korun. Kromě síně se renovuje především technické zázemí, tedy kotelna a vznikne také nová spalovací pec. Původní bude zrenovována a bude sloužit jako záložní.

Ročně projde žehem v krematoriu 2,5 tisíce zemřelých. Kromě krematoria provozuje Pohřební služba města České Budějovice, která je příspěvkovou organizací, i samotný přilehlý hřbitov sv. Otýlie a hřbitov v Mladém.

René Kekely

 


 

Kam dál?

Kvůli výměně nepůjdou v Českých Budějovicích v úterý a ve středu...

pondělí, 28. března 2011, 14:13

Kvůli výměně a úpravě signálních programů nepůjdou v Českých Budějovicích v úterý a ve středu na řadě křižovatek semafory. Mluvčí...

Při srážce osobního a nákladního auta na Českobudějovicku se zranil...

pondělí, 28. března 2011, 08:54

Řidič osobního auta se v pondělí ráno zranil při srážce s nákladním autem u Ševětína na Českobudějovicku. Operační důstojník...

Českobudějovická veřejnost může podávat návrhy na udělení Ceny města...

pátek, 25. března 2011, 09:35

Již potřinácté mohou letos lidé podávat návrhy na udělení Ceny statutárního města České Budějovice. Ocenění za mimořádný čin nebo...

Hasiči likvidují požár lakovny truhlářského učiliště na...

čtvrtek, 24. března 2011, 14:59

Hasiči likvidují ve čtvrtek odpoledne požár lakovny truhlářského učiliště v Lišově na Českobudějovicku. Mluvčí hasičů Vendula...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Praha vypoví memorandum s provozovatelem elektrokoloběžek

Hlavní město vypoví memorandum z loňského září se společností Lime, která v metropoli provozuje službu sdílených elektrokoloběžek. Neznamená to zákaz služby ani její omezení, podle vedení magistrátu jde o signál směrem k firmě, že s jejím přístupem není město spokojeno. O vypovězení dnes rozhodli radní. Firma podle vedení magistrátu memorandum porušuje například tím, že není schopna zabránit tomu, aby zaparkovaná vozítka překážela chodcům. Uživatelé také podle zástupců města často jezdí po chodnících, což se nesmí, a koloběžky si půjčují pod vlivem alkoholu. Fungování služby kritizovaly i centrální městské části, které rozhodnutí rady vítají. Firma chce jednat o nové dohodě dokumentu.

ANKETA: Kde vám chybí platba kartou? Problém můžete mít v samoobsluze i u kurýra

Určitě to zná každý z vás. Chcete zaplatit za drobný nákup platební kartou a prodejce vám sdělí, že přijímá pouze hotovost. To není nic neobvyklého. Současný evropský průměr je 23 terminálů na tisíc obyvatel. V Čechách se nyní pohybujeme kolem 21 kusům na tisíc obyvatel. Přesto zaplatit kartou cigarety v trafice nebo potraviny ve vesnické Jednotě je mnohde stále ještě hudbou budoucnosti. A kde platba kartou chybí vám?

Stát zaplatil pokutu za pochybení Hradu, škodu nevymáhá

Ministerstvo financí zaplatilo víc než 70 tisíc korun jako pokutu za nezákonný postup prezidentské kanceláře, která řadu měsíců odmítala zlínskému aktivistovi Luďkovi Maděrovi sdělit informace o výši platů hradních úředníků. Napsaly to dnešní Hospodářské noviny (HN). I když ministerstvo mělo podle deníku vymáhat zaplacení částky po skutečném viníkovi, neučinilo tak.