Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

Jedná se o PR článek. Více info k PR článkům můžete najít ZDE.

Českobudějovické Piano otevřeno: nabízí kvalitní kanceláře, které v krajském městě chybí

 
pátek, 29. června 2018, 18:13

V červnu 2016 začala na českobudějovické křižovatce ulic Mánesova a Lidická výstavba moderního multifunkčního centra Piano. Ani ne za dva roky je hotovo: od začátku června se stěhují do budovy noví nájemci. Kromě prémiových kanceláří budou v přízemí budovy také obchodní prostory. O jedné z nejmodernějších kancelářských budov jsme si povídali s Michalem Záveským, jednatelem Piano Business Center.

Administrativní centrum Piano, jehož výstavba stála více než 300 milionů korun, bylo dokončeno a stěhují se do něj noví nájemci. Jaký máte z investice pocit a jak se vám osobně budova líbí?
Výstavbu v této lokalitě provázela v minulosti živá diskuse občanů, města a potenciálních investorů. U podobných projektů je to celkem běžné, a výsledek projektu lze hodnotit často až ve chvíli, kdy je stavba dokončena.

Piano dnes stojí a sbírá pozitivní reakce občanů i odborné veřejnosti. Na místě opuštěné školní jídelny obývané bezdomovci vznikla architektonicky velmi zajímavá a moderní stavba. Také zájem potenciálních nájemců je na České Budějovice velmi dobrý. Nenaplnily se obavy občanů, že výstavbou dojde k zastínění okolních bytů, také na křižovatce ulic Mánesova a Lidická se nijak nezhoršila dopravní situace, spíše naopak. S ohledem na tyto skutečnosti mám z projektu Piano upřímnou radost. Je škoda, že realizace celého záměru trvala přes deset let.

Zaplnit podobně velkou budovu nájemci není v Českých Budějovicích úplně snadné. Co vás přimělo tento projekt realizovat?
Jihočeská metropole disponuje dostatkem kancelářských ploch, ovšem jen minimum z nich plní vysoké požadavky nájemců a moderní standardy, které vyžadují zahraniční společnosti přicházející do krajského města. I proto jsme již ve fázi zahájení stavby měli zájemce o necelou polovinu kancelářských ploch. To pro nás byl jasný signál, že má budova potenciál rychlého naplnění. Také progresivní místní firmy si uvědomují, že pokud chtějí v současnosti oslovit či udržet kvalitní zaměstnance, musí jim nabídnout odpovídající pracovní prostředí. A i když je nájemné vyšší než v jiných zastaralých kancelářích, tak se jim to vyplatí.

Kolik ploch je pronajato v současnosti?
Téměř dvě třetiny z pronajímaných ploch již mají své nájemce. Vzhledem k faktu, že byla budova teprve v těchto týdnech dokončena, to považujeme za velmi dobrý výsledek. Piano nabízí budoucím nájemcům strategickou polohu v těsném sousedství historického centra. Jen pár minut chůze od Piano se nacházejí budovy Krajského úřadu, Krajského soudu, Katastrální úřad, zimní stadion či jedna ze dvou hlavních poliklinik ve městě.

V podobných moderních budovách sídlí spíše velké korporace. Vy se chlubíte tím, že v Pianu mohou kvalitně „bydlet“ i menší a střední regionální firmy. Jaké plochy tedy nabízíte?
V pěti nadzemních podlažích máme plochu 7660 metrů čtverečních kanceláří, dalších 1200 metrů čtverečních nabízíme v přízemí pro obchody a občanskou vybavenost. Levá část přízemí je již pronajata provozovateli restaurací, vznikne zde stylové bistro s možností sezení uvnitř budovy i na předzahrádce.

Velkou výhodou naší budovy je její variabilita. V Pianu můžeme pronajmout celé podlaží jedné společnosti, nebo je možné rozdělit prostor na menší jednotky s veškerým komfortem a vybavením pro sídlo malé firmy. Důležitý je také dostatek parkovacích míst ve dvou podzemních podlažích, díky kterým zaměstnanci ani návštěvy firem v budově nesníží kapacitu parkovacích míst v okolních ulicích.

Podle čeho vlastně získala budova název Piano?
Díky svému tvaru. Budova má podobu otevřeného klavírního křídla a fasáda evokuje bílé a černé klavírní klávesy. Autorem je z renomovaný architektonický ateliér CMC architects. I díky nim získaly České Budějovice skutečně kvalitní stavbu, která splní nejpřísnější nároky nájemců, má ekologicky šetrný provoz, a zároveň velmi dobře zapadá do svého okolí. Piano svou velikostí, umístěním i půdorysem respektuje okolní zástavbu tak, aby se stalo její přirozenou součástí.

 


 

Kam dál?

Stát půjčí mladým rodinám na bydlení až dva miliony korun

středa, 20. června 2018, 08:02

Stát půjčí mladým rodinám do 36 let na rekonstrukci nebo pořízení nového bydlení až dva miliony korun. Úroková sazba bude jedno...

Burza Filantropie prověří štědrost podnikatelů a zároveň připravenost...

sobota, 16. června 2018, 13:29

V pořadí druhá Burza filantropie, platforma pro podporu neziskových projektů, se bude konat 18. června ve velké zasedací...

VIDEO: Nejvyšší ocenění Evropské komise poprvé putuje do České...

neděle, 10. června 2018, 18:40

Každý rok uděluje Evropská komise své nejvyšší ocenění, EU Sustainable Energy Awards. Ale poprvé v historii tato významná cena...

Engel Kaplice otevírá novou halu a zve na velkolepý den otevřených...

neděle, 10. června 2018, 16:22

Engel Kaplice zdvojnásobil svoji plochu na 34 tisíc metrů čtverečních a v sobotu 16. června se v rámci dne otevřených dveří ukáže...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.