Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová budova vědeckotechnického parku je před dokončením

 
úterý, 27. května 2014, 15:06

Uplynulo už více než půl roku od doby, kdy se Budějcká Drbna naposledy zajímala o průběh druhé etapy výstavby Jihočeského vědeckotechnického parku, budovy nacházející se v univerzitním kampusu v ulici Na Zlaté stoce. V současné době je stavba již před dokončením.

Vědeckotechnické parky vznikají za účelem vytváření vhodného prostředí pro podporu podnikání v regionech. Ten budějcký není výjimkou - bude poskytovat univerzální kancelářské a laboratorní prostředí vybavené nábytkem a přístroji za zvýhodněných podmínek všem zájemcům s dobrým nápadem. K pronájmu bude rovněž přednáškový sál a prostory poloprovozního charakteru, kde bude možné otestovat si své myšlenky v podmínkách blížících se reálnému provozu.

„Díky výstavbě JVTP budou vytvořeny vhodné podmínky pro rozvoj nových firem. Ty mohou přinést nová pracovní místa, která pomohou v regionu udržet kvalifikovanou pracovní sílu. Ale nejen to. Vědeckotechnický park přispěje k zatraktivnění image kraje a může přilákat investory i z jiných regionů České republiky nebo i ze zahraničí,“ uvedl ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku František Mlčák.

Nová třípodlažní budova Jihočeského vědeckotechnického parku, vznikající v areálu Jihočeské univerzity, by měla být dokončena v druhé polovině léta. Od vydání minulého článku o JVTP je již před dokončením a čeká na vybavení nábytkem a přístroji. Celková rozloha prostor nabízených k pronájmu bude zhruba dva tisíce metrů čtverečních.

Projekt JVTP je podpořený z Evropského fondu pro regionální rozvoj ze 75 procent. Realizuje ho stejnojmenná společnost, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, který tento projekt spolufinancuje.

Všem případným zájemcům o zasídlení nebo zájemcům o bližší informace doporučujeme navštívit webové stránky www.jvtp.cz nebo své dotazy zaslat na e-mailovou adresu info@jvtp.cz.

 


 

Kam dál?

Elektronické aukce šetří budějcké teplárně miliony

neděle, 25. května 2014, 09:34

Letos zatím sedm, vloni deset a dohromady už téměř devadesát elektronických aukcí, po jejichž ukončení se nakoupilo zboží za víc...

Japonci investovali do závodu v Budějcích půl miliardy

sobota, 24. května 2014, 15:50

Půl miliardy investovali Japonci do výstavby a vybavení závodu BBH Tsuchiya. Polygrafická společnost, která vyrábí číselníky,...

Ekonomická fakulta podpořila Férovou snídaní pěstitele

úterý, 20. května 2014, 08:36

Fairtradová káva nebo čaj, bábovka z domácích vajec a fairtradového cukru, mléko a sýry od lokálních farmářů. Takové dobroty...

Temelín začal zavážet palivo do druhého bloku

pondělí, 19. května 2014, 20:58

Zavážecí stroj je v těchto dnech jedním z nejsledovanějších zařízení v Jaderné elektrárně Temelín. Dnes totiž začalo zavážení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.