Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jméno Lanna: Nová možnost pro volný čas v Budějcích

neděle, 28. dubna 2013, 21:37

Zvědavost nás Budějčáků už několik týdnů pokouší zajímavá prosklená novostavba u náplavky vedle Dlouhého mostu. „To bude další kapitanát, jako je v Českém Vrbném,“ dohadují se jedni. „Ba ne, to si někdo staví vilu u vody,“ tipují druzí. „Kdepak, to bude mít nějaký malíř, dole bude galerie a nahoře ateliér, to je jasné,“ říkají zasvěceně další.

Samá voda, samá voda! A aby začalo přihořívat, Budějcká Drbna nelenila a vydala se zjistit, co se za prosklenými zdmi skrývá. Vydala se za stavbou a objevila příběh určený jménem Lanna a myšlenkou, která spojuje tradici, jméno velké budějcké osobnosti a současnost.

Vyprávění o příběhu začíná u barového pultu, který tvarem i symbolickými vlnami dřevěných dílů připomíná lodní příď. Symboliku doplňují kulatá ´lodní´ okna a hlavně starý lodní telegraf. A nad hlavami nám teče řeka Vltava, samozřejmě také symbolicky ztvárněná designovými prvky a s efektním odrazem v prosklených plochách, kdy hrou světla evokuje zvlněnou říční hladinu a plynutí řeky.

„Ano, řeka, konkrétně Vltava, lodě, historie Vojtěcha Lanny, to jsou základní myšlenky konceptu našeho projektu, který právě vidíte,“ řekl Michal Borovka, který je jedním z těch, kteří mají tajemnou stavbu takzvané na svědomí.

„Jednoduše řečeno, už za několik dní otevřeme Budějčákům naši - a doufám, že i jejich - Kavárnu Lanna. Říkám kavárna, ale náš koncept je mnohem širší. Je zaměřen především na volný čas, chceme hostům nabídnout takovou oázu pohody u vody, u cyklostezky, zároveň kousek od centra města. Místo, kde budou moci posedět, vychutnat si nejen jídlo a pití, ale i pohled z kavárny a terasy na řeku, na Dlouhý most. Děti si budou moci užívat venkovní herní část, kde najdou nejen prolézačkovou loď, ale také houpačku, která je určena i pro handicapované děti. Na hosty s pohybovým handicapem jsme mysleli i při budování sociálního zařízení a bezbariérového přístupu do kavárny i při plánování parkovacích míst,“ dodal Borovka.

Jak vlastně celý nápad vybudovat právě Kavárnu Lanna vznikl?

„To, co vidíte, je výsledkem několika let, kdy jsme vymýšleli možnosti a ladili všechny detaily. Spojitost s řekou a Vojtěchem Lannou se vzhledem k lokalitě přímo nabízela a chtěli jsme vyjádřit obdiv, který si Lanna jistě zaslouží. A protože jeho jméno představuje vysokou historickou kvalitu, je i naším cílem kvalitu poskytovat. Ať už prostředím, tak službami, sortimentem.“

Služby... už jste naznačil, že budou v mnohém výjimečné. Na co se můžeme těšit?

„V plánu máme například půjčovnu loděk a v trochu vzdálenější budoucnosti máme připraveno něco, co v Budějcích není a pokud víme, ani nikdy nebylo, týká se také zábavy pro volný čas a nejbližšího okolí kavárny, ale zatím bych to zachoval jako tajemství.

K sortimentu - jak už jsem řekl, chceme nabízet opravdu kvalitu, takže máme například svou speciální edici kávy s názvem Káva Lanna, kterou si u nás budou hosté moci vypít, ale také budeme mít kávu balenou, kterou si mohou odnést domů. Navíc chceme každý měsíc ve spolupráci se známými cestovateli připravovat kávovou Cestu kolem světa, kdy hostům ve spojení s cestovatelskými zážitky nabídneme různé typy kávy z různých zemí světa.

