Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Přírodní kámen je nenahraditelný materiál, říká spolumajitel kamenictví Jihokámen CB Roman Komrska

 
neděle, 9. září 2018, 13:45

Jako stavební materiál spolehlivě lidstvu slouží od starověku. Tuto odolnou, praktickou a krásnou přírodní surovinu používáme i dnes. Nevytlačily jej ani moderní technologie, ani současné módní materiály. Přírodní kámen je nesmrtelný a těší se značné oblibě. Jeho užití je přitom mnohem širší. O přírodních kamenech, trendech v kamenictví a o řemeslnících, kteří kamenům vdechují život, jsme si povídali s Romanem Komrskou z českobudějovického kamenictví Jihokámen CB.

Firma Jihokámen CB vznikla na začátku letošního roku a je o ní hodně slyšet. Pokud se ale nemýlím, na stejném místě bylo kamenictví i v předchozích letech?
Tradiční kamenictví na Pražské třídě má dlouholetou tradici. Původní provozovna patřila výrobnímu družstvu z Písku, na jehož tradici jsme od letošního roku navázali. Nevznikli jsme tedy na zelené louce. Za první půlrok jsme toho stihli poměrně dost – vytvořili jsme novou značku, zakoupili moderní kamenickou techniku, personálně posílili tým vlastních kameníků a rozšířili nabídku sortimentu. Postupně také modernizujeme celý areál. V těchto dnech dokončujeme unikátní venkovní expozici okrasných a dekoračních přírodních kamenů, užívaných především v zahradní architektuře. Zákazníci tak přímo v naší provozovně najdou inspiraci užití okrasných drtí, oblázků, valounů i solitérních kamenů. Naše kamenictví tedy postupně dostává novou tvář.    

Na co se specializujete?
Nabízíme kompletní služby a produkty v oboru a specializujeme se zejména na vlastní zakázkovou výrobu. Nechceme být jako některá jiná kamenictví, která se kvůli nedostatku zručných kameníků postupně přeměnila v pouhé prodejce levných unifikovaných výrobků z Číny. Naše vize je jiná, sázíme na osobní kontakt se zákazníkem s cílem vyřešit jeho individuální potřebu. Dokážeme zajistit celý proces zakázky – od odborné konzultace, přes výběr vhodného materiálu, zaměření, samotnou kamenickou výrobu až po montáž. Díky tomu naším zákazníkům šetříme spoustu času a peněz. Podílíme se také na realizaci větších zakázek, kde spolupracujeme s investory a architekty. 

Kde nakupujete přírodní kámen?
Pracujeme výhradně s kvalitním přírodním materiálem. Kámen, který máme v nabídce, nakupujeme přímo od českých a zahraničních výrobců. Dnes není problém mít k dispozici kameny z Brazílie, Itálie, Indie, Číny nebo třeba Norska. Díky tomu dokážeme velmi pružně reagovat na poptávku a našim zákazníkům nabízet kvalitní služby a široký výběr materiálů. Protože se jedná o zakázkovou výrobu, velká část materiálů se nakupuje přímo na míru zákazníkovi a jeho zakázce.

Podrobné informace o službách a produktech kamenictví Jihokámen CB zájemci najdou na webu www.jihokamencb.cz. Jsou tam také kontakty na zakázkovou kancelář a nezávazný poptávkový formulář. Přijďte se inspirovat krásou přírody do tradičního kamenictví v Českých Budějovicích.

Které produkty jsou mezi zákazníky nejžádanější?
Co do četnosti převažují služby a sortiment týkající se hřbitovní architektury, jako je zakázková výroba hrobek a pomníků nebo renovace a opravy hrobů. S rozšířením služeb se ale ten poměr mění ve prospěch dalších činností a produktů. Velmi žádané jsou například kuchyňské a koupelnové desky, parapety, obklady a dlažby z přírodního kamene a kamenické zakázky ve stavebnictví. Naše nabídka přírodních kamenů je opravdu pestrá a zákazníci si mohou vybírat z nepřeberného množství barevných variant a provedení žuly, mramoru, onyxu, pískovce atd. Přírodní kámen si člověk pořizuje na celý život, proto je důležité výběr neuspěchat vybrat si takový kámen, který bude se zákazníkem rezonovat a bude mu dělat radost.

A co okrasný sortiment?
Zájem o zahradní a dekorační přírodní kameny neustále roste. A není divu. Přírodní kámen je velmi praktický a dokonale odolává nepřízni počasí i zubu času. Plní nejen užitnou, ale také okrasnou funkci. Přírodní kámen získává stále větší oblibu v zahradách i díky neskutečné barevné a druhové pestrosti, která je dnes na trhu dostupná a své vysoké estetické hodnotě.

Okrasné kamenné prvky dodají každé zahradě výjimečný autentický ráz. Nezanedbatelnou vlastností „kamenné zahrady“ je její „bezúdržbovost“. Jednou vytvoříte něco krásného a následně si pouze užíváte tu neopakovatelnou atmosféru. Žádné doplňování mulčovací kůry, žádné dosypávání, pletí atd. Samozřejmě, přírodní kámen funguje skvěle v kombinací s rostlinami.

