Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde.

 

VIDEO: Nejvyšší ocenění Evropské komise poprvé putuje do České republiky. Díky Jihočechovi

 
neděle, 10. června 2018, 18:40

Každý rok uděluje Evropská komise své nejvyšší ocenění, EU Sustainable Energy Awards. Ale poprvé v historii tato významná cena putuje do České republiky. A to díky Jihočechovi Pavlovi Podruhovi, zakladateli a jednateli společnosti Český ostrovní dům, zabývající se soběstačností architektury a vývojem nástrojů pro vlastní výrobu, ukládání a sdílení elektrické energie.

„Tohle je prostě neskutečná pecka! Jako první Češi v historii a jediní bez dotační podpory jsme získali nejvyšší ocenění Evropské komise, EU Sustainable Energy Awards. Velká euforie,“ uvedl na facebookovém profilu Českého ostrovního domu dvaatřicetiletý rodák z Českého Krumlova Pavel Podruh.

ČTĚTE TAKÉ: Manažerem roku je mladý Jihočech. Na Pražském hradě převzal cenu za inovace a baterie

To, co Evropská komise při rozhodování komu své nejvyšší ocenění udělí obzvláště hledala, byl inovativní přístup. „Něco, co by nás inspirovalo po celé Evropě. A co by bylo možné replikovat v dalších zemích," shodli se komisaři. A prestižní ocenění EU Sustainable Energy Awads poprvé v historii putuje do České republiky.

„V posledních třech letech jsem oslovili čtyři milony lidív České republice systémem energeticky soběstačných domů. Vyvinuli jsme prototyp nové domácí baterie. Vybudovali jsme velkou studentskou architektonickou soutěž. Také jsme vytvořili vlastní stystém řízení energetiky v domácnostech. Sdílíme své know-how a komletní projekty úplně zdarma, abychom inspirovali další k replikaci. Možná si z našich nápadů někdo vybuduje vlastní podnikání. To je vlastně i cílem," uvedl při slavnostním udělení ocenění v Bruselu Pavel Podruh.

„Jsme tým čtyř lidí a nevyužíváme žádných evropských ani státních dotací. Jsme malá společnost, pracujeme zespodu, ale máme žraločí dravost," dodal úspěšný Jihočech.

Napsal Yvetta Chmelová | Zdroj Facebook Český ostrovní dům
 


 

Kam dál?

Engel Kaplice otevírá novou halu a zve na velkolepý den otevřených...

neděle, 10. června 2018, 16:22

Engel Kaplice zdvojnásobil svoji plochu na 34 tisíc metrů čtverečních a v sobotu 16. června se v rámci dne otevřených dveří ukáže...

Budějcký Bosch má pětipatrový parkovací dům a začal stavět vývojové...

středa, 6. června 2018, 08:05

Pět stovek aut se vejde do pětiposchoďového parkovacího domu, který pro své zaměstnance postavil budějcký závod společnosti...

Českobudějovické teplárně stoupl výrazně zisk. Dividendu ale nevyplatí

pondělí, 4. června 2018, 09:01

Teplárna České Budějovice měla loni zisk po zdanění 63,3 milionu korun, meziročně o 43 procent vyšší. Tržby z prodeje vlastních...

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem 69 milionů

neděle, 3. června 2018, 18:19

Jihočeské nemocnice loni hospodařily se ziskem více než 69 milionů korun. Je to zhruba stejný výsledek jako v roce 2016. Holding,...

 

Komentáře

 
 

O čem píše Drbna.cz

Finanční správa omezí činnost 33 finančních úřadů

Finanční správa omezí v prvním pololetí příštího roku činnost 33 finančních úřadů. Úřady budou služby poskytovat v úřední dny pondělí a středa, tedy minimálně dva dny v týdnu, a budou je zajišťovat alespoň dva pracovníci správy. Finanční správa o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Rozsah služeb pro občany by tak měl podle správy zůstat stejný. Zástupci obcí a samospráv změny kritizují s tím, že plánované kroky omezí služby v regionech a navíc se tím centralizuje státní správa.

Česka pojišťovna a pojišťovna Generali se do konce roku propojí

Česka pojišťovna (ČP) a pojišťovna Generali, které v Česku působí v rámci světové pojišťovací skupiny Generali, propojí své aktivity. Pojistné portfolio pojišťovny Generali se do konce letošního roku stane součástí ČP. Ponese nový název Generali Česká pojišťovna. Nyní Česká pojišťovna vede nezbytná jednání s regulátorem.

PRŮZKUM: Půl pro, půl proti. Češi se v názoru na prohlubování evropské integrace neshodují

Češi jsou rozdělení v názoru na to, zda by se měla dál prohlubovat evropská integrace. Pro větší integraci je 45 procent lidí, tedy stejně jako lidí, kteří další integraci odmítají. Ukazuje to průzkum, který pro projekt Moje Evropa exkluzivně zpracovala agentura Median.