Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Valná hromada teplárny nepřijala žádné usnesení

 
pátek, 7. listopadu 2014, 10:13

Bez přijetí jakéhokoliv usnesení skončila pondělní valná hromada akciové společnosti Teplárna České Budějovice, svolaná na návrh minoritního akcionáře Forum Energy, s.r.o.

Ten usiloval o změny ve stanovách, složení představenstva a dozorčí rady, ve veřejném návrhu na odkoupení akcií a o schválení mezitímní účetní závěrky k 31. srpnu.

Všechny body byly podle schváleného programu projednány a hlavní akcionář, jímž je s 80 procenty akcií město České Budějovice, je při hlasování zamítl.

Forum Energy, vlastnící zhruba 15 procent akcií teplárny, například chtělo do stanov prosadit, aby se usnášeníschopnost valné hromady snížila ze současných 50 na pouhých pět procent podílu akcionářů na základním kapitálu. A také, aby se kvórum pro přijetí jakéhokoliv usnesení valné hromady zvýšilo z nadpoloviční většiny na 90 procent.

Podle představenstva teplárny šlo o účelové a jednostranné návrhy, zvýhodňující určitou skupinu minoritních akcionářů, které by rovněž ohrozily schopnost valné hromady efektivně přijímat rozhodnutí.

Podobný názor mělo i město České Budějovice a návrh tak nezískal dvoutřetinovou většinu potřebnou pro změnu stanov. Stejně jako návrh na odstranění takzvaného německého modelu řízení a snížení kompetence dozorčí rady na úkor valné hromady.

„Právě tyto změny, zavedené majoritním akcionářem v roce 2011 a spojené s rozdělením kompetencí orgánů společnosti, výrazně pomohly zvýšit efektivnost teplárny a jejího podnikání,“ uvedl její předseda představenstva Miroslav Houfek.

Forum Energy rovněž navrhlo, aby se dodatečně změnila cena akcií teplárny v souvislosti s již ukončeným veřejným odkupem akcií a snížením základního kapitálu. Ten schválila valná hromada teplárny 30. června za cenu 2873 Kč za akcii. Minoritní akcionář nyní požadoval její zvýšení na nejméně 3215 Kč. Ani tento návrh nezískal většinovou podporu a nebyl přijat.

Valná hromada tak po hodině jednání skončila, aniž by přijala nějaké usnesení.

Napsal Zdeněk Zuntych

 


 

Kam dál?

Nové centrum pomůže spojit síly podnikatelů a vědců

středa, 5. listopadu 2014, 00:28

Podnikáte, máte sídlo na jihu Čech a chystáte se vyvíjet a zavádět na trh nové produkty nebo technologie? Pokud ano, zbystřete!...

Porovnejte vaši spotřebu energie a vyhrajte auto

pondělí, 3. listopadu 2014, 10:00

Spotřebujete doma více energií než jiné české domácnosti podobné té vaší? Vyzkoušejte novou aplikaci Energometr a vyhrajte auto!

Dance bar Paradox obhájil stříbro mezi českými kluby

neděle, 2. listopadu 2014, 10:06

Středa, pátek, sobota. Jedna akce střídá druhou. To je Dance bar Paradox, vyhlášený budějcký klub, kde se jako hosté již celkem...

Domácnosti obchází podvodníci. Nabízí kontrolu kvality vody

úterý, 28. října 2014, 06:50

Budějčáci můžou v těchto dnech potkat další vypočítavé obchodníky, kteří dorazí za nimi domů s nabídkou kontroly kvality vody z...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Vedení ČSSD odmítlo odchod z vlády Andreje Babiše

Předsednictvo ČSSD dnes nepodpořilo odchod strany z vlády. Pro opuštění kabinetu hlasovalo 11 ze 42 přítomných představitelů vedení sociální demokracie. Po jednání předsednictva to novinářům řekl předseda sociální demokracie Jan Hamáček. Pro odchod z koaliční vlády s hnutím ANO podle něj nehlasoval nikdo z užšího stranického vedení.

O2 chce od státu 106 milionů za služby pro postižené a budky

Největší tuzemská telekomunikační firma O2 požaduje od státu 106 milionů korun za poskytování univerzální služby a levnějšího volání pro zdravotně postižené za loňský rok. Nárokované částky prověří Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Úřad to uvedl na svém webu.

Móda Orsay je díky Priceless Specials dostupnější, cashback zvýšen na dvojnásobek

Módní oblečení značky Orsay uhrazené platební kartou Mastercard nebo Maestro je od 22. srpna až do poloviny září mimořádně dostupnější. Stačí být členem věrnostního program Priceless Specials a získat dvojnásobně navýšený cashback v hodnotě 10 procent z každého nákupu u Orsay, partnera programu.