Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budvar hlásí velkou novinku. Přemrzlé pivo pro fajnšmekry

 
středa, 12. listopadu 2014, 17:52

B:Cryo. Tenhle název si zapamatujte. Budějovický Budvar představil velkou novinku na trhu, jejíž tvorba trvala dva roky. Při čepování se využívá princip kryokoncentrace, což je vymrazování vody přímo v láhvi. Obsah alkoholu má budvarská novinka 21 procent.

Není to pivo pro domácnosti. Dát si ho můžete jen ve vybraných restauracích. „Na jihu Čech bude v nejbližší době 19 takových míst,“ uvedl sales manager Budějovického Budvaru David Kudláček. V Budějcích se B:Cryo bude točit například v Masných krámech, Budvarce, Jiskře či Na Zahrádce.

Už jen samotné objednání a točení bude netradiční. Zákazník totiž dostane pípu přímo na stůl. Bílá láhev o objemu 1,5 litru se mezitím vyndá z mrazáku a nechá se 15 minut odležet. Pak s ní přijde číšník ke stolu a láhev narazí.

Proces, kdy se plní speciální edice dvoudecových skleniček, je pozoruhodný. Do skleničky prská pěna značnou rychlostí. „Chtěli jsme přinést překvapení. Spojujeme pivní svět s molekulární gastronomií,“ řekl ředitel národního podniku Jiří Boček.

Láhve se mrazí minimálně 24 hodin v teplotě minus 18°C. Poté, co číšník láhev narazí, si zákazník čepuje pivo sám. Z jedné láhve se natočí tři až tři a půl decilitru piva, které má velmi specifickou chuť. Je to díky hořkosti, která dosahuje hodnoty 60 EBC.

„Stupňovitost má asi 40 procent a obsah alkoholu je kolem 21 procent,“ upřesňuje specialista řízení jakosti piva Petr Košin.

Tvorba B:Crya trvala dva roky a byla z části nahodilá. „Průběžně pivo testujeme a zjišťujeme, co vydrží. Zkoušeli jsme i nízké teploty a při tom nás napadlo, že bychom mohli udělat kryokoncentraci,“ dodal Boček. Dle jeho slov nebyly náklady na výzkum extrémně vysoké a Budvar je pokryl z vlastních zdrojů.

B:Cryo je určeno pro muže i ženy. Pije se ze sklenic o objemu 0,2 litru na nožce. „Chutná jako pivo, ale zároveň hřeje jako destilát. Pije se pomalu, při konzumaci je potřeba plným douškem zaplavit všechny chuťové receptory v ústech. Po napití přechází plná a intenzivní pivní chuť od nasládlosti k silné hořkosti, která v závěru nabádá k dalšímu napití,“ upřesňují tvůrci.

Nový Budweiser Budvar se hodí k tradičním jídlům jako pečené koleno, vepřová žebra, pečená husa nebo tatarský biftek. Že jde o pití pro fajnšmekry, napovídá i jeho cena. Podle druhu restaurace se bude 1,5 litrová láhev kupovat za 250 až 400 korun.

 


 

Kam dál?

Díky vybavení obchodů od profesionálů vaše tržby porostou

pondělí, 10. listopadu 2014, 14:37

Chystáte se začít s podnikáním? Chcete rozjet vlastní obchod s potravinami, prodejnu s designovým oblečením a doplňky,...

Češi nejradši nakupují v budějckém e-shopu levneELEKTRO.cz

pátek, 7. listopadu 2014, 13:56

Téměř čtvrtstoletí uplynulo od momentu, kdy podnikavý Jihočech založil malou firmu s prodejem elektrospotřebičů, aby uspokojil...

Valná hromada teplárny nepřijala žádné usnesení

pátek, 7. listopadu 2014, 10:13

Bez přijetí jakéhokoliv usnesení skončila pondělní valná hromada akciové společnosti Teplárna České Budějovice, svolaná na návrh...

Nové centrum pomůže spojit síly podnikatelů a vědců

středa, 5. listopadu 2014, 00:28

Podnikáte, máte sídlo na jihu Čech a chystáte se vyvíjet a zavádět na trh nové produkty nebo technologie? Pokud ano, zbystřete!...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Zaměstnanci Huawei sbírají citlivá data o klientech

Zaměstnanci české pobočky čínské telekomunikační společnosti Huawei údajně shromažďují citlivá data o lidech, s nimiž vedou obchodní jednání. Získané informace také probírají s lidmi z čínského velvyslanectví. Českému rozhlasu - Radiožurnál to řekli bývalí zaměstnanci firmy. Huawei obvinění odmítá.

Realisté dnes večer dohlasují o možném ukončení činnosti

Po třech letech dnes možná ukončí činnost politické uskupení Realisté. Členská základna o tom od minulého pondělí hlasuje. Sbor zakladatelů v červnu přijal usnesení, kterým doporučil stranu dobrovolným rozpuštěním zrušit. Důvodem jsou neúspěchy ve volbách, pasivita krajských organizací či odchod mnoha členů do jiných uskupení.

Pěkná filmová role je malý zázrak, říká před sedmdesátkou Polívka

Herec Boleslav Polívka má pořád nápadů dost a je připraven natočit ještě několik televizních manéží. Polívka, který 31. července oslaví 70. narozeniny, na otázky odpověděl, že krásná filmová role je malý zázrak, vlastní divadlo dává herci nezávislost a mezi Brnem a Prahou by měl být "vyrovnaný a usměvavý vztah".