Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Češi nejradši nakupují v budějckém e-shopu levneELEKTRO.cz

 
pátek, 7. listopadu 2014, 13:56

Téměř čtvrtstoletí uplynulo od momentu, kdy podnikavý Jihočech založil malou firmu s prodejem elektrospotřebičů, aby uspokojil tehdejší zvyšující se poptávku po tomto sortimentu. V 90. letech začínal zcela sám, zázemí měl v boudě podepřené kůlem a snažil se oslovit co nejvíce zákazníků.

Přestože za celou dobu svého počínání zažil nejeden složitý moment, způsobený diskriminačním jednáním úřadů (o tom ale více v připravovaném rozhovoru), společnost Petra Václava staršího se v roce 2014 může pochlubit ročními tržbami přes 1,3 miliardy korun, stovkou zaměstnanců a hlavně titulem pro nejlepší český internetový obchod. Řeč je o rodinné firmě Elektra PV. Že vám tento název nic neříká? A co levneELEKTRO.cz? To přece musí znát každý!

Možná netušíte, že jeden z nejznámějších tuzemských prodejců elektroniky a elektrospotřebičů, založený v roce 2004 po expanzi sítě velkých obchodních center ze zahraničí, sídlí v Českých Budějovicích. Obchodní úspěchy donutily firmu otce a syna Václavových v minulých týdnech najít vhodné zázemí, které by dokázalo pojmout neuvěřitelný počet 75 tisíc uskladněných kusů zboží s měsíční obrátkovostí až 100 milionů korun.

„Stěhování do nového centrálního skladu už bylo nevyhnutelné. Volba padla na halu u Rudolfovské třídy, díky které máme v současné době k dispozici skladovací plochu o výměře šest tisíc metrů čtverečních. Skladů jsme vystřídali několik, ale nyní jsme konečně získali důstojné prostory k  imageovému působení naší společnosti,“ uvedl Petr Václav starší při středečním slavnostním otevření centrálního skladu, který najdete na Rudolfovské třídě u čerpací stanice Agip.

levneELEKTRO.cz navíc letos dosáhlo významného úspěchu, když se stalo Shopem roku 2014 za nejpopulárnější internetový obchod v ČR (v konkurenci cca 37 200 českých e-shopů). S velkým náskokem vyhrálo kategorii Cena popularity, kde hlasuje pouze veřejnost z řad zákazníků a uživatelů internetu. Porazilo tak například obchody jako Mall nebo Alza, které byly před lety pro Václavovy inspirací k jejich budoucímu podnikání.

„V uplynulých třech ročnících bylo levneELEKTRO.cz vždy finalistou této ankety, ale po letech v čele pelotonu se letos díky úsilí celého týmu, obchodním partnerům a hlavně spokojenosti zákazníků podařilo naši účast proměnit ve vítězství. Vítězství je o to cennější, že Elektra PV, jako jeden z mála současných provozovatelů nejvýznamnějších e-shopů, má sídlo v České republice a především se jedná o ryze rodinnou českou firmu,“ dodal marketingový ředitel společnosti Ondřej Liška.

Firma však uspěla ještě v další anketě, tentokrát díky zdravé ekonomice. Jelikož stále obchoduje v černých číslech a za celou dobu svého fungování nepotřebovala čerpat úvěr, Elektra PV dostala od hodnotící poroty zvláštní cenu Česká Štika 2014 a zároveň vyhrála i jihočeský žebříček.

Internetový obchod levneELEKTRO.cz si ročně otevře kolem šesti milionů návštěvníků, kteří si zobrazí 30 milionů stránek. Češi tvoří 92 % klientely, zbytek zákazníků je ze Slovenska a nepatrný zlomek tvoří jiní cizinci. Nejvíc objednávek přichází vždy v pondělí, nová objednávka v průměrné hodnotě 6 500 Kč se objeví každé dvě minuty. Nejčastějším zákazníkem je v současné době 28letá žena z Prahy. Za reklamní kampaně společnost utrácí měsíčně několik milionů, jeden zákazník ji stojí zhruba 200 Kč.

„Za zmínku určitě stojí, že naši skladníci ročně odnosí vlastnoručně přibližně osm milionů kilogramů zboží. Jsou to tedy bezpochyby nejlepší kulturisté ve městě,“ smál se Petr Václav mladší, jenž ve firmě působil už jako desetiletý chlapec, když pomáhal svému tatínkovi se zásobováním. Vzpomíná například na dobu, kdy sám stěhoval do Prioru ledničku. Nyní už by to ale ve dvou nezvládli. Jen v letošním roce odešlo ze skladů levneELEKTRO.cz na 80 tisíc kusů bílého zboží, 60 tisíc malých spotřebičů a 10 tisíc televizorů, které teprve před Vánoci čeká sezona.

 


 

Kam dál?

Valná hromada teplárny nepřijala žádné usnesení

pátek, 7. listopadu 2014, 10:13

Bez přijetí jakéhokoliv usnesení skončila pondělní valná hromada akciové společnosti Teplárna České Budějovice, svolaná na návrh...

Nové centrum pomůže spojit síly podnikatelů a vědců

středa, 5. listopadu 2014, 00:28

Podnikáte, máte sídlo na jihu Čech a chystáte se vyvíjet a zavádět na trh nové produkty nebo technologie? Pokud ano, zbystřete!...

Porovnejte vaši spotřebu energie a vyhrajte auto

pondělí, 3. listopadu 2014, 10:00

Spotřebujete doma více energií než jiné české domácnosti podobné té vaší? Vyzkoušejte novou aplikaci Energometr a vyhrajte auto!

Dance bar Paradox obhájil stříbro mezi českými kluby

neděle, 2. listopadu 2014, 10:06

Středa, pátek, sobota. Jedna akce střídá druhou. To je Dance bar Paradox, vyhlášený budějcký klub, kde se jako hosté již celkem...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Kvůli viru rybáři v Praze utratili na 120 tun ryb

Ve dvou pražských rybnících ve Vinoři se vyskytla kapří herpes viróza. Rybáři tak museli utratit na 120 tun ryb, aby zamezili další nákaze. Rybníky teď vypustí, vysypou vápnem a nechají šest týdnů ladem, řekl za Český rybářský svaz Pavel Vrána. Koi herpes viróza postihuje koi kapry, tedy ozdobné barevné druhy, i kapry obecné.

ČSSD má podle Babiše jasně říct, pokud si nepřeje být ve vládě

Pokud si sociální demokraté nepřejí být ve vládě, měli by to jasně říct. Televizi Prima to v pátek řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Chválí si sice spolupráci s vicepremiérem a předsedou ČSSD Janem Hamáčkem, sociální demokraté jsou ale podle něj nejednotní a neustále hledají argumenty, proč ve vládě nebýt. ANO a ČSSD mají na mnoho věcí rozdílné názory a pokud to tak bude pořád, není to dobrá situace pro budoucnost koaliční vlády, míní Babiš. Hamáček na twitteru reagoval, že ČSSD si ve vládě přeje být, ale za předpokladu, že bude dodržována ústava a rozpočet umožní fungování jejích ministerstev.

Klíšťovou encefalitidou se v Česku letos nakazilo zatím 297 lidí

Klíšťovou encefalitidou se letos v Česku nakazilo do konce července 297 lidí. Více než třicet případů bylo zaznamenáno ve Středočeském, Pardubickém, Moravskoslezském, Jihomoravském a Jihočeském kraji. Vyplývá to z údajů Státního zdravotního ústavu (SZÚ). Nemocných zřejmě kvůli delší inkubační době ještě přibude. Loni bylo případů za celý rok přes 700.