Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jak roste nová budova vědeckotechnického parku?

 
pondělí, 21. října 2013, 09:45

Na konci června jsme vás informovali o položení základního kamene nové budovy Jihočeského vědeckotechnického parku. Pro čtenáře, kteří tuto informaci nezachytili a dodnes neví, co je to vědeckotechnický park, a že jde již o II. etapu jeho výstavby, nabízíme krátké shrnutí.

ČTĚTE TAKÉ: Vědeckotechnický park získá dobudováním novou tvář

Vědeckotechnické parky vznikají za účelem vytváření vhodného prostředí pro podporu vzniku nových a pro rozvoj existujících malých a středních firem, zejména pak firem s inovačním potenciálem, efektivní výrobou a schopností rychle přizpůsobit své produkty měnícímu se trhu.

Myšlenku vybudovat v našem regionu VTP uchopila Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích a nastartovala v roce 2006 projekt s názvem „I. etapa koncipování VTP České Budějovice“. Projekt byl spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci programu PROSPERITA. Dále poskytly finanční prostředky Jihočeský kraj a statutární město České Budějovice.

V rámci projektu byly v blízkosti kampusu Jihočeské univerzity vybudovány specializované prostory laboratorního, poloprovozního a administrativního charakteru, vybavené vybranými zařízeními a technologiemi. Objekt je v současné době spravován společností JAIP o.p.s.

Od samého počátku přípravy vědeckotechnického parku bylo jasné, že první etapa je pouze začátkem, a aby park mohl efektivně fungovat, je nutné pokračovat výstavbou další etapy.

Vytvářet podmínky pro vznik a rozvoj inovačních firem a pro využívání výsledků výzkumu a vývoje v podnikatelské praxi, pro rozvíjení nových oborů, technologií a služeb, které umožní stimulovat ekonomický růst a prosperitu regionu, zvýšit konkurenceschopnost místních firem a přispět ke vzniku a udržení vysoce kvalifikovaných pracovních míst je jednou z nosných myšlenek Regionální inovační strategie Jihočeského kraje.

Proto zcela logicky Jihočeský kraj převzal od Jihočeské univerzity štafetu v budování JVTP, založil akciovou společnost s názvem Jihočeský vědeckotechnický park, a.s. a jejím prostřednictvím realizuje projekt „Rozvoj JVTP Etapa IIA“. Projekt je stejně jako v první etapě spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj a Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci programu PROSPERITA, který je součástí Operačního programu podnikání a inovace.

A jak tento projekt vypadá dnes? V bezprostřední blízkosti budovy JVTP vybudované v první etapě došlo v průběhu června a začátkem července k demolici chátrajících nevyužívaných hospodářských budov a na jejich místě se již rýsuje půdorys tvaru L nově vznikajícího objektu.

Podle časového harmonogramu by na konci tohoto roku měla být třípatrová budova pod střechou a zhruba v polovině příštího roku se počítá s jejím dokončením.

Budova bude inovativním firmám regionu nabízet vybavené kancelářské, laboratorní prostory, technologické haly za zvýhodněné ceny, a to zásluhou spolufinancování projektu z Evropských strukturálních fondů. K dispozici bude nájemcům také přednáškový sál, menší zasedací místnosti, copy centrum, recepce a skladové prostory.

Všem případným zájemcům o zasídlení nebo pouze zájemcům o bližší informací doporučujeme navštívit webové stránky www.jvtp.cz nebo své  případné dotazy zaslat na e-mailovou adresu info@jvtp.cz.

Tisková zpráva

 


 

Kam dál?

Kvůli počasí zájem o plavbu lodí klesl, výjimkou bylo Lipno

sobota, 19. října 2013, 10:53

Plavební sezonu, která končí koncem října, negativně ovlivnilo počasí. Na orlické přehradě, stejně jako na horní Vltavě, ubylo...

Nové pivo z Budějovického Budvaru: tmavý ležák s višní

středa, 16. října 2013, 10:16

V chladném období roku pravidelně stoupá poptávka po chuťově výraznějších tmavých pivech. Budějovický Budvar proto uvádí v těchto...

Kam příští rok na dovču? Za kormidlem až na Orlík!

neděle, 13. října 2013, 17:36

Půjčit si loď, chopit se kormidla a jen tak si plout. Kochat se pohledem na malebnou jihočeskou krajinu z hladiny Vltavy....

Budvar dosáhl historického vítězství, Anheuser ostrouhal

úterý, 8. října 2013, 15:48

Národní podnik Budějovický Budvar a jeho italští importéři dosáhli historického vítězství ve sporu o značku BUDWEISER v Itálii....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.