Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budvar hlásí velkou novinku. Přemrzlé pivo pro fajnšmekry

 
středa, 12. listopadu 2014, 17:52

B:Cryo. Tenhle název si zapamatujte. Budějovický Budvar představil velkou novinku na trhu, jejíž tvorba trvala dva roky. Při čepování se využívá princip kryokoncentrace, což je vymrazování vody přímo v láhvi. Obsah alkoholu má budvarská novinka 21 procent.

Není to pivo pro domácnosti. Dát si ho můžete jen ve vybraných restauracích. „Na jihu Čech bude v nejbližší době 19 takových míst,“ uvedl sales manager Budějovického Budvaru David Kudláček. V Budějcích se B:Cryo bude točit například v Masných krámech, Budvarce, Jiskře či Na Zahrádce.

Už jen samotné objednání a točení bude netradiční. Zákazník totiž dostane pípu přímo na stůl. Bílá láhev o objemu 1,5 litru se mezitím vyndá z mrazáku a nechá se 15 minut odležet. Pak s ní přijde číšník ke stolu a láhev narazí.

Proces, kdy se plní speciální edice dvoudecových skleniček, je pozoruhodný. Do skleničky prská pěna značnou rychlostí. „Chtěli jsme přinést překvapení. Spojujeme pivní svět s molekulární gastronomií,“ řekl ředitel národního podniku Jiří Boček.

Láhve se mrazí minimálně 24 hodin v teplotě minus 18°C. Poté, co číšník láhev narazí, si zákazník čepuje pivo sám. Z jedné láhve se natočí tři až tři a půl decilitru piva, které má velmi specifickou chuť. Je to díky hořkosti, která dosahuje hodnoty 60 EBC.

„Stupňovitost má asi 40 procent a obsah alkoholu je kolem 21 procent,“ upřesňuje specialista řízení jakosti piva Petr Košin.

Tvorba B:Crya trvala dva roky a byla z části nahodilá. „Průběžně pivo testujeme a zjišťujeme, co vydrží. Zkoušeli jsme i nízké teploty a při tom nás napadlo, že bychom mohli udělat kryokoncentraci,“ dodal Boček. Dle jeho slov nebyly náklady na výzkum extrémně vysoké a Budvar je pokryl z vlastních zdrojů.

B:Cryo je určeno pro muže i ženy. Pije se ze sklenic o objemu 0,2 litru na nožce. „Chutná jako pivo, ale zároveň hřeje jako destilát. Pije se pomalu, při konzumaci je potřeba plným douškem zaplavit všechny chuťové receptory v ústech. Po napití přechází plná a intenzivní pivní chuť od nasládlosti k silné hořkosti, která v závěru nabádá k dalšímu napití,“ upřesňují tvůrci.

Nový Budweiser Budvar se hodí k tradičním jídlům jako pečené koleno, vepřová žebra, pečená husa nebo tatarský biftek. Že jde o pití pro fajnšmekry, napovídá i jeho cena. Podle druhu restaurace se bude 1,5 litrová láhev kupovat za 250 až 400 korun.

 


 

Kam dál?

Díky vybavení obchodů od profesionálů vaše tržby porostou

pondělí, 10. listopadu 2014, 14:37

Chystáte se začít s podnikáním? Chcete rozjet vlastní obchod s potravinami, prodejnu s designovým oblečením a doplňky,...

Češi nejradši nakupují v budějckém e-shopu levneELEKTRO.cz

pátek, 7. listopadu 2014, 13:56

Téměř čtvrtstoletí uplynulo od momentu, kdy podnikavý Jihočech založil malou firmu s prodejem elektrospotřebičů, aby uspokojil...

Valná hromada teplárny nepřijala žádné usnesení

pátek, 7. listopadu 2014, 10:13

Bez přijetí jakéhokoliv usnesení skončila pondělní valná hromada akciové společnosti Teplárna České Budějovice, svolaná na návrh...

Nové centrum pomůže spojit síly podnikatelů a vědců

středa, 5. listopadu 2014, 00:28

Podnikáte, máte sídlo na jihu Čech a chystáte se vyvíjet a zavádět na trh nové produkty nebo technologie? Pokud ano, zbystřete!...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

V Brně naplnili bazén PET lahvemi, lidé se poučili o odpadech

Bazén naplněný PET lahvemi včera patřil k atrakcím zábavného programu v brněnské spalovně. Děti do bazénu skákaly nebo v něm lovily poklady. Akce přilákala do areálu městské společnosti SAKO davy lidí. Jejím cílem bylo ukázat lidem, jak se v Brně zpracovává odpad.

Lidé mohou nákupem hraček pomoci nemocným dětem

Nadační fond Kapka naděje připravil charitativní akci, která by měla před Vánocemi pomoci dětem v nemocnicích. Pokud lidé zakoupí jakoukoliv hračku ve vybraných obchodech a věnují ji do pomyslné Studny naděje, dostane se přímo k nemocným dětem. Zisk z prodeje navíc půjde na konto nadačního fondu. Novináře o tom informovala společnost Wormelen Group, která provozuje několik hračkářských řetězců.

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.