Máme nejširší nabídku zahradních kamenů v jižních Čechách a velký výběr dekoračních kamenů je skladem v naší provozovně nebo na externím skladu s dostupností několika dnů. Zkrášlit a zvelebit svou zahradu můžete velkými okrasnými valouny, menšími valounky, kamennými nášlapy, drceným kamenem nebo tzv. monolity, což jsou velké solitérní kameny, které dominují každé zahradě a tvoří samostatná umělecká díla. Zákazníci se mohou inspirovat v naší expozici.

V nabídce máte i designový kamenný nábytek?
Luxusní designový nábytek zatím není tak rozšířen, nicméně mezi architekty a designéry je velmi žádán. Milovnici výjimečného designu oceňují tento netradiční nábytek za jeho schopnost kombinovat barvy s jedinečnou kresbou kamene. Nabízíme např. originální kamenné stoly, konferenční stolky ale třeba i designové obklady stěn. Každý opracovaný kámen představuje originální umělecké dílo a zákazníci znovu objevují krásu a kvalitu přírodního matriálu.

Co je důležité pro úspěch v takto specializovaném oboru?
Nechci, aby to vyznělo jako klišé, ale na prvním místě jsou rozhodně zkušení mistři kameníci. Ačkoliv se technologie neustále vyvíjejí a zdokonalují, tradiční kamenictví s vlastní výrobou se bez kvalitních řemeslníků neobejde. Jsme proto velmi hrdí, že u nás pracují zruční kameníci s dlouholetou praxí a bohatými zkušenostmi. Samozřejmě je důležité sledovat trendy a novinky v oboru a pracovat se zkušenými návrháři a designery. Důležité je nebát se odlišit, být originální a umět zákazníkovi nabídnout i to, co si sám ještě neumí představit. I v tradičním řemesle jako je kamenictví se dají věci dělat netradičně.

 


 

Kam dál?

Prazdroj od října zdraží část piv. Zvýšení cen plánují také další...

neděle, 9. září 2018, 07:23

Plzeňský Prazdroj zvýší od 1. října ceny některých piv, a to v průměru o 3,7 procenta. Zdražení se dotkne především balených i...

SmartBarley pro zemědělce. Inovativní informační technologie můžou...

pátek, 24. srpna 2018, 18:32

Moderní technologie pronikají i do tradičního českého pivovarnictví. Důkazem toho je projekt brazilsko-belgické společnosti AB...

S prodejnou Barvy–Laky komplet to všem natřete

neděle, 19. srpna 2018, 17:02

Budějcký obchod Barvy – Laky Komplet letos slaví desáté výročí od svého vzniku. Své dvě pobočky nedávno sloučil do jedné a...

Chlad z teplárny? V tropickém vedru dobrá volba, ale firmy i úřady...

úterý, 7. srpna 2018, 18:10

Nejen v tropických dnech lidé ocení dodávky netradiční komodity Teplárny České Budějovice, kterou je chlad. Městská teplárna ho...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Modřanský Biograf promítne film Dospělým ze dne na den

Pražský Modřanský Biograf se 18. září v 18:30 stane další zastávkou turné celovečerního dokumentu Dospělým ze dne na den, který natočil Igor Chaun. Nezisková organizace Mimo domov snímkem přibližuje napínavé příběhy mladých lidí, kteří opouštějí dětské domovy a jsou na prahu dospělosti postaveni před těžká životní rozhodnutí. Promítání je určeno široké veřejnosti a vstupné je dobrovolné.

Nová směrnice zavádí od 14. září povinnost nutnost vyššího stupně ochrany při platbách kartou

PSD2 je opatření, které napomáhá držitelům karet ještě k větší bezpečnosti při platbách kartou zejména na internetu. Pro uživatele díky zavádění nových technologických standardů přinese možnost pohodlného placení s ověřením pomocí biometrie a v budoucnu i jednodušší nákupy v aplikacích obchodníků bez komplikovaných přesměrování mezi aplikacemi. Plné využití všech těchto výhod bude dosaženo postupně. Nicméně již počáteční opatření zajišťují držitelům karet Mastercard, že i nadále budou moci pohodlně a s vyšším bezpečím platit za své nákupy. Platby kartou tak zůstávají stále tím nejpohodlnějším způsobem placení.

Na příští Rock for People se do Česka vrátí Green Day

Na festivalu Rock for People příští rok vystoupí americká punk rocková legenda Green Day. Do Hradce Králové doveze své album, které vydá na začátku příštího roku. ČTK o tom dnes za pořadatele festivalu informovala Silvie Marková. Společně s Green Day dorazí američtí rockeři Fall Out Boy, kteří budou mít na Rock for People českou premiéru, a držitelé Grammy, americká kapela Weezer.