Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Vědeckotechnický park podporuje podnikání v Jihočeském kraji

 
středa, 27. srpna 2014, 14:27

Není tomu dlouho, co jsme vás informovali o blížícím se termínu dokončení nové budovy Jihočeského vědeckotechnického parku. Nyní máme další novinku!

Letos v půlce září vyhlásí akciová společnost Jihočeský vědeckotechnický park ve spolupráci s Jihočeským krajem program s názvem Jihočeské podnikatelské vouchery. V rámci tohoto programu byly pro malé a střední podnikatele a fyzicky podnikající osoby vyčleněny dva miliony korun na nákup služeb od výzkumných institucí.

Záměrem uvedeného programu je podpora regionálních malých a středních podniků při vývoji nových produktů a jejich zavádění na trh. Vouchery, nebo hezky česky poukázky, na nákup služeb jsou jednoduchým dotačním nástrojem s nízkou administrativou a možností rychlé realizace projektů, proto by neměly výrazně zatěžovat ani malé podnikatele, kteří by o dotaci jinak ani nepřemýšleli.

Celá žádost se vyplňuje na webových stránkách www.inovoucher.cz a v souhrnu se vejde na tři strany A4. Podmínkou účasti je, aby se jednalo o podnik do 250 zaměstnanců nebo o OSVČ se sídlem či provozovnou na území Jihočeského kraje.

Za voucher lze pořídit například měření či analýzy při zavádění nových výrobků, vývoj software či hardware, modelování a simulace dějů nebo design nových výrobků. To vše za finanční spoluúčasti žadatele 25 %, přičemž každý žadatel může získat dotaci až 150 000 Kč.

{{banner322}}

A co je nutné udělat v případě, že máte o voucher zájem? Nejprve si vybrat vhodnou výzkumnou organizaci ke spolupráci a nechat si od ní zpracovat konkrétní nabídku. Poté vyplit on-line žádost a naskenovanou nabídku k ní přiložit. Po vyplnění vám bude žádost zaslána spolu s dvěma čestnými prohlášeními do vaší emailové schránky. Vytištěné a podepsané materiály stačí odeslat buď poštou v obálce označené „Žádost JPV“, nebo osobně předat v podatelně Jihočeského kraje.

Majitelé datových schránek mohou naskenované a podepsané dokumenty odeslat také do datové schránky administrátora, tedy Jihočeský vědeckotechnický park. Nebo se zájemci mohou účastnit semináře, který se bude konat ve čtvrtek 11. září od 10 hodin v sále Zastupitelstva Krajského úřadu Jihočeského kraje, kde jim budou podnikatelské vouchery podrobně představeny. Na seminář se lze přihlásit na stránkách www.jvtp.cz nebo www.inovoucher.cz.

Podnikatelské vouchery jsou další ze služeb pro rozvoj podnikání v Jihočeském kraji, které chce kraj přes svoji akciovou společnost Jihočeský vědeckotechnický park realizovat. „Při přípravě parametrů programu jsme čerpali ze zkušeností nejen Plzeňského a Jihomoravského kraje, ale také Dolního Rakouska, kde se tento nástroj velmi osvědčil,“ říká Jan Jareš, manažer projektu RECOMMEND, z jehož realizace vzešel prvotní koncept programu.

Kromě podnikatelských voucherů JVTP, a. s. v součinnosti s Jihočeským krajem připravil pro podnikatelské subjekty nové, moderní prostředí, ve kterém mají vhodní žadatelé možnost pronájmu vybavených kanceláří, laboratoří a technologických hal za zvýhodněné ceny. Více informací lze získat na stránkách www.jvtp.cz.

ČTĚTE TAKÉ: Nová budova vědeckotechnického parku je před dokončením

PR text

 


 

Kam dál?

Pozůstatky těžby uranu v Mydlovarech zmizí do deseti let

pátek, 22. srpna 2014, 13:27

Laguny s radioaktivními odpady, které u Mydlovar na Budějcku zbyly po zpracování uranové rudy, zmizí do deseti let. Původně se...

Americký dieselgenerátor v Temelíně uspěl

čtvrtek, 21. srpna 2014, 08:07

Nový dieselgenerátor pro první blok je plně provozuschopný a v případě potřeby je schopen dlouhodobě zásobovat elektřinou...

Jaký dopad budou mít ruské sankce na jihočeské podniky?

středa, 20. srpna 2014, 13:51

Ruské NE dovozu potravin ze zemí Evropské unie se nejvíce dotklo akciové společnosti Madeta. Měly by případné další sankce ze...

Díky dotaci bude možné upravovat i méně kvalitní vodu

středa, 20. srpna 2014, 08:18

Přes 196 milionů korun z veřejných dotací získal Jihočeský vodárenský svaz na rozšíření Úpravny vody Plav o III. stupeň čistění....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.