Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Budějcký Samson spolupráce s pivaři ze zámoří těší

 
čtvrtek, 12. ledna 2012, 14:15

Jak jsme vás dnes již informovali, americká pivovarnická skupina Anheuser-Busch International odkoupila Budějovický měšťanský pivovar. Při této obchodní transakci se zámořské společnosti podařilo získat především část registrovaných ochranných známek s názvem Budweiser Bier, jde jí ale prý především o kontrolu nad duševním vlastnictvím.

ČTĚTE TAKÉ: Ochranná známka Budweiser Bier prodána Američanům

Podle Hospodářských novin Američané koupili Měšťanský pivovar od kyperské společnosti Harvestor, v níž je akcionářem podnikatel spojený s nevýhodnými prodeji tehdejšího svazáckého majetku. Harvestor nejprve rozdělil měšťanský pivovar na samostatnou firmu Pivovar Samson, na kterou přešel majetek, technologie i zaměstnanci původního pivovaru. Ta i nadále patří Harvestoru. Ve zbytkové části společnosti, kterou následně koupil Anheuser-Busch, zůstaly ochranné známky a nevelké pozemky se zdrojem vody.

Budějcká Drbna se proto spojila se zástupci jak Pivovaru Samson, tak i Budějovického Budvaru, kterých se tento mezinárodní obchod bezprostředně týká.

„Pro Pivovar Samson jde o velmi pozitivní zprávu. Ve spolupráci s Budějovickým měšťanským pivovarem hodlá rozšířit výrobu a zejména export piva Samson na zahraniční trhy. Vedení pivovaru se k poslednímu vývoji staví vstřícně. Očekává se výrazně rychlejší růst Pivovaru Samson,“ sdělil Budějcké Drbně mediální zástupce Františka Savova a Pivovaru Samson Michal Donath.

Podle ředitele národního podniku Budějovický Budvar Jiřího Bočka nebude nijak ohrožen ani čtvrtý největší producent piva v České republice. „Již v této chvíli můžeme říct, že změna vlastníka společnosti Budějovický měšťanský pivovar nemění nic na pevném a stabilním postavení našeho duševního vlastnictví, ať již se jedná o naše ochranné známky, ochranu označení původu, chráněná zeměpisná označení nebo naše obchodní jméno či právní subjektivitu. Změna se nedotýká ani našich obchodních aktivit,“ řekl Boček.

Z veřejně dostupných listin vyplývá, že ve vlastnictví Budějovického měšťanského pivovaru zůstávají nyní pouze ochranné známky, chráněná zeměpisná označení, webové domény s prvkem ´Budějovický´ nebo ´Budweiser´, archivní dokumenty a artéský vrt na vodu.

Původní vlastník Budějovického měšťanského pivovaru veškerá ostatní aktiva i pasiva převedl na nově založenou společnost Pivovar Samson, a.s., která je momentálně ve vlastnictví kyperské společnosti Harvestor Limited.

„Podle těchto dokumentů je vysoce pravděpodobné, že Anheuser-Busch nehodlá na území České republiky rozvíjet podnikatelské aktivity, zejména výrobu piva. Američané však nepochybně získávají kontrolu nad duševním vlastnictvím původního Budějovického měšťanského pivovaru a také si buduje pozici pro zapojení do případné privatizace Budějovického Budvaru po jeho transformaci na akciovou společnost,“ dodává ředitel Budvaru Jiří Boček.

 


 

Kam dál?

Ochranná známka Budweiser Bier prodána Američanům

čtvrtek, 12. ledna 2012, 11:14

Americká pivovarnická společnost Anheuser-Busch, která se o název Budweiser s Čechy soudí již 34 let, koupila společnost...

Po Italech si Jihostroj smlsnul také na Odolce

sobota, 29. října 2011, 21:55

Devět vítězství v devíti zápasech už nasbírali volejbalisté Jihostroje České Budějovice v extralize. V sosbotu večer přidali tu...

Funk-rocková skupina POTRUBÍ pokřtí "FLASHKU"

středa, 19. října 2011, 11:30

Jihočeská funk-rocková stálice Potrubí si ke svým patnáctinám nadělila originální dárek. Multimediální USB disk, na kterém...

Pozor na uzavírku ulic

pátek, 2. září 2011, 09:13

V souvislosti s konáním zábavné akce Vodní hry na Malši 2011, kterou v sobotu 3. 9. 2011 pořádá odbor kultury Magistrátu města...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Jaké jsou nejčastější omyly při reklamacích?

Reklamace patří k nejčastěji uplatňovaným a také nejdůležitějším spotřebitelským právům. Pravidla pro uplatňování takzvaných práv z vadného plnění však nejsou jednoduchá a zákazníci v nich často tápou. S jakými omyly se ve spotřebitelské poradně dTestu nejčastěji setkávají?

Sněhový Krakonoš je letos v Jilemnici bez kalhot a kabátu

Jednoho z největších sněhových Krakonošů za poslední léta vytvořil výtvarník Josef Dufek se dvěma pomocníky na náměstí v krkonošské Jilemnici. Na výšku má mezi sedmi a osmi metry. Od svých předchůdců se liší i tím, že je "nahý", jen s botami. „Nemá pumpky ani kabát, řekl Dufek.

Knihy ruských autorů nabízejí Čechům „alternativní pravdu“. Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina?

V České republice vloni vyšlo přes patnáct tisíc knižních titulů. V záplavě nově vydané literatury se texty ruských autorů zaměřených na specifický výklad moderní historie ztrácejí. Přesto stojí za pozornost. Takto na sebe například v pražských ulicích polepenými tramvajemi upozorňuje kniha Nikolaje Viktoroviče Starikova „Kdo přinutil Hitlera přepadnout Stalina“.