Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

SmartBarley pro zemědělce. Inovativní informační technologie můžou pomoci Čechům proti suchu

 
pátek, 24. srpna 2018, 18:32

Moderní technologie pronikají i do tradičního českého pivovarnictví. Důkazem toho je projekt brazilsko-belgické společnosti AB InBev SmartBarley, který pomáhá farmářům po celém světě optimalizovat podmínky pro pěstování sladovnického ječmene. Poznatky z projektu SmartBarley se hodí v současném suchu, které panuje v naší zemi. V České republice skupina AB InBev vlastní budějovický Pivovar Samson.

Zpracováváme data týkající se ječmene z celého světa. To je ideální předpoklad úspěšnosti projektu SmartBarley. Jeho účelem je zlepšení pěstování ječmene díky moderním technologiím,“ říká Pavel Hejsek, odborník AB InBev na moderní technologie. „Česká republika je pro nás zajímavou zemí díky historické tradici, Češi vědí, jak uvařit výborné pivo. SmartBarley jim díky úsporám může pomoci i po finanční stránce,“ míní Hejsek s tím, že diskuse a nové podněty jsou přínosné pro farmáře i pro tým lidí z AB InBev.

Projekt SmartBarley přichází v době, kdy se Česko potýká se suchem  a může pomoci našim pěstitelům ječmene sdílet zkušenosti a informace z jiných částí světa, kde panuje podobné klima již delší dobu,” dodává Hejsek. Data ze SmarBarley pomáhají evropským zemědělcům v boji s úmornými vedry, která v Evropě v létě panují.

Projekt SmartBarley si pochvaluje i šéf Agrární komory Zdeněk Jandejsek. „Uvědomujeme si, že je možné výrazně zvýšit výnosy a zlepšit kvalitu produkce i ekonomiku. U ječmene by takový systém mohl přispět k zastavení poklesu ploch jarního ječmene, zlepšení ekonomiky jeho pěstování i ke stabilizaci osevních postupů ve smyslu střídání plodin,“ tvrdí prezident Agrární komory Jandejsek.

V České republice do skupiny AB InBev patří Pivovar Samson. Díky investicím do moderních technologií ve výši přibližně 400 milionů korun se budějovické značce daří v tuzemsku i cizině. „Žádný pivovar se bez kvalitního ječmene neobejde. Je to jedna ze základních surovin. Profesionálové z AB InBev dokážou analyticky pomoci pěstitelům v různých částech světa, jejich know-how je inspirativní i pro české firmy z oboru,“ říká generální ředitel pivovaru Samson Daniel Dřevikovský.

Tým odborníků z AB InBev a Pivovaru Samson se na podzim chystá na sérii setkání s českými zemědělci. Tématem budou benefity projektu SmartBarley pro české pivovarnictví a zemědělství.

Společnost AB InBev je největším světovým pivním koncernem. Mezi jeho další značky patří například Stella Artois, Corona či Foster´s. Česká republika jako pivní velmoc si v jeho portfoliu získává čím dál důležitější postavení, čemuž napomáhá investování do jejích tradičních značek, jako je právě Samson.

SmartBarley je strategií AB InBev pro rozvoj zemědělství. Podporuje dodávky vysoce kvalitních surovin prostřednictvím urychlení zemědělského výzkumu i následnému zavádění inovací do praxe, což pomáhá zvyšovat produktivitu plodin. Jádrem technologie Smart Barley je přeměna dat na poznatky. Řeší tak potřeby pěstitelů a zlepšuje zemědělskou produkci a chrání přírodní zdroje.

 


 

Kam dál?

S prodejnou Barvy–Laky komplet to všem natřete

neděle, 19. srpna 2018, 17:02

Budějcký obchod Barvy – Laky Komplet letos slaví desáté výročí od svého vzniku. Své dvě pobočky nedávno sloučil do jedné a...

Chlad z teplárny? V tropickém vedru dobrá volba, ale firmy i úřady...

úterý, 7. srpna 2018, 18:10

Nejen v tropických dnech lidé ocení dodávky netradiční komodity Teplárny České Budějovice, kterou je chlad. Městská teplárna ho...

Českobudějovické Piano otevřeno: nabízí kvalitní kanceláře, které...

pátek, 29. června 2018, 18:13

V červnu 2016 začala na českobudějovické křižovatce ulic Mánesova a Lidická výstavba moderního multifunkčního centra Piano. Ani...

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun

středa, 20. června 2018, 08:02

Stát půjčí mladým rodinám do 36 let na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až dva miliony korun. Úroková sazba bude jedno...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Podle studií je na internetu závislá polovina mladých

Některé studie uvádějí, že na internetu je závislá až polovina teenagerů. Na sociálních sítích jsou závislí i dospělí. V tiskové zprávě o tom informovala Česká koalice proti tabáku, která provozuje bezplatnou Národní linku pro odvykání. Novou společenskou hrozbou se podle odborníků stávají netolismus, tedy potřeba neustálého připojení k internetu, a závislost na hraní her.

ČSSD zrušila licenci většině místních organizací v Ostravě

Většina ostravských místních organizací přišla o licenci. Rozhodlo o tom dnes předsednictvo strany, řekl novinářům ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). Návrh na zrušení 17 z 26 organizací v Ostravě předložila moravskoslezská ČSSD, zdůvodnila ho špatným výsledkem strany v posledních komunálních volbách a obavou, že mají mezi členy takzvané černé duše. Ostravská ČSSD tvrzení označila za účelová, její předsedkyně Jana Vajdíková řekla, že většina z 293 dotčených členů do jiných organizací jít nechce, a strana tak zřejmě ve městě ztratí většinu členů.

TÉMA: Mafie se od 1989 posunuly od krádeží aut k ekonomické kriminalitě

Organizovaný zločin v České republice se za posledních 30 let posunul od krádeží aut, prostituce a drog k ekonomické trestné činnosti. Mafie se nyní vedle tradiční kriminality zabývají zejména praním špinavých peněz, daňovými podvody, zneužíváním dotací, zakládáním fiktivních firem či manipulacím s tendry, řekl ředitel Institutu pro kriminologii a sociální prevenci (IKSP) Miroslav Scheinost. K ruským a ukrajinským skupinám, které v ČR působí podle institutu v podstatě již od sametové revoluce, přibyly záhy české a po roce 2000 i albánské a vietnamské gangy.