Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Nová budova vědeckotechnického parku je před dokončením

 
úterý, 27. května 2014, 15:06

Uplynulo už více než půl roku od doby, kdy se Budějcká Drbna naposledy zajímala o průběh druhé etapy výstavby Jihočeského vědeckotechnického parku, budovy nacházející se v univerzitním kampusu v ulici Na Zlaté stoce. V současné době je stavba již před dokončením.

Vědeckotechnické parky vznikají za účelem vytváření vhodného prostředí pro podporu podnikání v regionech. Ten budějcký není výjimkou - bude poskytovat univerzální kancelářské a laboratorní prostředí vybavené nábytkem a přístroji za zvýhodněných podmínek všem zájemcům s dobrým nápadem. K pronájmu bude rovněž přednáškový sál a prostory poloprovozního charakteru, kde bude možné otestovat si své myšlenky v podmínkách blížících se reálnému provozu.

„Díky výstavbě JVTP budou vytvořeny vhodné podmínky pro rozvoj nových firem. Ty mohou přinést nová pracovní místa, která pomohou v regionu udržet kvalifikovanou pracovní sílu. Ale nejen to. Vědeckotechnický park přispěje k zatraktivnění image kraje a může přilákat investory i z jiných regionů České republiky nebo i ze zahraničí,“ uvedl ředitel Jihočeského vědeckotechnického parku František Mlčák.

Nová třípodlažní budova Jihočeského vědeckotechnického parku, vznikající v areálu Jihočeské univerzity, by měla být dokončena v druhé polovině léta. Od vydání minulého článku o JVTP je již před dokončením a čeká na vybavení nábytkem a přístroji. Celková rozloha prostor nabízených k pronájmu bude zhruba dva tisíce metrů čtverečních.

Projekt JVTP je podpořený z Evropského fondu pro regionální rozvoj ze 75 procent. Realizuje ho stejnojmenná společnost, jejímž jediným akcionářem je Jihočeský kraj, který tento projekt spolufinancuje.

Všem případným zájemcům o zasídlení nebo zájemcům o bližší informace doporučujeme navštívit webové stránky www.jvtp.cz nebo své dotazy zaslat na e-mailovou adresu info@jvtp.cz.

 


 

Kam dál?

Elektronické aukce šetří budějcké teplárně miliony

neděle, 25. května 2014, 09:34

Letos zatím sedm, vloni deset a dohromady už téměř devadesát elektronických aukcí, po jejichž ukončení se nakoupilo zboží za víc...

Japonci investovali do závodu v Budějcích půl miliardy

sobota, 24. května 2014, 15:50

Půl miliardy investovali Japonci do výstavby a vybavení závodu BBH Tsuchiya. Polygrafická společnost, která vyrábí číselníky,...

Ekonomická fakulta podpořila Férovou snídaní pěstitele

úterý, 20. května 2014, 08:36

Fairtradová káva nebo čaj, bábovka z domácích vajec a fairtradového cukru, mléko a sýry od lokálních farmářů. Takové dobroty...

Temelín začal zavážet palivo do druhého bloku

pondělí, 19. května 2014, 20:58

Zavážecí stroj je v těchto dnech jedním z nejsledovanějších zařízení v Jaderné elektrárně Temelín. Dnes totiž začalo zavážení...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.