Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký Samson spolupráce s pivaři ze zámoří těší

 
čtvrtek, 12. ledna 2012, 14:15

Jak jsme vás dnes již informovali, americká pivovarnická skupina Anheuser-Busch International odkoupila Budějovický měšťanský pivovar. Při této obchodní transakci se zámořské společnosti podařilo získat především část registrovaných ochranných známek s názvem Budweiser Bier, jde jí ale prý především o kontrolu nad duševním vlastnictvím.

ČTĚTE TAKÉ: Ochranná známka Budweiser Bier prodána Američanům

Podle Hospodářských novin Američané koupili Měšťanský pivovar od kyperské společnosti Harvestor, v níž je akcionářem podnikatel spojený s nevýhodnými prodeji tehdejšího svazáckého majetku. Harvestor nejprve rozdělil měšťanský pivovar na samostatnou firmu Pivovar Samson, na kterou přešel majetek, technologie i zaměstnanci původního pivovaru. Ta i nadále patří Harvestoru. Ve zbytkové části společnosti, kterou následně koupil Anheuser-Busch, zůstaly ochranné známky a nevelké pozemky se zdrojem vody.

Budějcká Drbna se proto spojila se zástupci jak Pivovaru Samson, tak i Budějovického Budvaru, kterých se tento mezinárodní obchod bezprostředně týká.

„Pro Pivovar Samson jde o velmi pozitivní zprávu. Ve spolupráci s Budějovickým měšťanským pivovarem hodlá rozšířit výrobu a zejména export piva Samson na zahraniční trhy. Vedení pivovaru se k poslednímu vývoji staví vstřícně. Očekává se výrazně rychlejší růst Pivovaru Samson,“ sdělil Budějcké Drbně mediální zástupce Františka Savova a Pivovaru Samson Michal Donath.

Podle ředitele národního podniku Budějovický Budvar Jiřího Bočka nebude nijak ohrožen ani čtvrtý největší producent piva v České republice. „Již v této chvíli můžeme říct, že změna vlastníka společnosti Budějovický měšťanský pivovar nemění nic na pevném a stabilním postavení našeho duševního vlastnictví, ať již se jedná o naše ochranné známky, ochranu označení původu, chráněná zeměpisná označení nebo naše obchodní jméno či právní subjektivitu. Změna se nedotýká ani našich obchodních aktivit,“ řekl Boček.

Z veřejně dostupných listin vyplývá, že ve vlastnictví Budějovického měšťanského pivovaru zůstávají nyní pouze ochranné známky, chráněná zeměpisná označení, webové domény s prvkem ´Budějovický´ nebo ´Budweiser´, archivní dokumenty a artéský vrt na vodu.

Původní vlastník Budějovického měšťanského pivovaru veškerá ostatní aktiva i pasiva převedl na nově založenou společnost Pivovar Samson, a.s., která je momentálně ve vlastnictví kyperské společnosti Harvestor Limited.

„Podle těchto dokumentů je vysoce pravděpodobné, že Anheuser-Busch nehodlá na území České republiky rozvíjet podnikatelské aktivity, zejména výrobu piva. Američané však nepochybně získávají kontrolu nad duševním vlastnictvím původního Budějovického měšťanského pivovaru a také si buduje pozici pro zapojení do případné privatizace Budějovického Budvaru po jeho transformaci na akciovou společnost,“ dodává ředitel Budvaru Jiří Boček.

 


 

Kam dál?

Ochranná známka Budweiser Bier prodána Američanům

čtvrtek, 12. ledna 2012, 11:14

Americká pivovarnická společnost Anheuser-Busch, která se o název Budweiser s Čechy soudí již 34 let, koupila společnost...

Po Italech si Jihostroj smlsnul také na Odolce

sobota, 29. října 2011, 21:55

Devět vítězství v devíti zápasech už nasbírali volejbalisté Jihostroje České Budějovice v extralize. V sosbotu večer přidali tu...

Funk-rocková skupina POTRUBÍ pokřtí "FLASHKU"

středa, 19. října 2011, 11:30

Jihočeská funk-rocková stálice Potrubí si ke svým patnáctinám nadělila originální dárek. Multimediální USB disk, na kterém...

Českobudějovičtí policisté obvinili zloděje, své známé na návštěvě...

pátek, 14. října 2011, 10:15

Jízdní kolo a notebook ukradl sedmatřicetiletý muž z Jindřichohradecka své známé v Českých Budějovicích, u které byl na návštěvě....

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Dnes uvidíme částečné zatmění Měsíce, na obloze se objeví i Jupiter a Saturn

Dnes půl hodiny před půlnocí nastane hlavní fáze částečného zatmění Měsíce. Do plného zemského stínu bude v tu chvilku ponořeno téměř sedm desetin měsíčního kotouče. Celý úkaz ale začne ještě o něco dřív – přibližně dvě minuty po desáté hodině večer. Celý průběh částečného zatmění je sledovatelný pouhým okem. Potřeba bude pouze pěkné počasí.

Zákaz vstupu do Krkonoš? Na přemíru odpadků a nevychované turisty si stěžuje vládce hor

Od 1. srpna nebudou moci lidé vstoupit do Krkonoše. Alespoň tak by si to přál vládce hor Krakonoš, jehož dopis dnes uveřejnilo Ministerstvo životního prostředí (MŽP).

Politolog: Spor o výměnu ministra se může protáhnout do podzimu

Není vyloučeno to, že se spor o výměnu ministra kultury protáhne až do podzimu, míní Lubomír Kopeček z Masarykovy univerzity v Brně. Podle něj by se pak mohl rozpor protnout s některými dalšími problémy vlády a premiéra Andreje Babiše (ANO), týkajících se například rozepří mezi ČSSD a ANO kvůli státnímu rozpočtu nebo auditu Evropské komise ohledně střetu zájmů předsedy vlády. Podle Josefa Mlejnka z katedry politologie Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy musí ČSSD v otázce výměny ministra zatlačit i na Babiše.