Nabízet budeme samozřejmě pivo Budvar, ale chceme nabízet i zajímavá piva malých rodinných a soukromých pivovarů, jejich speciální edice. Dále výtečná moravská a rakouská vína, domácí limonády, kávové speciality, budeme mít i snídaňové menu, skvělé zákusky, čerstvé zeleninové saláty, sendviče.“

Zní to velmi příjemně, ovšem mnozí Budějčáci možná namítnou, že právě na tomto místě stávala nízká (a nevzhledná) budova veřejných WC. Tato ´služba´ pro Budějčáky zmizí?

„Samozřejmě, že ne. Bezplatné použití WC je jednou z podmínek, se kterou jsme pronájem pozemku od Magistrátu města České Budějovice získali.“

Tak to jistě Budějčáky uklidnilo a můžeme se vrátit k příjemným věcem. Už vlastně jen jedna otázka: Od kdy budeme moci Kavárnu Lanna navštěvovat?

„Kavárnu otevřeme začátkem května, na všechny se moc těšíme...“

Výborně! Tak Budějcká Drbna už ví, kam zajít za odpočinkem - na terasu Kavárny Lanna.

 
 
 


 

Kam dál?

Budvar uvádí na český trh nový hruškový cider Somersby

pátek, 26. dubna 2013, 12:13

Budějovický Budvar se loni stal výhradním dovozcem jablečného cideru dánské značky Somersby. Zájem zákazníků o tento výrobek...

Cestovní kancelář Bolero tours ukončila svou činnost

čtvrtek, 25. dubna 2013, 20:07

Jihočeská cestovní kancelář Bolero tours po 23 letech končí svou činnost. Na další období se jí nepodařilo získat povinné...

Teplárna odsíří uhelné kotle a rozšíří horkovod

čtvrtek, 4. dubna 2013, 08:22

České Budějovice se dočkají čistšího ovzduší a ve městě se rozšíří provozně efektivnější horkovodní síť na úkor té parovodní. Obě...

Dočkala se Restaurace Oáza ve Stromovce svého konce?

čtvrtek, 28. března 2013, 19:31

Snad každý Budějčák tam někdy byl. Snad každý se jel projet na kolo či brusle, nebo se jen projít do Stromovky a neodolal vůni...

 

Komentáře

 

Napište nám

Nejčtenější

  • Obyčejné ženy jsou nejkrásnější. Nahá dívka...

  • To je Beny, řekl muž kolemjdoucímu mladíkovi...

  • Do budějckého babyboxu někdo odložil...

  • Archeologové našli u Starých Hodějovic...

Reklama
 
 

O čem píše Drbna.cz

Zeman omilostnil handicapovaného muže, který neplatil alimenty

Prezident Miloš Zeman udělil milost postiženému muži, který si měl odpykat rok vězení. Zároveň zastavil mužovo trestní stíhání vedené kvůli opakovanému zanedbání povinné výživy. Zdůraznil, že prezident svým rozhodnutím nijak neomlouvá neplatiče alimentů.

Znáte pravidla užívání parkovišť K+R? Ne každý je respektuje

Zkušenosti strážníků a policistů ukazují, že rodiče pravidla užívání parkovišť K+R před školami v naprosté většině nedodržují. Buď je neznají, nebo se chovají bezohledně k ostatním. V době před začátkem vyučování parkují na chodníku, ve druhých řadách, na přechodech pro chodce a podobně. Místo, aby děti pouze vyložili a odjeli, doprovází je do školy a někteří i čekají, až jim potomek zamává z okna.

Počet černých pasažérů v Praze klesá, pokutu za půlku využily tisíce lidí

Už 4 539 cestujících, kteří cestovali pražskou veřejnou dopravou bez platné jízdenky, využilo možnost snížit si pokutu za jízdu načerno o polovinu. Podmínkou je, že si zároveň koupí roční předplatní kupon za 3 650 korun. Pokuta za půlku funguje už rok, poprvé si o ni mohli říct cestující 23. října. Počet černých pasažérů v Praze podle prvních čísel letošního roku výrazně poklesl. Naopak zájem o roční kupony neustále roste.

 
 
-->
-->